Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • _Smooth

    senior tag

    Sziasztok,

    haveromat sikerült ledumálnom a 1,5millás AlienWare notebookokról, cserébe viszont egy igen kompakt gamer PC-t kéne építsek neki.

    mini-ITX-en gondolkozom nagyjából az alábbiak szerint:
    Corsair 380T házba kerülne bele az egész (jól hordozható, remekül szellőzik és vadul néz ki).
    Táp talán szintén Corsair lenne (mindenképp moduláris), valszeg 600W.

    Alaplap: ASROCK H97M-ITX/AC (esetleg Z97M-ITX/ac + 6k) - van bármi értelme a Z97E-ITX/ac-nak? kb 14k felár. Fontos lenne az erős wifi is. Érdemes olyan lapot választani, vagy inkább egy kártyával oldjam meg?
    Tuning 95%, hogy nem lesz.

    CPU: Intel Core i5-4690 (alapvetően nem a K-s verzió, mivel tuning nincs tervezve). Valszeg egy Thermaltake passzív hűtővel. (házon elöl-hátul venti van)
    Vagy elég lehet egy kisebb i5-ös is? Esetleg mindenképp i7-ben gondolkozzak? (a legolcsóbb - talán 4770 - is durván 1,5× drágább, teszteken pedig alig láttam difit játék alatt - másra nem használja, amire ne lenne elég egy pentium is)

    VGA: GTX970 (valszeg egy Strix). Ha mégsem az Asus kártyája marad, van olyan modell/márka ami kerülendő?
    CPU-VGA páros? Érzésre felesleges lenne az i7-es, amúgy egy 1920×1080 monitorra menne ki a jel.

    RAM: 2×4GB 1600MHz CL9 környéki modulok. Talán Kingston vagy Corsair.

    SSD: 240-250GB valszeg Crucial MX100 vagy Samu 850.
    HDD: 1TB WD green (csak adatoknak, nem a játékokhoz)

    Ez a rendszer így életképes lesz? Szellőzés/hűtés elméletben elég jónak tűnik (alaplap vízszintesen fekszik, meleglevegő felfelé száll - VGA erre merőleges, kintről közvetlenül a ház falánál levegőt beszívja és elvileg hátra kitolja, miközben a nyák falat képez a proci felé, így ott az elöl-hátul elhelyezett hűtők szépen keresztül húzzák a levegőt a lapon és a procira tronyozott passzív hűtőn - táp alul be, hátul kitolja)
    Alaplap esetén kell-e bármire ügyelni? Elegendő lesz-e ehhez a rendszerhez, nem lesznek-e táp problémái vagy bármi egyéb gondja? VGA laptól és táptól is megkaphat minden szükséges forrást, igaz? RAMoknál még meg kéne néznem, tutira elférnek-e majd a CPU hűtő mellett/alatt.

    Köszi előre is.
    Üdv
    Smooth

    # I got bored one day and put everything on a bagel...

  • _Smooth

    senior tag

    válasz membrandj #81960 üzenetére

    Szia,

    köszi a gyors választ.
    i7-ben egészen biztos vagy? i5 visszafogná ezt a kártyát?
    iPon aktuális árakat nézve durván 20k a különbség, ami akárhogy is nézem, egy jó 30% többlet. Játék alatt hozna legalább ennyit? Ránézsére csak a 4vs8 szál az igazi különbség. Ezt ma már szinte minden játék élvezi? (Ha jól emlékszem, StarWarsok és AC sorozat legfrissebb tagjaival játszik inkább)

    Többit is köszönöm, illetve megnézem még a javasoltakat.

    Üdv
    Smooth

    # I got bored one day and put everything on a bagel...

  • _Smooth

    senior tag

    válasz micafighter #81975 üzenetére

    3eFt-on már nem fog múlni :)
    De mi előnye a RED-nek? Tartósabb? Ha jól emlékszem, ezeket szánták NAS-okba, ugye? (vagy az a lila volt?)
    Igazából tényleg szinte semmire nem fogja használni, csak néha letölt rá némi adatot, amit aztán ki is ment onnan. Persze ettől még ne legyen szar :)

    (#81977) membrandj válasza _Smooth (#81962) üzenetére

    970 mellé mehet i5-4590 is,de számolni kell azzal,hogy az már hagyhat benne tartalékot. Ha 1.5 milláról indúlt, akkor egy 4790 szerintem belefér..

    Természetesen a 1,5millás gép csak ábránd volt, max 1-2év múlva vette volna meg, ha közben nem tér észhez. Kell ott másra is a pénz, csak a vak szerelem vonzotta.
    Ezt a gépet viszont karácsony után venné, amit pedig a rendelkezésre álló keretből tenne. Jelenleg ezt 350k-ban maximalizáltuk (az ünnepektől és prémiumoktól függően rugalmasan változhat - akár még lefelé is). Ezért nem akarom csak feleslegesen +20k-val terhelni. De nyilván, ha hosszabb távon érdemes i7-ben gondolkozni, akkor valahogy kipréseljük.
    VGA-nál eredetileg gondolkoztunk 980-asban is, de egyelőre felesleges lenne talán, később pedig VGA-t könnyedén tud még Ő maga is cserélni (míg a proci már kényesebb feladat lenne számára).

    A többi kérdésemet illetően minden rendben? Egy ilyen lap gond nélkül ellátja a tervezett szolgálatot? Se tápgond nem lehet, se kompatibilitás stb?

    Köszi mégegyszer!

    [ Szerkesztve ]

    # I got bored one day and put everything on a bagel...

  • _Smooth

    senior tag

    Sziasztok,

    kicsit kiestem már a pixisből (1-2 hét kihagyás is sokat jelent PC informatikában, nemhogy 1-2év :D).

    Gaming konfignak az alábbiakban gondolkoznék (perfiériák, háttértárak nélkül kb 300-350k között):

    - Asrock lap 4×DDR4 slottal
    - Ryzen 5 vagy 7, lehetőleg 3. gen (3600X elég szimpatikus a tesztek alapján)
    - RX 5700 vagy 5700XT (ha jól láttam, RTX2070/2080 szintjét hozzák jelentősen olcsóbban)
    - 16GB RAM (pl. Kingston 3200/CL16 Predator)
    - Seasonic S12 II 620W

    Van ezen elemek közt bármi, ami nem ajánlott, vagy ár-érték arányban kevésbé, mint egyéb?
    Ezeknek a "gaming" lapoknak van bármi érdemi jelentőssége? OC nem játszik.
    B450 Fatal1ty-n megakadt a szemem, de igazából az se baj, ha ennél olcsóbb.
    Nézegettem az X570-eseket is, horror áron mennek (nyilván megvan az oka), csak nem biztos, hogy ez fontos lehet számomra - erre nem sikerült máshol választ találnom.

    Ryzen 5 3600 elegendő akár az 5700 XT alá is? Vagy már inkább 7-esben kellene gondolkozni?
    Elvárások: 2-5 éves játékok maxon, fullon, FHD. Újabb játékok is amennyire lehet, jó minőségben fussanak.

    Illetve nyugodtan javítsatok ki, ha rosszul láttam, és valamiért intel+nV páros jobb lenne. A keret bővíthető szükség esetén, de jó lenne, ha nem lenne rá szükség. (Amit eddig láttam, az alapján RX5700XT vs RTX2080 nem ér meg nekem akkor árdifit, illetve papíron Ry5 3600X is többé-kevésbé egy Ry7 2700 meg i7-8700 szintjét hozza)

    Köszi előre is.

    # I got bored one day and put everything on a bagel...

  • _Smooth

    senior tag

    válasz palfitom #145223 üzenetére

    Oh, ez is egy új és nem kevésbé meghökkentő infó. Köszönöm.
    Nem is ragaszkodnék én hozzá, de nem nekem lesz. Viszont ez egy elég nyomós érv.
    Ismerősöm jelenlegi gépe egy ITX rendszer, csak két szlottal, viszont 8GB-ról 16-ra bővítést igényelné. Akkor már nem lenne rossz a VGA-t is cserélni, de ahhoz már talán kevés lesz az i5-4690. Végül teljes cserén gondolkozik már.

    Szerk:
    Szerintem 60Hz. Bár a megjelenítő 144Hz-es, ha jól emlékszem.

    [ Szerkesztve ]

    # I got bored one day and put everything on a bagel...

  • _Smooth

    senior tag

    válasz Paxker315 #145222 üzenetére

    Köszi az infókat.

    3600X ár-érték aránya miatt nem ajánlott, vagy technikai gondok vannak vele?

    Seasonic meglepett, de nem probléma mást keríteni. Megnézem majd az általad javasoltakat.

    Lap terén erősen megrögzött Asrock-os vagyok. Az az elmúlt 15 évben nagyon bevált, sosem volt még egy darabbal se gond (pedig aktívabb időben évi 20-25db-ot vettem legalább).
    Asus-szal szívtam meg, Gigabyte-omat imádtam, de nem mertem volna még egyet venni. MSI-től nem zárkózom el, vettem már tőlük VGA-t (GTX970 OC), nincs rá panasz, de mégis... Na majd meglátom még.

    # I got bored one day and put everything on a bagel...

  • _Smooth

    senior tag

    Sziasztok,

    egy ismerősöm gépe válik csereéretté.
    Lassan 5 éve épült, viszont azóta nem nagyon követem az eseményeket (5év pedig számítástechnikában egy emberöltő).

    Akkor egy i5-4690 + GTX970 OC és 8GB RAM került bele.
    Mostanra kevésnek érzi, bővíteni nem nagyon lehet (2 RAM slotos ITX lap), fejleszteni se biztos, hogy megéri - prociból nem nagy a választék, ami még belerakható ebbe a lapba, VGA-ból felesleges sokkal erősebbet, ha aztán meg CPU limit lesz.

    Azt mondja, a játékok, amiket játszik, jó része elég vacakul optimalizált, gyakran dobja fel hibaüzenetként a rendszer, hogy fogytán a RAM.

    FHD monitoron játszik.

    Az alábbi megoldáson gondolkoznék és ebben kérném a segítségeteket, véleményeteket:
    - Asrock B450M-Pro4 (vagy az aktuálisan épp legolcsóbb B450-es Asrock)
    - Ryzen 5 3600
    - 16GB Hyperx Fury 3200/16
    - MSI RX 5700 XT
    - CM Elite V3 600W

    Házat még vadászunk, merevlemezek és SSD-k jönnek át a régiből.

    A keret egyébként max 1000 GBP lenne, ez egyelőre (ház nélkül) durván 20%-kal alatta van.

    Tuningot nem tervez, ennek ellenére javasoljátok-e a gyári CPU hűtő cseréjét? Ha igen, mire?

    Korábban futottam bele ilyenbe, hogy AMD (vagy csak Ryzen) nem szereti a 4 modulnyi RAMot, inkább csak két modul javasolt.

    Köszi előre is.

    # I got bored one day and put everything on a bagel...

  • _Smooth

    senior tag

    válasz palfitom #159459 üzenetére

    Szia,

    Köszi a választ.
    Először is, nem az "olcsóságon" lenne a hangsúly, inkább az ár-érték arányon. Természetesen megnézem majd az ajánlott alkatrészeket is (ezért is kértem a segítségeteket). A keretbe bele fognak férni, biztosan nem lesz akkora difi. Az aktuálisan legolcsóbb alternatíva alatt arra gondoltam, hogy ha minden - hasznos - paraméterét tekintve megegyeznek, akkor azok közül a legolcsóbb verzió.
    Mi szólna egyébként az általad javasolt MSI mellett és az általam talált Rock ellen?
    VGA-ból van-e esetleg ugyanígy valami egyéb márka, verzió, amit érdemes lehet megfontolni valamiért (még, ha drágább is).

    A képfrissítés 60Hz, ahogy néztem (ViewSonic VG2401).

    Szerk:
    #159466palfitom most megakadt ezen a szemem. Még nyáron, mikor először kérdezte, kb mennyi lenne egy új gép, még az R5 3600-zal számoltam neki és ez így be is rögzült. Azóta (mea culpa) nem jártam utána mélyebben. De akkor egy i5-10400-ra épülő rendszer jobb alternatíva lenne? Igazából nem az a kb 20k difi, inkább csak a kérdés, hogy megéri-e...

    Köszi a RAM-os megerősítést is. 16GB azért elegendő manapság, nem? Van valami ideális freki/késleltetés az AMD mellé?

    [ Szerkesztve ]

    # I got bored one day and put everything on a bagel...

  • _Smooth

    senior tag

    válasz palfitom #159469 üzenetére

    Köszönöm ezt a választ is, sokat segített.
    De merült fel egy újabb kérdés (mivel nem játszom egy ideje, így nem is vagyok képben - főleg a mai példányokkal).

    Azt mondja haverom, a mai játékokat elég gyengén sikerül optimalizálni, ezért erőből kellene megoldania a gépnek.
    Nem lehet érdemes némi tartalékot hagyni éppen emiatt?

    Jelenlegi (talán leginkább) erőforrás igényes játéka az AC Valhalla - ezt szeretné full grafikával játszani. Néha beleszaggat a jelenlegi vason.
    (i5-4690 + GTX970 OC + 8GB RAM + SSD @1080/60)

    Létezhet, hogy az RX5600XT némileg elmarad mondjuk egy GTX1080 mögött? Érdemesebb lehet inkább a régi nagyvasból keresni egyet (akár használtan)?
    Illetve az 5700XT olyan 20-30%-kal tűnik erősebbnek a kistesónál. Árban viszont kicsit nagyobb a difi.

    # I got bored one day and put everything on a bagel...

  • _Smooth

    senior tag

    Sziasztok,

    3 éve megvettem haverom 5éves gépét, hogy na majd akkor végre újra nekiüköl pár játéknak.
    Hát jól nem lett belőle semmi, gyak parlagon hevert a masina; 4690+970OC+8GB DDR3.
    Viszont végre lett idő és kedv is, az épp futtatott címekkel még nagyjából meg is bírkózik (jelenlegi legnagyobb vasigényű példány talán a FarCry5, de valszeg a 6-ra is beneveznék majd, illetve némi multi; OverWatch, Paladins, esetleg valami CoD).
    Azonban lenne 1-2 új cím, ami érdekelne (CyberPunk, Hellblade2, Jurassic Park), ezekre viszont már érzésre nagyon kevés lenne ez a vas.

    Azonban kocagémerként továbbra is inkább valami kompakt, csendes, büdzsé gépet tartanék racionálisnak (bár lenne pénz nagyvazsra is).

    A ház valszeg Zalman T3 Plus lenne, így ebbe kellene beleférjen minden komponens, ezért a 290+ VGA-k kizárva (pl. 6700XT - a kisebbek már annyival drágábbak, amennyit nekem nem ér meg).

    Eredetileg ez tűnt egy jó kiindulási alapnak:
    Asrock B550M Pro4
    R5 5600x
    RX 6600
    16GB DDR4 3600 CL16 (Kingston Fury Renegade)
    tápot valszeg megtartanám, bár hirtelen nem emlékszem, milyen/mekkora, de elég kell legyen
    Samsung 870Pro 250GB + Sandisk Ultra 1TB maradnak

    Igazából véleményekre, más szemszögekre lennék kíváncsi.
    Illetve pár változás már az elmúlt napokban:
    5600X --> sima 5600 --> 5600G (eddig úgy tudtam, az X annyiban különbözik, hogy nincs szorzólock. Ha ez így van és egy kicsit erősebb CPU hűtővel könnyedén növelhető némileg a teljesítménye, akkor megtartanám. Ha nem, akkor ránézésre talán a G sem igazán marad el teljesítményben, ellenben már 50k alatt megvan)
    RX6600 --> RX7600 (Bár FHD a terv a jövőben is, azért kacérkodtam a QHD gondolatával is. Nyilván jobb vétel lenne egy közel 7600 árban futó 6700XT, de azok ebben a méretben 25-30%-kal feljebb vannak árban.)
    16GB érzésre elég kéne legyen (ha játszom, csak játszom, nem fut háttérben semmi, de nem tudom, mik a valós tapasztalatok, indokolt-e 32GB)

    Monitort is cserélném, 24-ről indult, de valszeg 27" FHD lenne (tudom, itt már necces, inkább QHD kéne). Amit eddig kiszemeltem, az talán 165Hz.
    Szeretném, ha azok a játékok, amik grafikára, hangulatra építkeznek, szépen is jelennének meg, de nincs szükségem minden giccsre, kompromisszumkész vagyok.
    Bizonyos játékok esetén meg még direkt le is verem rendesen a grafikát (nem csak a jobb teljesítmény érdekében).

    Proci esetén, ár-érték arány, bottleneck tekintetében mik a tapasztalatok? Valóban elég lehet egy 5600G?
    Ha játékban valóban megtérül, valóban szükséges, akkor 5700-ast is néztem, az se lenne igazából gond. De minimál difire nem fizetnék annyival többet.

    :R

    # I got bored one day and put everything on a bagel...

  • _Smooth

    senior tag

    válasz MaddeNNNN #178716 üzenetére

    Köszi a gyors választ.
    5600 és 5600G között sincs nagy difi árban (kb 48 vs 52k), de még az X kb 57k ára is gond nélkül beleférne. Viszont úgy hallottam, az X teljesen indokolatlan játékhoz (azért lep meg, mert, mint írtam is, eddig abban a tévhitben voltam, hogy szorzózár nélküli, így emlékeim szerint viszonylag könnyen lehetne még kinyerni belőle pár százalékot) De a G-s verzió miért nem? Úgy néztem, az alap órajele még magasabb is, esetleg az L3 fele. De más difit nem láttam.

    RX6700 jó lenne, én is gondolkoztam rajta, de nem vagyok biztos benne, hogy megér nekem 150k körüli összeget. Mármint az a 30k már nem nagy eresztés a 7600-hoz képest, és elhiszem, hogy tud ennyivel többet, csak valahogy azt érzem, sok esetben eléggé kihasználatlan lenne. (Amiket linkeltél, azt is köszönöm, de a házba max 290mm hossz fér be)
    Vagy akkor már tényleg QHD monitort veszek XD (és elindulok a lejtőn).
    RAM-ból meg akkor inkább dupla?

    Amúgy az egész eredetileg onnan indult, hogy egy egészen mini APU-only gépet rakok össze. De aztán láttam teasert a JP-ről meg Hellblade-ről, és érdekelne a CyberPunk is.
    Gondolkoztam XBox Series X-en és PS5-ön is, de FPS-t biztos, hogy sose játszanék azon, és valszeg ezeket a fentieket se.
    Ha tutira használnám rendesen, akkor nyilván nem fájna :D de a DSLR szettem (és benne összesen vagy félmilla) is ott hever a tárolóban (ha hirtelen kedvem támadna, akkor se tudnám előkapni, mert nem tudom, hol a töltője XD).

    Na mindegy, megrágom még ezt a VGA kérdést. Lehet, hogy elindulok a GTX970-nel az új rigben, aztán majd látom, mennyi időt töltenék a gép előtt. Esetleg emiatt is szimpi az 5600G; ha végül úgy látom, nem fogok játszani, PC akkor is fog kelleni, rühellem a notit. Akkor még mindig maradhat egy IGP-s cucc.

    #178717 palfitom
    Köszönöm Neked is. Akkor valszeg marad a sima 5600. Milyen, max 150mm (de ez csak a ház leírása, gondolom, 2-3mm még beleférhet) magas hűtőt javasoltok? CM H212 blackkel szemeztem eddig. Nem lenne baj, ha nem lenne RGB (vagy az valahogy kinyírható).
    12k nem nagy kaland a RAM-ra, úgyhogy akkor ott duplázok.
    VGA-t meg csócsálom még kicsit. Eddig érzésre a 6600-at is elegendőnek éreztem arra, amit szeretnék :D

    Ja, amúgy táp tutira nem vacak, brutálisan nem is öreg (talán 5éves lehet, amiből 2-3at nem ment).
    De esetleg erre tudtok valamit ajánlani? Akár 6700XT-re méretezve. (vagy nézzek be táptopcba, manapság mit érdemes és mit nem?)

    [ Szerkesztve ]

    # I got bored one day and put everything on a bagel...

  • _Smooth

    senior tag

    válasz oreg0503 #178721 üzenetére

    Netezésre, filmezésre (még 4k h.265 tartalomhoz) is bőven elég még ennek a procinak a töredéke is.
    5600G-vel VGA nélkül futtatható még rengeteg régi és/vagy alap beállításokra tolt játék is.
    Viszont az valóban elkerülte eddig az én figyelmemet is, hogy csak PCIE3, illetve L3 "csak" 16MB, nem 32.
    4eFt nem tétel, szóval marad a sima 5600 nálam.

    [ Szerkesztve ]

    # I got bored one day and put everything on a bagel...

  • _Smooth

    senior tag

    válasz palfitom #178736 üzenetére

    Monitor kapcsán ebbe igazából eddig én se gondoltam bele.
    Mármint tudtam, hogy sosem akarom kimaxolni ezeket a 144-165Hz-es értékeket, de jelent valami hátrányt számomra, ha egy ilyen monitorra csak 70-100FPS kép kerül? Jobban járnék egy 75Hz-es modellel? Vagy max az árkülönbséget bukom, feleslegesen adtam ki többet a kihasználatlan részért?

    Jelenleg Samu G3 LS27 a kiszemelt. Nem tudom, miért, igazából nem tűnik rossz vételnek.
    De egy LG 27MP60GP is tudja esetleg ugyanezt? Amennyiben 75Hz felett nem tervezek (biztos van, aki élvezi előnyét a 60+ fpsnek).

    # I got bored one day and put everything on a bagel...

  • _Smooth

    senior tag

    Cool. Akkor jól gondoltam.
    Végül döntöttem, cuccok nagyrészét meg is rendeltem. Egyedül a VGA lenne használt jelen állás szerint (ha még megvan).

    Asrock B550M Pro4 40k
    Ryzen 5600 55k
    Kingston 2×16GB 3600/16 32k
    Zalman T3 Plus 13k
    Samsung G3 LS27 (G32A) 65k
    6700XT 125k

    2 dolog fog még kelleni, bár elvileg mindkettő adott jelenleg:
    CPU hűtő és táp.

    Mit javasolnátok a fenti konfighoz?
    Ház leírása alapján 150mm a max hűtő magasság. CM Hyperx 212 black-et néztem ki (leírása alapján 152-154mm körül van - mennyire lehet necces? Ház oldala edzett üveg :D)
    Tápra jelenleg lövésem sincs. Már semennyire se vagyok képben, mely márkák, mely modelljei ajánlottak/kerülendők. Illetve van-e valami spec csati, aminek meglétére feltétlenül ügyeljek? (gondolok itt leginkább a VGA-ra)

    # I got bored one day and put everything on a bagel...

  • _Smooth

    senior tag

    válasz palfitom #178740 üzenetére

    Köszönöm, megnézegetem ezeket a tápokat majd.
    Hűtő kapcsán meg; igazából boxos a proci, szóval raérek összeszerelés után még méregetni, keresgélni. De köszi a tippet.

    # I got bored one day and put everything on a bagel...

  • _Smooth

    senior tag

    válasz MaddeNNNN #178741 üzenetére

    Azért, mert nincs jelentősége. Maga a konfig is budget. Sőt, ennél melyebbről indult.
    Amúgy szeretem a jó/szép házakat. Vagy csak különlegesebb kialakítású, színű variációkat. Jelenlegi gép is egy sárga Corsair Graphite Series 380T modellben csücsül. Imádom a kék-sárga vagy fekete-sárga kombót.
    De nem praktikus. Hiába ITX, kb nagyobb, mint sok mATX.
    Most csak annyi volt a szempont, hogy ne legyen mélyebb és szélesebb egy bizonyos értéknél. Meg azért ne legyen nagyon gagyi, ronda, giccses. Kb csak a bal oldala fog látszani, ami egy üveglap. Szóval 13ezerért nekem ez egy kimondottan jó ár-érték arányú példány. Ránéztem a linkeden pár modellre. A 20k körüliek kb ugyanilyenek. Bitfenixek sok modellje régen is nagyon tetszett, de hiába, ha itt nem érvényesülne.

    Amúgy szerintem semmi gond nincs ezzel (simple, akárcsak a majdani bélzete is):

    # I got bored one day and put everything on a bagel...

  • _Smooth

    senior tag

    válasz MaddeNNNN #178751 üzenetére

    Ne érts félre, hálás vagyok a linkért, illetve, hogy felhívtad rá a figyelmem. Tisztában vagyok a ház jelentőségével is egy PC esetén. Az a baj, hogy amúgy is olyan helyen leszek kénytelen elhelyezni, ahol eleve eléggé elhanyagolható lesz teljesen szita előlap versus részben zárt közötti difi. Viszont, mivel nem fog látszani az előlap, akár le is vehetem majd. Egyébként az első saját építésű PC-mhez szerintem több időt töltöttem a megfelelő ház (Végül egy CM Elite 330 lett - nem nagy cucc, de szerettem, elég jól bevált) kiválasztásával, a levegőáramlással, mint az összes többi alkatrésszel. Hülyének néztek topicokban, hogy az X1950Pro-ból a 10%-kal drágább verziót veszem csak azért, mert az a kártya végén szívta be a levegőt, és a ház hátulján tolta ki, nem pedig simán csak alulról a kártyán és így a házban csapta azt szét. Jelen esetben inkább az idegesített, hogy a VGA a tápra hasal rá, onnan fogja egy viszonylag szűk légrésen keresztül "hűteni" magát. Amúgy, mivel webshopos vásárlás, van 14 napom megvizslatni a házat. Ha nagyon nem jön be, visszaviszem és nézek másikat. Macera, de máshogy nem tudom, mivel jellemzően nincsenek kirakva sehol. Egyébként a fogyasztás része valóban nem izgat - az, hogy pár venti valamivel magasabb fordulaton megy, nem tétel. Annál azért a zajszint jobban idegesít. Viszont, használni úgyis csak akkor fogom, amikor egyedül vagyok otthon (bár akkor se zavarna senkit, ha nem így lenne XD), terhelés alatt, amikor felpörögnének, akkor úgyis fül/fejhallgatóban, idle-ben meg valszeg meg se fognak mozdulni a ventik. RX7600-as tesztben a teljes konfiguráció fogyasztása idle-ben kb 50W volt (maxon is csak kb 290W).

    Végül egyébként az alábbi konfig maradt:
    R5 5600 + 32GB 3600/16 + RX7600 + B55M Pro4 + Seasonic B12 550W + T3 Plus + 27" FHD Samsung Odyssey G32A
    6700XT-t elvitték, amit találtam. Más olyan nincs használtban, amit meg is vennék, újonnan meg kb 50k lenne a difi. Annyit nekem FHD-ra nem ér. Inkább max cserélem idővel, ha indokolt lesz. De teszteken azért elég közel teljesítettek egymáshoz, talán 2 játék volt, ahol alacsonyabb FPS-t is produkált az újoncnál, egyébként meg a 7600 se esett be sehol 60FPS alá (én meg ezzel halál boldog vagyok). Érzésre továbbra is elég lenne nekem akár egy 6600 is, de ahhoz képest meg tényleg nem volt jelentős difi az újabb modellre.
    Egyedül a monitor miatt aggódom, arról most csak rosszat mondtak :D (mármint játék/képi teljesítménye jó, csak a megbízhatósága, minősége botrányos... állítólag. Annyira örülök :) )

    Na mindegy, köszönöm még egyszer mindenkinek a segítséget. Ha van rá igény, majd osztok meg tapasztalatokat. A házakkal kapcsolatos listát meg átbogarászom még 1-2x. De 40-50k-t nem hiszem, hogy fogok azért adni, hogy szita legyen az előlap. Ez se teljesen zárt, csak 2 ostoba kis résen át szipogja be elöl a levegőt. 20k-ig még talán elmennék, ha találok értelmes példányt (főleg méretben). Egyébként meg tényleg inkább előlap le, esetleg valami lazább szűrőbetét fel.

    :R :R :R

    # I got bored one day and put everything on a bagel...

Új hozzászólás Aktív témák