Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Siszibatya

    tag

    Sziasztok ! :)

    Az én meglátásom szerint ezeket a infókat / ajánlásokat/ javaslatokat/ megosztanám veletek a teljesség igénye nélkül :

    A végén kiegészítve / összeollózva az írásom egy teljesebb kép érdekében régebbi intel procikkal , alaplapokkal , amelyek mai napig elfogadható / jó teljesítményt nyújtanak játékokhoz.

    Mindenki igényét és elképzelését nem lehet lefedni egy cikkbe . Sokféle márka van amiből választhat az ember. Ajánlod az egyiket , esetleg többet. Azzal fognak jönni miért nem egy 3. márkát ajánlottál mert a te általad ajánlott az nem tetszik/ szimpatikus valamilyen okból .

    Megfelelő ajánlott darabot azért könnyen meg lehet találni az adott topik ajánlójában. Áraknak meg mindig érdemes utánanézni vásárlás előtt. Pl.árgép , árukereső vagy a kedvenc webshopokban Akinek ez nem megy az szerintem ismerőst/ hozzáértőt / boltost/ szakembert megkeres a témában .

    Mindennek megvan az ára , van akinek megéri / van akinek nem . Ki mennyit tud / van lehetősége rááldozni úgy választ legvégül.

    (Használt garis termékekből is össze lehet válogatni és sokat lehet spórolni rajta. Kockázatot is vállal az ember amikor így dönt. Egy gépházon , procihűtőn szerintem akkora kockázat nincs , max venni kell ventillátorokat hozzá jobbat mint a gyári . - ha egyáltalán ad hozzá az eladó. Képek és részletes leírás a termékről az alap. )

    Ünnepekkor mindig túl vannak árazva , jól ismerjük ezeket az " akciókat " . Ez már régi bevett szokás .

    Egy jó konfig alapja :Egy jólszellőző ház , minőségi tápegységgel, procihűtővel és ventillátorokkal .

    Alaplap , proci és videókártya választásba nem mennék most bele mélyen kizárólag játékos géphez én ezeket raknám :

    Alaplapból középárkategóriától -felső árkategóriáig választanék Msi , Asrock , Asus márkák közül , minimum i5 proci

    - Intel 6600k / AMD Ryzen 5 1400 ,

    Videókártya gtx 1060 6Gb vagy legvégső esetben 1050ti 4gb Ez alá nem mennék.

    Kieg videókártyákhoz :

    Felső kategória pedig : 1070/1080/1080ti

    ajánlott márkák : Gainward Phoenix ,
    Msi GamingX , Zotac AMP Extreme (5év ha regisztráljuk a kártyát az oldalukon ).

    Palit Gamrock vagy JetStream ez drágább mint a gamerock. -Palit márka színben és talán garancia időben tér el a Gainwardtol , kinézetük megegyezik Gainwardal 3évet láttam míg a Palitra 2 év gar. időt.

    - Galax HOF kártyák is a drágábbak közé tartozik

    - EVGA kártyáinál bios frissités és szét kell szedni a kártyát - nem jár garancia vesztéssel a szétszedése - és thermal padot kell rá tenni vrm túlmelegedése miatt

    - A házból kifelé fújó tipusok pl. founders edition és a gyári vizhűtéseseknél nincs erre szükség , nem volt velük probléma a gyártó szerint Friss EVGA kiadásokon iCX technológiával ellátott daraboknál Itt a Bios / thermal pad javítva / cserélve van-e nem tudom. Nagy valószínűséggel igen .

    Memóriát támogatási listából , memória gyártó oldalán is nézve. 2666MHz sebességtől kezdve - Corsair / G.Skill / Kingston márkák közül . Ryzen a páros időzítsű szereti jobban. A 3200Mhz meghálálja játékoknál fps-ben a konfig. Manuális beállítás biosba a mefelelő értékekre .

    A teljesség igénye nélkül pár példa , árakkal - nem mindenhol tüntettem fel , márkákkal :

    Winchesterből :

    - Seagate BarraCuda 3TB 32,5k , 2TB 18.5-19.8k

    Toshiba ; WD Green / Blue 3TB aminek ára durván 21-28k , az 1TB 12,9k

    Jólszellőző gépház minden esetben kell , legyen a választott márka az NZXT

    Közepes méretű ház: nzxt s340 kerekítve 22-26k

    Teljes méretű: Full tower méretben Nzxt Phantom 530 32- 39k , Nzxt Source 530 29,5-33.5k

    Más márkák :

    Phanteks Enthoo sorozat Primo / Pro,
    Fractal Design Define R5, Define XL

    Tápegység választásnál szempontok :

    -single rail kialakítású = egyágon leadott 12V teljesítmény

    - moduláris vagy félmoduláris fajta ha számít a kábelek elrendezése és a letisztult kinézet

    - Érdemes gyári minimum 5év garanciával rendelkező tápot választani.

    Egyes gyártók 10 , 12 év garanciát adnak bizonyos termékükre.

    - Márkák: EVGA, FSP , Corsair, Sesonic , CM márkákon belül kell keresni.

    -Minősítése : 85+ -tól Gold minősítésig érheti meg a leginkább , de aki szeretné annak ott van a lehetőség platinum és titánium minősítésű tápegységet venni , aminek megkérik az árát rendesen

    - Teljesítményben konfig erősség függő , de azért nem árt túlméretezni. Ez azért szükséges hogy ne termeljen annyi hőt , így a ventillátora fel sem pörög ha ilyen a tápegység . Eco funkció ki /be kapcsolási lehetőség.

    -50% terhelésnél a legmagasabb a hatásfokuk a tápoknak.

    - 450W kisebbet én személy szerint nem raknék bele semmilyen játékos gépbe .

    -Egy 1080ti és 8magos / 16 szálas intel proci alá pedig én 700W -860W raknék. Kisebbel is megoldható talán egy 650W de ne centizzük már ki , ne ezen múljon. ( halkság , kevesebb hőtermelés szempontjából is jobb a nagyobb szerintem )

    Processzorhűtő :

    Fontos megnézni a vásárláskor már a ház kiválasztásánál mekkora magasságú fér bele. Szélessége is fontos !!! Kitakarhatja ill. rálóghat / mm-ekre megközelítheti az első 16x pci-e 3.0 slot helyét és ezáltal nem lehet a videókártyát belehelyezni .

    Ha a választott alaplap rendelkezik még 1 , vagy 2db ilyen bővítőhelyel , akkor ez a probléma megoldva. ( nincs hangkártya , tunerkártya vagy egyéb az útba ami kizárja ezt a lehetőséget )

    - Scythe Mugen 5 - 14.8k , - átlagos magasságú , legtöbb házba befér 154.5mm magas

    - Thermalright hr-02 macho rev. b - 15k , True Spirit sorozat kb. 11-15k , Silver Arrow sorozat 24-33k

    - egyes esetekben AM4 kit-et külön kell rendelni ryzen procikhoz , de vannak kifejezetten csak am4 lefogatóval szerelt hűtők is

    [am4 lefogatású procihűtők]

    SSD :

    -Adata SP920 (5év) 128GB 18.8-21k , 256GB 32k-44k , 512Gb 75-81k ; 1TB 116-136k

    - Samsung 850 Pro 256GB 38.1 -42k ,512GB 66k-tól 10év garancia , 1TB138.7k 850Evo változata is teljesen jó , árban valószínüleg olcsóbb

    - sata3 portal rendelkező és 500-550MB írási és olvasási sebesség mindenre elég

    - ezeken a verziókon a rajta lévő chip-ek strapabíróak és rengeteg adat írása lehetséges ezáltal

    - garancia idő sem elhanyagolható tényező , ezek a márkák már bizonyítottak

    - hamar meg lehet tömni adattal és még nagyon drágák az ssd-k , open world játékonak azért jobb helye van ssd-n és azért azok elfoglalják a helyet Sima winyo is megteszi , de lagolhat a játék és a betöltési idő is több .

    Ventillátorok :

    Lepa Bol.Quiet ,Be Quiet Pure Wings 2 PWM ,Alpenfoehn Wing-Boost 2 Plus ,Akasa Apache,

    Thermalright TY-147A ( 120mm furattal )

    Kiegészítés az előző írásomhoz :

    Régebbi de még mindig jó teljesítmény nyújtó procik . Ezeket a procikat és alaplapokat és hozzávaló memóriát használtan , darabonként jobb esetben félkonfigként , de előfodulhat teljesen full konfigként is találhat az ember ha nagyon nagy szerencséje van. Garancia ezekre már nincs. Sok generáció jött már azóta ki.

    DDR3 memóriával szerelt alaplapok szükségesek és a hozzávaló procikat lentebb leírom.
    Alaplapokból szerintem érdemes megcélozni középárkategóriát . Ezek elég jól fel vannak szerelve , de ha többre van igény akkor a felsőkategóriából kénytelen válogatni az ember.

    Sandy Bridge generációból a 2600k 1155-ös foglalat Z68-as alaplapot célszerű választani pl. Asrock Z68 Extreme4 , Asrock Z68 Pro3 ,
    i5 3570k és i7 3770k 1155-ös foglalat Z77 chipsettel szerelt alaplap

    pl. ASROCK Z77 PRO4 , Asus P8Z77-V

    - Haswell generációból i7 4770k - 1150-es foglalat Z97 chipsettel alaplap, i7 4790k- 1150-es foglalatú Z97-chipszettel szerelt alaplapok szintén Asus és Asrock . pl. Asrock Z97 Extreme6 , Asus Z97 Pro Gamer

    Skylake-hez Z170-es alaplap kell hozzá , ami 1151 foglalattal szerelt , asus és asrock vonal a legjobb és legmegbízhatóbb. asrock z170 extreme4 , asrock z170 gaming k4 , ASUS Z170-A , ASUS Z170I PRO GAMING procik hozzá : i5 6600k , i7 6700k

    Következő kettő generációnál alaplapot szintén msi , asrock , asus márkák közül érdemes.

    Kaby Lake procikat pl. 7700K és 7600k lehet használni Z170-es alaplapokkal is.
    A Coffe Lake procikhoz pl. 8600k és 8700k amihez Z370 alaplap pl. MSI Z370 GAMING Pro Carbon , MSI Z370 SLI PLUS , Asrock Z370 Fatal1ty Gaming K6, ASUS ROG STRIX Z370-F GAMING

    Ryzenhez ASRock Fatal1ty AB350 Gaming K4 , msi b350 tomahawk, asus prime b350-plus
    msi x370 sli plus , asus x370 pro

    Memóriából G.Skill Flare X -et kifejezetten amd -hez fejlesztették. Memóriából erősen ajánlott kit-et venni , mert tesztelve van és azonos a chip/IMC rajta . Ellenkező esetben szívás/ problémás lehet a később vásárolt rammal sebesség és dual channel működés szempontból is. 2133-3200MHZ 2x8GB kit árai 62-81.5k-ig

    Náhány példa :

    G.SKILL FlareX 16GB (2x8GB) DDR4 2133MHz F4-2133C15D-16GFX
    G.SKILL FlareX 16GB (2x8GB) DDR4 2400MHz F4-2400C16D-16GFX
    G.SKILL FlareX 16GB (2x8GB) DDR4 3200MHz F4-3200C14D-16GFX

    Támogatási listából érdemes választani alaplap és memóriagyártó oldalát is figyelembe véve .

    Tápegység :

    Nekem 700W os FSP Hyper M 85+ félmoduláris van ,de vannak kisebb modellek : 500W 17-20k , 600W 20-23,k , 700W 25.3k

    Seasonic G-450 450W Gold 29-33k

    Evga SuperNOVA 550 G3 550W 10év gar. 28-33k ,

    Corsair RMx Series RM550x 550W 32k , Seasonic Focus Plus 650 Gold 31.6k ,

    - PRIME Platinum/ Titaniumra 12év garanciát vállal a gyártó

    Seasonic PRIME 750W Platinum 53.7 k

    ,Seasonic PRIME 650W Titanium kb.68k

    Seasonic PRIME 850W Titanium 71-74k

    Monitoros témakör :

    Aki gondolkozik azon , hogy G-synces monitort vegyen és megéri vagy sem.Én is sokat gondolkodtam és gyötrődtem melyik legyen.

    [G-Synces monitorok]

    Megéri , nagyon is , sokkal folyamatosabb lessz a játék. Nem ülnék vissza 60Hz monitor elé játszani .Acer Predator XB241Hbmipr mellett döntöttem 5év garanciával , amint nem bántam meg ! :)
    Netezésre , filmnézésre , játékra használom erre tökéletes a TN panellal szerelt változat , prémium kalibrálást kérjetek minden esetben és megteszi a hatását .
    76cm magas asztalon van a monitor.Filmet simán lehet nézni , fotelból és ágyból is. Lefelé kell dönteni a monitort és tökéletes , probléma megoldva.
    Az árkülönbözetet ami egy TN és egy IPS penelos verzió között van , lehet másra is költeni , estetleg egy jobb és erősebb videókártya vagy bármi másra.Acer 27" 2560x1440 TN panelosat G-syncel lehet venni kb. 200k körül , FullHD verziót meg kb.170k magaságában.

    Szemből nézem és semmiféle problémám nincsen a színeivel és a képével. Aki munkára vagy munkára is használná ( - komoly grafikai munkára gondoltam mint pl. fotó / videó szerkesztésre, photoshop, 3d modellezés és tervezés ) ,annak érdemes IPS panelos monitort vennie , a többi embernek nem hinném , hogy megérné.

    Persze ha megvan rá a keret ami kb. 250-280k egy g-sync 27" IPS monitorra akkor nyugodtan vegye.Kinézet szempontjából AOC Agon szériája tudja ugyon ezeket 3év garanciával és alacsonyabb árral.

    Freesynces monitorból AMD / Radeon videókártyákhoz széles tartományú = 35-144 ill. 40-144 Hz -et érdemes választani.

    [Freesynces monitorok ]

    Lehet használni akár Nvidia kártyával is akár Fixen 144Hz-en a monitort , de ebben az esetben nincsen , nem lehet szinkronban a videókártya és a monitor .

    Monitor panel szempontjából ha bekalibráltatjuk , akkor nyugodtan lehet akár TN panelosat is venni , lehetőség van VA ill. IPS panellal szerelt változatot is venni a jobb színhűség ill. betekintési szög miatt. Dönthetőség és magasság állítási lehetőség egy monitornál szintén fontos szempont lehet .
    21:9 széles képarányú monitorok filmezésre nagyon jók , de a játékoknál kevés támogatja ezt a képarányt újaknál már nagyobb esély van rá .

    [ Szerkesztve ]

    Üdv.: Tamás

  • Siszibatya

    tag

    válasz jim bcs #127680 üzenetére

    Szia ! :)

    Köszi , az észrevételeidet ! :R

    Kellemes karácsonyi ünnepeket kívánok neked is és a többi ph-s fórumozónak ! :)

    Nekem nem volt idáig különösebb gondom a WD Green/ Blue winchesterrel , remélem később sem lessz.

    Mindenesetre megnézem a topikjában mi vele a probléma ,miért nem ajánlott és kerülendő .

    Én az árkülönbözetekre szerettem volna inkább érzékeltetni - Ezt oda kellett volna írnom.

    Monitornál teljesen komolyan gondoltam ,amit írtam és nem karácsonyi viccnek szántam.

    Prémium kalibráltatást nem hiába írtam nagyon sokat számít még IPS panelosnál is .

    Freesync-es monitoroknak is megkérik azért az árát ha a minőségibb jobban felszerelt darabokat nézzük 144Hz széles freesync tartománnyal rendelkezők közül . Igaz olcsóbb mint egy ugyonolyan g-sync-es .

    Egy G-sync nélkül monitor ami 60Hz-es , teljesen más árszintet képvisel . Egy ilyen monitor ára IPS panellal nyilván olcsóbb ,de van amine
    k megegyezik az ára vagy talán több is. Nem mindegy a felbontás és méret ebből a szempontból.
    Pl. Acer Predator 27" G-sync IPS panel 1440p 250-280-297k ,

    Acer Predator a többi felsorolt is : 144Hz 24" G-sync Tn panel 144Hz FullHd 135k vagy ugyonilyen csak 27 colosba 1440p 200k FullHd felbontású 170k azért más árkategóriát képvisel.

    Nagyjából 135k egy minőségi IPS paneles pl. ASUS PB278QR ez játékra is megfelelő hiába 60Hz-es ,
    Biztosan van olcsóbban is 24" IPS panellal .

    Tápegység témához :

    pl. Tekintsünk el a minősítésétől és legyen egy 400W tápegységed ,de a rendszer felvesz teljes terhelésen 350W-ot . Ilyenkor pörögni fog a ventillátor magas fordulaton , aminek hangja lessz .

    A felvett Wattmennyiség miatt melegedni fognak az alkatrészei ezáltal hőt fog termelni. Tehetik a tápegységet ventivel fölfelé gépház aljába. A gépházban felgyülemlett levegőt is megkapja / beszívja szépen a táp. Következménye ugyonaz mint amit fent írtam.

    Ellenben ha 400W tápegység helyett , egy nagyobb felül /túlméretezett tápot Wattban , ( a 100% terheléshez képest , ami a példában 350W ) van pl. 650-es vagy nagyobb táp van biztos , hogy nem fog a ventije annyit pörögni ( alacsony fordulaton fog ), hangja sem lessz , sőt lehet be sem kapocsol ha van ilyen funkciója a tápegységnek. Ezért kell tartalékot hagyni a tápban és nagyobb teljesítményűt venni , minimum 100-150W-al.

    Én inkább 1.6-2x akkora teljesítményűt veszek ,mint amekkora az adott konfig 100% terlhelése lenne.

    Üdv.: Tamás

  • Siszibatya

    tag

    válasz dugo_ #127711 üzenetére

    Szia ! :)

    Egyet kell értenem azzal , amit leírtál , nem olvastam az írásom előtt ezt a topikot. :R

    Ezáltal nem is tudtam , általában miről szólnak az áltlános témák és igények , felhasználási területek , amik lefedik itt a téma nagy részét.

    Teljes mértékben elég mindennapi használatra egy 85+ ,silver vagy gold hatásfokú táp, ami kevesebb veszteséghőt termel.

    Az én írásomnak volt egy előzménye egy másik témájú topikban. Részleteiben nem megyek bele.

    Az egész írásom kizárólag játékos pc témakör köré volt kihegyezve . ( középkategóriától felfelé )
    Végül úgy döntöttem , ha már belekezdtem , akkor kibővítem az egészet és ide beteszem. Tisztában vagyok fele ,hogy nem fedi le a teljes palettát és igényeket , hibák is vannak benne , de ad egy képet az egészről. ( árak , választási lehetőségek stb. ) Remélem néhányan találnak benne hasznos infókat , amit fel tudnak majd használni .

    [ Szerkesztve ]

    Üdv.: Tamás

  • Siszibatya

    tag

    válasz Siszibatya #127679 üzenetére

    Kijavítanám az írásomba ezt a HDD témához kapcsolatos ajánlást.

    Ilyen módon tudom ezt megtenni.

    Bocsánatot és elnézést kérek mindenkitől ezért a hibáért l ! :R

    Megtudtam , hogy a 1-3TB WD Blue /Green és a Seagate BarraCuda márkák közül amit írtam azok kerülendők és nem ajánlottak. Utánanézek majd , ha van róla írás és magyarázat a miértekre a topikjában .

    Kiválogattam a hdd topik ősszefoglalójából néhány ajánlott darabot. Vásárlás előtt mindenki tájékozódjon az a vásárolni kívánt termékről , az adott szaktopikban és kérjen nyugodtan segítséget. Az éppen aktuális áraknak , garanciának is ajánlott utánanézni vásárlás előtt Köszönöm ! :R

    Ezek közül akkor nyugodt szívvel lehet választani.

    500GB Toshiba P300 64MB

    1TB Toshiba P300 64MB
    2TB Toshiba P300 64MB
    3TB Toshiba P300 64MB

    2TB WD Black WD2003FZEX 64MB

    2TB HGST Ultrastar 7K6000 128MB

    500GB WD Black WD5003AZEX 64MB
    500GB WD Blue WD5000AZLX 32MB

    Üdv.: Tamás

  • Siszibatya

    tag

    válasz Andor22 #127836 üzenetére

    Szia ! :)

    Épített vízhűtéshez Alphacool termékek Pl. Eisblock a procira, radiátorokat , tartályokat stb . is tudsz tőlük venni. Watercool Heatkiller termékek is nagyon jók ezek közül is nyugodt szívvel választhatsz.

    Külső radiátoros megoldásnak pedig a MO-RA3 420 Pro + kiegészítők hozzá .

    Minden esetben meg kell nézni a weboldalukat a pontos infoért.

    Gyári kompakt / hybrid vízhűtéses 1080ti is jó választás lehet EVGA -tól.

    Tápegységet szintén tudsz venni tőlük 10év garanciával EVGA márkából. Seasonic márka is nagyon jó , azon belül Prime és FOCUS sorozatu tápegységek. Gold minősítés alá szerintem ne menj. Egyben hagyott 12V-os tápot vegyél azaz single rail is egy fontos dolog.

    Házakból Phanteks , NZXT , Fractal Design márkák közül nézz körbe és ha tetszik a kocka kialakítású nagy méretű ház akkor Thermaltake core x9.

    Memóriát a választott lapodnál a támogatási listából válassz mindenképpen kit-et vegyél 2x8GB . Memória gyártó oldalán is nézd meg a listát. Corsair , G.skill , sebességbe szerintem 3000MHz vagy fölötti amit még támogat az alaplap és árban neked megfelel.

    SSD-ből ha sata3 elég , akkor :

    Adata SP920 (5év) 128GB 18.8-21k , 256GB 32k-44k , 512Gb 75-81k ; 1TB 116-136k

    - Samsung 850 Pro 256GB 38.1 -42k ,512GB 66k-tól 10év garancia , 1TB 138.7k 850Evo

    - Samsung 960 evo m.2 ssd ennek nagyon brutális sebessége van de kizárólag játékokhoz nem éri meg , nem fogsz különösebb plusszt észrevenni egy sata3-hoz képest játékoknál.

    [ Szerkesztve ]

    Üdv.: Tamás

  • Siszibatya

    tag

    válasz Siszibatya #127838 üzenetére

    Mennem kellett , de kiegészítésként leírnám : radiátorból szerintem 360/45 radiátor alá ne menj , ebből lehet 2db is kelleni fog ha cpu-t és vga-t is vizezni szeretnéd.

    Másik lehetőség , hogy max. 60-as vastagságút veszel de hosszabbat mint az előbbi , természtesen olyat ami a választott házban elfér.

    Pumpából a D5 szokták ajánlani , de lehet nem lessz ekkora teljesítményre szükség. [ így néz ki]

    Inkább méretezd felül a radiátorokat , minthogy kevés legyen .

    Tartákyból is nagyobbak közül válassz , megegyszerűsíti a feltöltést . Vannak egyben pumpa-tartály kombók, de akár külön is meg lehet venni . Oda kell figyelni , hogy passzoljanak egymáshoz.

    Aquacomputer weboldalán is vannak jó cuccok vízhűtéshez : [link]

    Épített Vizes topikban kérdezz nyugodtan segíteni fognak ! :)

    Ventik vastagságát is hozzá kell számolni a radiátorhoz kb. + 2,5 cm ha egyik oldalra tesszed , ha mindkettőre tehát push pull-baakkor +5 cm

    Ventikből akasa apache tegyél rá van 12cm és 14cm változatban is.

    [ Szerkesztve ]

    Üdv.: Tamás

  • Siszibatya

    tag

    válasz rolcsy94 #128105 üzenetére

    Szia ! :D

    Túl kicsi a gépházad és a kártyád befűti 250W hővel , amit nem tudsz kivezetni a házból.

    Ahogyan írták másik kártyát vegyél helyette és akkor maradhat akár ez a ház is.

    Saját véleményem meg az , hogy én semmilyen konfigot nem raknék egy ilyen kisméretű házba. Nagyobb ház nagyobb helyet ad és megkönnyíti a szerelést is. Nagyobb levegőmennyiséged lessz amit nehezebb ill. több idő "befűteni" .

    Több minőségi 12 vagy 14cm ventillátornak van hely egy jobb házban. Kábelek elvezetés és elrendezése sem egy utolsó dolog.

    Házat megéri jó állapotút használtan is venni , sokat spórolhatsz rajta. Ventiket meg veszel bele teljesen újakat.

    Márkán belül Define XL R2 Black Pearl , Define R5 Titanium is sokkal jobb. Előlapi ajtót én leszedném a jobb szellőzés miatt .

    Phanteks Enthoo sorozat Primo / Pro,

    Nzxt Source 530 vagy Nzxt Phantom 530 és a közepes méretű Nzxt 340 / Elite ház. Ebben az esetben korlátozottab a lehetőség mint az előtte felsorolt házaknál.

    Ventillátorokból meg ezek közül házszellőztésre , procihűtőre is egyaránt jók : - 1 fajta ventivel érdemes telepakolni a gépet , ezt már neked kell eldönteni melyik tetszik

    Lepa Bol.Quiet ,Be Quiet Pure Wings 2 PWM ,Alpenfoehn Wing-Boost 2 Plus ,Akasa Apache,

    Thermalright TY-147A ( 120mm furattal )

    Veszel hozzá minőségi Phobya Y elosztó kábeleket 4pin-es vagy 3pin-est amennyi kell és rákötsz 2db ventit. Meg kell nézned az alaplapod melyiket kezeli , hány ilyen csatlakozója van és az alapján venni ventillátort és y-elosztó kábelt is.

    Üdv.: Tamás

  • Siszibatya

    tag

    válasz NextError #128251 üzenetére

    Szia ! :)

    Játékra az sli felesleges , halott nincs értelme , rossz skálázódás , rosszul optimalizáltság miatt .

    Egy erősebb videókártyának igen. Sajnos a videókártya árak is egyre emelkednek. Bányászatra viszont rendben van a 2 kártya .

    Gyári procihűtőt felejtsd el , egy minőségi procihűtővel sokkal jobban jársz.

    A gyári rossz minőségű pasztázás miatt lehetséges még alapon is magas hőmérsékletű lehet a procid . Gyári procihűtő meg magas fordulaton hangos / hangos lesz előbb- utóbb. ( kicsi a gyári intel /amd hűtőborda felülete , kb vicc kategória - legalábbis nálam az összes procinál)

    Ehhez a 8600k-hoz nem jár gyári hűtő , ha jól tudom .

    Mindenképpen ellenőrizni kell , hogy a házadba befér vagy sem !

    Drágább típusok 20-26k :

    Thermalright Silver Arrow ITX 155mm magas , Noctua NH U12S 158mm magas ventillátorral együtt

    13-15k közöttiek :
    Scythe mugen 5 154,5mm magas , Thermalright HR-02 Macho Rev.B 162mm magas - ez szerintem már nem fér be , de lehet hogy nagyon csisszes lenne , pár mm maradna szó szerint !

    Monitrnál bármelyik mellett is döntessz , mindenképpen csináltass préimium kalibrálást !!! Lg nem nagyon szeretik a monitoros topikban , talán még magasabb árkategóriában sem . Kivétel akadhat azért.

    Acer , Asus, AOC márkákból ugyonilyen tulajdonságokkal rendelkezők közül szinte biztos fognak ajánlani.

    [ Szerkesztve ]

    Üdv.: Tamás

  • Siszibatya

    tag

    válasz NextError #128332 üzenetére

    Szia !

    Az a proci hűtővel nagyon a határon leszel 130W hőt tud elvezetni , kisebb minimális tuning talán belefér. ( ha jó példányt fogtál ki aminek a gyári pasztázása "jobb " )

    Az msi lap amit kinéztél 46-50k ársávban mozog.

    hasonló ársávban : ASRock Z370 Killer SLI 44,3k akciósan 45.6k az eredeti ára , ASRock Z370 Pro4 35k-tól,

    Csatlakozók , portok számát , hűtési tulajdonságát vrm , kell megnézni ezeknek a lapoknak és a memóriatámogatását. Teszteket érdemes nézni , saját topikjában érdeklődni .

    Sajnos asusból drágább ársávban vannak jobb lapok . Asusból ocsóbbak , hasonló ársávban mint az előzőek -ezeket nem merném sem ajánlani : ASUS PRIME Z370-P , ASUS PRIME Z370-A 56k árral már így is több mint az általad nézett.

    Msi-ből : MSI Z370 GAMING M5 60k , MSI Z370 GAMING PRO CARBON 57k amit még érdemes szerintem megnézni

    A gépház oldalát levenni nem tartom jó ötletnek : egyrészt levegőáramlás miatt mert megtörik és nem lessz a levegő útja olyan amilyennek lennie kéne , másrészt jobban porosodik és hangosabb a gép.

    Elől befújó ventik 1-2db - hátul 1db - felül 1-2db , esetlegesen oldallapon ha a proci magasságába van ventihely két lehetőség van friss levegőt ráfujatni a procira és környékére vagy meleg levegőt kifelé fújatni a ventivel. Házszellőztető ventiket is érdemes minőségit venni de a procihűtőre sem árt ugyonebből rátenni a gyári helyett.

    ventillátorok :
    Lepa Bol.Quiet ,Be Quiet Pure Wings 2 PWM ,Alpenfoehn Wing-Boost 2 Plus ,Akasa Apache,

    Érdemes hozzá venni minőségi Phobya Y elosztó kábeleket 4pin-es vagy 3pin-est amennyi kell és rákötsz 2db ventit. Meg kell nézned az alaplapod melyiket kezeli , hány ilyen csatlakozója van és az alapján venni ventillátort és y-elosztó kábelt is
    Thermalright TY-147A ( 120mm furattal )

    Üdv.: Tamás

  • Siszibatya

    tag

    válasz Frawly #128371 üzenetére

    Szia ! :)

    Házak : Nzxt , Fractal Design márkák közül neked kell kikeresned a külföldi árát a választott weblapodról .

    Biztos vannak más márkák is amelyek szintén jók lehetnek. Különböző méretűek a linkelt házak , más-más kinézettel.

    [link]

    [link]

    [ATX méretű]

    [link]

    [link]

    [ ház méretek ]

    Az ilyen kis méretű házakban , nehezebb a szerelés , kábelrendezés is. A proci és videókártya által kibocsátott hőt is ki kell vezetni. Kisebb légteret hamarabb fel fűt ugyonaz a konfig mint egy nagyobbat.
    Én inkább nagyobb házba tenném a konfigot minimum mATX , ATX . Ha a hely nem gond / akadály akkor meg E-ATX lapot fogadó Large házakat választanám / ajánlanám a legszívesebben.

    Bemásolom egy előző hozzászólásomból / ajánlásomból egy részletet :

    Garanciálisat / használt garanciálisat ill. újat ezekből nem tudom mennyire lehet még beszerezni a ddr3 alaplapokból .

    DDR3 memóriával szerelt alaplapok szükségesek és a hozzávaló procikat lentebb leírom.
    Alaplapokból szerintem érdemes megcélozni középárkategóriát . Ezek elég jól fel vannak szerelve , de ha többre van igény akkor a felsőkategóriából kénytelen válogatni az ember.

    Sandy Bridge generációból a 2600k 1155-ös foglalat Z68-as alaplapot célszerű választani pl. Asrock Z68 Extreme4 , Asrock Z68 Pro3 ,
    i5 3570k és i7 3770k 1155-ös foglalat Z77 chipsettel szerelt alaplap

    pl. ASROCK Z77 PRO4 , Asus P8Z77-V

    - Haswell generációból i7 4770k - 1150-es foglalat Z97 chipsettel alaplap, i7 4790k- 1150-es foglalatú Z97-chipszettel szerelt alaplapok szintén Asus és Asrock . pl. Asrock Z97 Extreme6 , Asus Z97 Pro Gamer

    DDR4 memóriával szereltek :

    Skylake-hez Z170-es alaplap kell hozzá , ami 1151 foglalattal szerelt , asus és asrock vonal a legjobb és legmegbízhatóbb. asrock z170 extreme4 , asrock z170 gaming k4 , ASUS Z170-A , ASUS Z170I PRO GAMING procik hozzá : i5 6600k , i7 6700k

    Következő kettő generációnál alaplapot szintén msi , asrock , asus márkák közül érdemes.

    Kaby Lake procikat pl. 7700K és 7600k lehet használni Z170-es alaplapokkal is !!!

    A Coffe Lake procikhoz pl. 8600k és 8700k amihez Z370 alaplap pl. MSI Z370 GAMING Pro Carbon , MSI Z370 SLI PLUS , Asrock Z370 Fatal1ty Gaming K6, ASUS ROG STRIX Z370-F GAMING

    Szűrj rá a nevemre ebben a topikban az a legegyszerűbb.

    - Winchester ajánlásnál sajnos tévedtem , de később egy újabb hozzászólásba javítottam ezt. -

    Olvasom hogy mindenképpen nagyon kicsi méretű gépet építenél konzol méretűt, én nem javaslom ezt senkinek sem .
    Vegyél inkább akkor konzolt ps4 pro-t vagy xbox one x-et .

    [ Szerkesztve ]

    Üdv.: Tamás

  • Siszibatya

    tag

    válasz ricsivagyok0 #128008 üzenetére

    Szia ! :)

    Sajnos el vannak szállva az árak de nagyon .

    Amit választottál néhány alkatrész közül, azok kompromisszumokkal megfelelhetnek - itt a ház , tápegység , procihűtő hármasra gondolok. Nem adtam össze mennyire jönne ki amit te néztél ki magadnak.

    Három darab jobb alkatrész darabonként simán 15-16k pluszt jelenthetne. ( max. 3db-ra 45-48k lenne több )

    Én másik tápegységet választanék , hosszútávra meg főleg. Igaz , hogy drágább de erre megéri költeni , de ez az én véleményem. pl. Seasonic FOCUS Plus 550W Gold kerekítve 30k de 12év garancia van rá !!!

    Procihűtőből is erősebbet vennék , de amit néztél az is elég lehet de szerintem a határon mozogna hőleadás szempontjából főleg ha húzod a procit.
    Ezek közül választanék :

    pl. Thermalright , Scythe ,Noctua márkák közül amihez gyárilag jár am4 lefogató. Létezik olyan változat, amihez csak kizárolag am4 lefogató jár.

    [Noctua am4 kompatibilis hűtők ]

    [Scyhte]

    Pl. Thermalright HR-02 Macho Rev.B 15k , Scythe Mugen 5

    Házból én szintén mást választanék , procihűtőből nem találtam meg mekkora magasságú férne bele a Zalman Z3 Plusba.

    [link] 16-17k újonnan és szerintem jobb , mint amit választottál.

    Kiválasztod és menézed mit dob ki mivel kompatibilis :)

    [link]

    [link]

    Házból lehet könnyen találni , drágább modellt ami használt jó állapotú , nagyobb, minőségibb jobban szellőző , szerelhető házat is 30k-ig ( eredeti új ára meg akár 1,5-2x is ).

    [ Szerkesztve ]

    Üdv.: Tamás

  • Siszibatya

    tag

    válasz Senquist #128533 üzenetére

    Szia ! :)

    Nem szükséges beleintegrálni a windows telepítőbe ezeket ha bonyolult és nem tudod megcsinálni.

    A szükséges programokat pl. usb3 , driverek stb. letöltöd egy másik partícióra és onnan is telepítheted utólag.

    - usb 2.0 pendrive-ról is működhet a programok telepítése , de nem vagyok benne 100% hogy felismeri / nem mindegyik fajtát / gyártóét

    - vagy letöltöd kíírod ezeket dvd-re és arról telepíted

    - driver booster 5.2.0 nevű program ingyenes változata is segítség lehet programok frissítésében ill. aida64 program is jó ha fentvan segítségedre lehet -30 napos próbaváltozat

    - alaplaphoz kapott dvd-n is fentvannak a szükséges alap programok , de általában nem a legfrissebbek vannak rajta , utána érdemes frissíteni az aktuálisra azokat

    Más lehetőségek:

    - alaplapgyártód oldaláról leszeded a legfrissebbet amire szükséged van , a többi lépést már tudd

    [driverek erről az oldaról is hasznosak lehetnek ]

    [ Szerkesztve ]

    Üdv.: Tamás

  • Siszibatya

    tag

    válasz dugo_ #128536 üzenetére

    Szia ! :)

    Nem voltam elég körültekintő , igen skylaktől fölfelé valóban úgy van ahogyan írod ! :R

    DVD lemezről gondolom / remélem azért problámamentesen lehet telepíteni Win7-et . Amennyiben nem akkor itt is bele kell előtte integrálni a drivereket amelyek szükségesek.

    Nem ajánlott dolog de működhet és működött néhány embernek skylake vonalon. Nem tudom mennyire maradt a rendszer stabil nekik. Az újabb generációs prociknál / chipseteknél nem tudom mennyire lehetséges ez.

    Erre a megoldásra gondolok:

    Volt akinek egy régebben telepített win7 simán használható volt . Rádugta a winyót és bebootolt , bejött a windows minden probléma nélkül , utána pedig firssiítette azt amit kellett .

    Én véleményem , hogy skylake procira vagy akár régebbi intel procival is lehet építeni nyugodtan rendszert , de prociból én már csak használt garisat vennék , újat biztos nem ezekből a szériákból.
    Másik lehetőség a Amd Ryzen konfig . Én ha most építenék Ryzen konfigot raknék össze.

    [ Szerkesztve ]

    Üdv.: Tamás

  • Siszibatya

    tag

    válasz Met #128546 üzenetére

    Szia ! :)

    Azt az alaplapot ne vedd meg szerintem !

    ASRock Z370 Killer SLI , ASRock Z370 Pro4 , ASRock Z370 Extreme4, ASRock Z370 Taichi,
    ASRock Fatal1ty Z370 Professional Gaming i7

    MSI Z370 GAMING M5 , MSI Z370 GAMING PRO CARBON,

    ASUS PRIME Z370-P , ASUS PRIME Z370-A talán ezek , de inkább a drágább kategóriában ASUS ROG Stix, Maximus, Apex lapok Megkérik az árukat , de neked kell tudnod megéri neked vagy sem.

    Tápegységből meg inkább Gold minősítésűt és egybenhagyott 12Voltos ágú Single Rail tápot minimum 550-650W vegyél inkább. EVGA , Seasonic, Corsair , Super Flower Leadex Gold márkák közül.

    Memóriából ha megfelel neked ez a sebességű akkor vegyed , remélem támogatási listából választottad alaplapi QVL és a választott memória támogatási listáját is nézd át
    Össze kéne hasonlítsad egy 3000Mhz kit-el vagy gyorsabbal mekkora az árkülönbség és ez neked megéri vagy sem. Tudom ,hogy elrugaszkodottak az árak de egyszer kell jót és minőségit venni . Tesztet / videót is érdemes nézni , mennyi a különbség , van e számottevő játékoknál / programoknál gyorsabb memóriával.

    [ Szerkesztve ]

    Üdv.: Tamás

  • Siszibatya

    tag

    válasz Met #128568 üzenetére

    Szia ! :)

    A végső döntés a tied mindenképpen . Azt veszed amelyik neked tetszik és amelyik márkában te bízol. Bármelyik gyártó terméke lehet gyári hibás és ugyonúgy elromolhat. A gariztatás meg egy másik téma.

    1050ti -hez meg elég az általad kinézett tápegység a videókártya 75W -os fogyasztásával.

    Be Quiet! 500W Pure Power 10 tápegységnek ketté van bontva egyébként a 12V-os ága 28A és 20A.

    Videókártya gyártó váltás miatt ne stresszelj , fölösleges.

    Minőségben , felszerltségben és persze árban van bőven különbség az alaplapok között is. Alapon használsz mindent , nem játszol csak net , film , irodai dolgok-ra pénzkidobás.

    -játékos géphez vagy kifejezetten munkára : grafikai / videós / fotós / 3d tervezésekhez viszont a felsőkategóriából érdemes választani én így gondolom .

    Az Asrock van ugyonolyan jó , ha nem jobb mint az Asus.

    Én Gigabyte alaplapot nem vennék 1-2 kivétel persze van ennél a gyártónál .

    palfitom :

    Igen elég neki az a tápegység a 1050ti-hez . 500W Gold vagy akár Bronz , 85+ minősítésű, single -rail , teljes vagy félmodulárisat kellett volna írnom / ajánlani . Aki nem tervez fejlesztést a jövőben erősebb gépre , annak teljesen megfelel. Tápegységnél nekem a single rail meg az Wattban erősebb mint kellene és jobb minősítésű tápegység az egyik "rossz" mániám.
    Sajátomat is le fogom majd cserélni nagyobbra , halkabbra és jobb minősítésűre.

    [ Szerkesztve ]

    Üdv.: Tamás

  • Siszibatya

    tag

    válasz codex #137751 üzenetére

    Szia ! :)

    Szerintem érdemes körülnézni az Asrock alaplapok között is. pl. z370 Taichi , z370 Exteme4 , Z370 Killer SLI is megteszi bőven .

    A különbözetet( +ha hozzá kell rakni valamennyit ) költheted egy új jobb és erősebb tápra , ami a jövőben is ki fog szolgálni és van benne tartalék.

    Egy 600-650Wos gold minősítésű a jövőre nézve is elég . ( platinum fokozatot is megcélozhatod , de nem szükséges ) pl. EVGA SuperNOVA 650 G3 650W vagy Seasonic Prime tápcsaládból egy 650W 12év garanciával !!!

    A 8700k az szeret forrófejű lenni , főleg ha húzod !!

    4,5-4,6Ghz mindenre elég sőt 4,4GHz is . Amihez kevés az a rossz optimalizálás miatt van , sok hamar összevágott hamar kidobott játék ( kaptafa történetvilággal ) van és sok konzolport ilyen sajnos .

    Érdemes egy nagy teljesítményű procihűtőt nézni Scythe , Noctua gyártónál . ( ha van akkor már nem kell )
    pl. Scythe mugen 5 rev b csak kb. 2-3 fokkal van lemaradva a Noctua zászlóshajónak számító D15től és kb. fele annyiból megvan .

    Fontos utánanézni mekkora procihűtő fér be a gépházba .

    Pcpartpicker oldalon is megteheted ez - individual parts fülnél és Compatible parts menüpontnál kiválasztod amire rá szeretnél keresni .

    Memória sebessége nem sokat oszt vagy szoroz játékoknál - kivéve ami erre van optimalizálva , ami néhány dbnál nem több úgy emlékszem Nagyon kevés fps különbség van nagyjából 3-5fps . Nagyon könnyen lehet gameplayes összehasonlító videókat találni , mennyit hoz a memóriasebesség . Nem sokat , elhanyagolható .

    [ Szerkesztve ]

    Üdv.: Tamás

  • Siszibatya

    tag

    válasz gerrog #137838 üzenetére

    Szia ! :)

    Írtam privát üzenetet , amiben le van írva elég részletesen intel és ryzen konfig összeállítás is , ha új konfigot szeretnél miből válogathatsz .

    Szerintem nem éri meg így ilyen formába beleölni pénzt a jelenlegi konfigodba. Azt csinálsz amit szeretnél , és olyan tanácsot fogadsz el amilyet akarsz , rajtad múlik minden .

    A jelenlegi konfigodhoz már csak garancia nélkül használtan vehetsz , ha tudsz 4790k procit + kell még hozzá 8GB ddr3 ram azonos sebességű és időzítésűt és márkájút ha lehetséges + minőségi procihűtő+jólszellőző ház + megfelelő házszellőztető ventillátorok + minőségi tápegység - erre is kitértem hol tudsz utánanézni a kompatibilitási dolgoknak.

    Keress inkább használt garanciás félkonfigot vagy teljes konfigot ha neked megfelel. Próbáld ki előtte és teszeld én ezt javaslom , ha van rá lehetőség .

    Neked kell tudnod mennyi pénzt tudsz rááldozni az egész történetre.

    [ Szerkesztve ]

    Üdv.: Tamás

  • Siszibatya

    tag

    válasz fecaga21 #137945 üzenetére

    Szia ! :)

    Én a helyedben még gyűjtenék a konfighoz és csak utána venném meg. Ilyenkor ünnepekkor úgy is fel vannak nyomva az árak az egekbe . ( amúgy is drága minden )

    Pcpartpicker oldalon meg lehet nézni minden alkatrész kompatibilitását . Itt a legfontosabb a gépház és hogy oda milyen magasságú procihűtő fér el . A másik szempont a videókártya hosszúsága.

    Normál méretű alaplapot választanék : MSI B450 TOMAHAWK , ASRock Fatal1ty B450 Gaming K4

    ryzen 5 2600X-et választanám a sima helyett hosszútávra , de ha neked megfelelne a sima akkor azt vedd.

    Szerintem egy konfig , ott kezdődik egy megfelelő gépháznál , ami jól szellőzik és bele lehet rakni minőségi , videókártyákat és procihűtőket hosszúság és magasság szempontjából .

    Ne egy szappantartóba akarj gamer konfigot építeni , mert könnyen felfűti a levegőt a kicsi belső tér miatt .

    Fractal Designc Focus G 15.7k -ért igazán nem sok .

    Apróról ha találsz régi CoolerMaster HAF szériából házat nagyon jók minden szempontból . Nzxt S340 - itt procihűtő magassága miatt korlátozva vagy - max kompakt vízhűtésből választani ami belefér nzxt márkából

    minőségi drágább házak : , NZXT Source 530 , Phanteks Enthoo Pro M , NZXT Phantom 450 , 240 , Fractal Design - Define R5 / window , Fractal DEsign Meshify C , Fractal Design Define XL R2 , Thermaltake Core X9

    QVL támogatási listából memóriát 3000-3200Hhz-est Corsair , Gskill márkából Flare X memória az direkt AMD-re van fejlesztve

    Memóriát Kit-be vegyél tehát 2x8Gb kiszerelést . Páros időzítésűt ( pl. cl16 ), azt szereti a Ryzen konfig .

    Miért ? Mert nem garantált az , hogy ha később ugyonazt a márkát , ugyonazt a sebbességűt , időzításüt veszed , hogy ugyonaz a chip / IMC kerül rá.

    videókártya márkák : Msi Gaming / X , Palit Gamerock, Palit JetSteam , Gainward Phoenix vagy Golden Sample , GLH , Asus Strix , KFA2 , Zotac AMP Edition / AMP Edition+

    GTX 1060 6Gb kártya mellett maradj mindenképpen.

    1070-et ha ennyiért tudsz majd venni, akkor ne hagyd ki , de mindenképp csak normális bolti garanciális kártyát vegyél .

    [ Szerkesztve ]

    Üdv.: Tamás

  • Siszibatya

    tag

    válasz fecaga21 #137950 üzenetére

    Szia ! :)

    Megértelek teljesen . Nekem kb . 3/4-ed év kellett mire megvettem mindent és össze tudtam rakni a gépet.

    Mindenképpen ragaszkodsz a meglévő gépházadhoz , azzal sincs semmi baj.

    Azért írtam az infokat és lehetőségeket , hogy felhívjam a figyelmedet a dolgokra és az esetleges következményekre amiket tapasztalhatsz.

    Ki lehet hozni a maximumot és a legjobbat mindenből , csak részletesen utána kell nézni és ésszerűen dönteni .

    Asrock B450M Pro4 - ez az alaplap jó a meglévő házadba - 24,7k és mATX

    Ez kimaradt : Gépházat és procihűtőt nyugodtan lehet venni használtan is - ezekhez maximum új minőségi ventillátort/okat kell venni legrosszabb esetben . pl. én ezekből vennék lepa bol.quiet vagy akasa apache Ezek jók házszellőztető ventinek és procihűtőre is .

    Kikeresheted a pcpartpicker oldalon a meglévő gépházadat és meglátod milyen lehetőségek vannak procihűtő szempontjából . Nagyon sokat számít minőségi és hűtési szempontból , nem mindegy milyet használsz pl . scythe , noctua , thermaltake márkákat érdemes megnézni .

    Ez a gépház egy opció lehet , talán elkerülte a figyelmedet az előző válaszomba : Fractal Designc Focus G 15.7k -ért igazán nem sok

    GTX 1060 6GB teljesen jó kártya ezt már leírtam .

    Ésszerűen kell beállítani játékoknál a grafikai lehetőségeket -nem kell az ultrahoz ragaszkodni / vagy esetlegesen nem is lehetséges a 6Gb memória miatt

    - teljesen jó a high/very high , van amiket ki kell kapcsolni , mert csak terhelik a kártyát fölösen és nem adnak olyan plusz grafikai látványt és van olyan is amit csak lejjebb kell venni .
    pl . motion blur off , film grain off , bloom off , anisotropic filtering off vagy 2x ( kinek mi tetszik és mit áldoz be hogy jól fussanak a játékok , ezt mindenkinek el kell dönteni saját magának - nem tudom ki mihez van szokva / mindenkinek mások az igényei és elvárásai )

    [ Szerkesztve ]

    Üdv.: Tamás

  • Siszibatya

    tag

    válasz Hempman #138053 üzenetére

    Szia ! :)

    Gondolom nem alapórajelen fogod használni a procit .

    Ezért procihűtőből én egy erőssebbet választanék ami több Watt hőt tud elvezetni és alacsonyabban tudja tartani a hőmérsékletet .

    Mindenképpen utána kell nézni elfér e a házban a magassága miatt és esetlegesen a szélessége is számíthat , mert előfordulhat , hogy nem tudod a videókártyát az legfelső slotba használni és a lentebbi pci-e 16 expressz slotot kell használnod .

    Ezek drága / drágább és minőségi procihűtők , de 1x kell megvenni a jót , sőt használtan is megéri max új ventillátort/okat veszel hozzá ha szükséges .

    Thermalright márkán belül : Macho Rev. B , Silver Arrow IB-E Extreme , Archon IB-E X2

    Noctua NH-D15 , NH-D15S , NH-U14S , NH-U12S

    Scythe Mugen 5 Rev b

    AMD Ryzen rendszerhez , ha esetleg szóba jöhet : Thermalright ARO-M14O és ARO-M14G , ezek nekem újdonságnak számítanak , de lehet választani / kinézni kizárólag AM4 lefogatós változatot is . Tesztet ezekről a procihűtőkről nem néztem , nem tudom hogyan szerepelnek .

    Érdemes elgondolkodni rajta 8mag/16szálat kapsz és játékokra ugyonúgy jó -single playerre biztosan -, maximum ha nagyon keményen online fps játékokat szeretnél és magasabb fps számokhoz vagy szokva ott abban jobb az intel és akkor ott is akár a 8magos procijukat választanám, ami drágábban jön ki . 8700k procival épített rendszer is nagyon jó játékra , szintén magas órajel érhető el és ami még szerintem hűthető kategória 4.7Ghz , de kevesebbel is beéri szerintem .

    Üdv.: Tamás

  • Siszibatya

    tag

    válasz Winnie The P #138096 üzenetére

    Szia ! :)

    Eredeti Windows-t apróról sokkal olcsóbban is tudsz venni .

    Inkább a ryzen 2000 szériából állítanám össze a konfigot a régi helyett . Tehát ryzen 5 2400G . A felette lévők már drágább kategóriát képviselik. Memóriát a támogatási listából választunk QVL-ből . Érdemes megnézni a memóriagyártó oldalát is .

    gépházból inkább : Fractal Design Focus G

    tápegység : Be Quet Pure Power 11 400W CM / 500W CM - ebből a kisebb is bőven jó

    alaplap :

    Asrock B350M Pro4 ha ragaszkodsz mATX alaplaphoz , de ha normál alaplap akkor Fatal1ty AB350 Gaming K4 / MSI B350 TOMAHAWK

    memóriából :

    G.SKILL Aegis (F4-3000C16D-16GISB)

    Patriot PV416G300C6K (11BF2)

    Corsair CMK16GX4M2B3000C15 - ez a páratlan időzítés miatt nem biztos hogy jó , de lehet erre az új szériára nincs befolyással ezt nem tudom Ezt majd megerősítik vagy cáfolják majd akiknek van tapasztalatuk ezzel .

    [ Szerkesztve ]

    Üdv.: Tamás

  • Siszibatya

    tag

    válasz Readi #138175 üzenetére

    Szia ! :)

    Ezeknek az ára kb. dupla annyi mint amilyet te választottál , sőt részletesebben tudnak ott az adott témájú topicban válaszolni , ha van kérdésed . Nem biztos ,hogy lessz vele bármilyen problémád ha a WD Blue 4TB választod , de valamilyen oka kell hogy legyen /valami gyengesége kell hogy legyen , amiért nem ajánlott .

    Merevlemez összefoglalóba ezek ajánlottak alap üzemre 4TB-osok közül:

    4TB HGST Ultrastar 7K6000 128MB, 5év gari

    4TB WD Black WD4004FZWX 128MB, 5év gari, AF

    4TB Seagate BarraCuda Pro ST4000DM006 128MB, 5év gari

    4TB Toshiba X300 128MB, 2év gari, AF

    ssd-ből is talán jobb választás lenne ,ha másikat néznél garanciaidő szempontjából , de a döntés rajtad áll minden estben . Árban itt is különbségek lesznek ahogyan a több garanciaidőt , a rátett chipet , írható TBW mennyiséget és egyéb szempontokat nézzük . ( kinek mi a fontos szempont )

    szintén összefoglalóból általános felhasználás és oprendszer alá :

    Adata SX900 (3év) Adata SP920 (5év) HyperX Fury (3év) HyperX Savage (3év) Kingston KC400 (5év)

    Professzionális, nagyobb írási terhelést jelentő dolgokhoz mint : videóvágás, szerver , virtuális gép ( nem teljes a lista )

    Corsair Neutron GTX (5év) Plextor M6 Pro (5év) Plextor M6E M.2 /PCIe/ (5év)

    Samsung 850 Pro*** (10év) Sandisk Extreme Pro (10év)

    [ Szerkesztve ]

    Üdv.: Tamás

  • Siszibatya

    tag

    válasz phain #138251 üzenetére

    Szia ! :D

    Szerintem felejtsd el a mini ITX házat , mert abba nem lehet normális játékra való gépet építeni. Miért ? Túl kicsi a hely és túl hamar felmelegszik a levegő a gépházban és ezáltal minden alkatrész kap a hőből. Hatékony hűtés , szerelés , kábelelvezetés , kártya és processzor magasság és szélesség korlátozva van nagyon .

    Mini ITX házban a hőtermeléstől , ami kihat mindenre ( videókátya éa a proci kibocsájtott hője ) nagy dorppok lennének játékban és az idegbaj kerülgetne téged .

    Kizárólag Fortnitehoz egy i5 gép kell minimum ha az ajánlott részt nézzük és egy 4gb videókari , gtx 1050ti 4gb . Sokmindenre nem elég ez ma már . Személyes tapasztalat nincs ennél a játéknál.

    Inkább válassz másik házat microATX fajtát vagy inkább normál nagyságút. El kell hogy férjen , meg lehet oldani ez nem lehet ilyen esetben - játékra szánt gépnél - korlátozó tényező szerintem .

    Memóriát a támogatási listából Corsair , Gskill márkák közül 3000Mhz megteszi de ha van gyorsabb ugyonazért az árért vagy kicsivel többért akkor azt is lehet választani . Mindig kit-be érdemes gondolkodni ,tehát 2x8GB vagy 2x4GB. Manapság a játékokhoz kell a 2x8Gb . Van kivétel ill. régebbiek amik nem , de nem ezekre kell építeni és nem azokat kell figyelembe venni . Kétlem hogy kizárólag 1db játék miatt venne bárki is gépet több százezerért .

    A későbbi 144Hz monitor és a 144Fps ill. azt megközelítő Fps kicsikarásához nem árt erősebb prociba gondolkodni - a időtállóság szempontjából -, mondjuk 6magosba ill. 6mag/12szál. Ehhez viszont komolyabb alaplap kell , főleg ha húzni is szeretnéd a procit . Grafikai beállításokat meg vissza lehet venni , ha kizárólag a magas Fps a lényeg. erősebb procik : Intel Core i5-8600K , intel core i7-8700k + asrock Z370 Extreme4 alaplap ami normál méretű

    Thermaltake - Core V21 MicroATX ez 19-20k és ez is hasonló formavilág és ebbe már el lehet férni .

    Normál ház pl. Fractal Design Focus G 15,4k-17,6k

    alaplap : Asrock Z370M Pro4 proci : Intel Core i5-8400 ,

    videókari :MSI GeForce GTX 1060 Gaming X 6GB

    tápegység: be quiet! Pure Power 10 CM 500W Silver / be quiet! Straight Power 10 500W CM Gold

    Procihűtő az elég kényes kérdés mATX ház és az mATX alaplap miatt . ( korlátozott hely és szlotszám Normál háznál és normál méretű alaplapnál sokkal könyebb a helyzet . pl . Thermalright - Macho Rev.B , Scythe - Mugen 5 Rev. B

    Üdv.: Tamás

  • Siszibatya

    tag

    válasz phain #138280 üzenetére

    Szia ! :)

    Nm , nagyon szívesen segítettem. :) SyMbioTe összeállított neked Ryzen konfigot .

    házszellőztető ventillátorok : Coolink Swif2 120P , Lepa Bol.Quiet ,
    Be Quiet Silent Wings 3 , Akasa Apache
    Alpenfoehn Wing-Boost 2 Plus ( aminek színes a belseje-a tiszta fekete Pure változat nem ) A félkövérrel jelöltek azok jó procihűtőre/ bordára is statikus nyomásuk megvan hozzá tehát könnyen átfújják rajta a levegőt .

    Amd Ryzen konfig is nagyon jó , sokan használnak ilyet. Nekem nem volt , de sok jó tapasztalat van vele.

    A különbség a proci húzhatósága azaz a maximuma magasabb az intelnek. Ez nagyban függ milyen procit veszel és milyen procival párosítod.
    Ismerősömnek volt mind2 konfig , ( intelről váltott amd ryzenre majd vissza intelre ) neki az intel vált be jobban a magasabb Fps miatt és ha jól emlékszem 165Hz monitorral. Online játszott és neki ez fontos szempont volt a minél magasabb elérhető fps. Intelnél nagyjából az aranyközépút amikor húzod a procit 4.4-4.6Ghz az összes magra . pl. 8600k és 8700k prociknál Ezt hűteni is kell !!!!

    Online játéknál jön ki a különbség - itt megint kinek mekkora fps szám az amit el szeretne érni / ki mihez van szokva / mennyire van jól optimalizálva az adott játék , stabil gyors net és az adott szerver terheltsége stb .

    Spórolni egyiken sem érdemes , mindig minőségi alkatrészre kell törekedni. Legjobban középkategótiás / közép-magas kategóriással jár az ember szerintem. Az alapot egy minőségi konfighoz jólszellőző házzal , tápegységgel és ventillátorokkal / procihűtővel adod meg és persze az alaplappal .

    Minden minőségi ill. ár szintnek van 3db alszintje : belépő (alap) , közép és magas és ehhez úgymond hozzátartoznak átmenetek / átlépő szintek amelyek a határon vannak pl. közép-magas A legmagasabb szint a high end ,aminél nincs feljebb egy adott ideig a saját kategóriájában.

    A kétféle konfignak az árát ill. az alkatrészárait összehasonlítani neked kellene majd , amikor már minden fix és tudod pontosan , hogy mit szeretnél .

    [ Szerkesztve ]

    Üdv.: Tamás

  • Siszibatya

    tag

    válasz pirokar3 #138320 üzenetére

    Szia ! :)

    Én a Gigabyte SuperB 570W tápegységedet lecserélném , nem bíznám egy olyanra a gépet.

    Aktuális áraknak vásárlás előtt nézz utána .

    tápegység : be quiet! Pure Power 10 CM 500W Silver / be quiet! Straight Power 10 500W CM Gold

    EVGA 650 GQ / Seasonic FOCUS Plus 650W Gold - ezek a te kinézett konfigodhoz túlzás / túlméretezés , de elég az aktuális csúcskártya és egy 6 / 8 magos proci + sallang alá Több garancidő ill. ha később erősebb videókártyát tervezel akkor inkább ezek közül szerintem.

    winchesterek sata3 : választani lehet melyikre van szükség

    3TB Toshiba 3.5" P300 SATAIII winchester kb 21.8k vagy

    2TB Toshiba 3.5" P300 SATAIII kb 18k vagy

    1TB Toshiba 3.5" P300 SATAIII kb 11,9k

    SSD:

    250GB Samsung 860 EVO SSD sata3 kb 17k

    házak:

    Phanteks Enthoo Pro M (PH-ES515P) Fractal Design Meshify C NZXT Phantom
    Fractal Design Define S Fractal Design Focus G

    Üdv.: Tamás

  • Siszibatya

    tag

    válasz phadams1991 #138584 üzenetére

    Szia ! :)

    Jó lessz hozzá a meglévő tápod.

    Két ágra van bontva a 12V-os ága a BE QUIET! Pure Power 10 400W tápnak : a 12V1 az 24A erősségű a 12V2 pedig 20A erősségű .

    procid TDP-je / fogyasztása 65W , ehhez hozzájön a videókártya ami 150W-160W + sallangok ( ami éppen a gépbe van még és ez elenyésző mennyiség ha Watt-ban nézzük ventillátorok , winyo-k , ssd-k , dvd/bluray író olvasó ) 215-225W + sallang ami néhány wattot tesz ki .

    Úgy emlékszem , hogy úgy szokták általába számolni : proci+videókártya+sallang és ráhagynak még +100W-ot hogy legyen a tápba még tartalék .

    érdekességképpen - A zotac amp extreme bitang kártyájanak volt 230W a fogyasztása ,ha ki volt tolva a Power Tartget 140%ra , alapesetben játékok alatt 181W , 2x8pinescsatlakozóról működtethető .( 2,5slot széles és hosszra is ez volt a leghosszabb kártya ebben a szériában és súlya is elég tekintélyes volt , érdemes / ajánlott volt alátámasztani ezt a fajtát )

    [ Szerkesztve ]

    Üdv.: Tamás

  • Siszibatya

    tag

    válasz Colos1 #138575 üzenetére

    Szia ! :)

    Hyperx Predator ramok nagyrésze modulhibás úgy olvastam . Jelenleg nem tudom mi az aktuális helyzet velük. Érdemesebb lenne másikat választani helyette szerintem akár márkán belül vagy másik márkát .

    [ Szerkesztve ]

    Üdv.: Tamás

  • Siszibatya

    tag

    válasz richaxes #138654 üzenetére

    Szia ! :)

    FullHd gamingra gtx 1070 már elég , de nem minden esetben . Minden Ultran és legmagasabb szorzók / szűrők beállítása mellett már kevés lehet. gtx 1080 / 1080Ti A 8magot még viszonylag kevés játék használja ki a 6magos/ 12szálas proci bőven elég mindenre.

    RTX szériánál van egy olyan hogy egyszercsak beadja a kulcsot a kártya , legjellemzőbben 2080Ti nél fordul elő , de nem lehet kizárni a kisebb testvéreket sem 100%osan. El kell dönteni bevállalja az ember ezt a kockázatot és idegeskedést / várakozást amikor gariztatás van és kivárja amíg lessz valami .

    RTX 2070 / 2080 közül melyik melyiket vállalaod be , 2060még nagyon friss és nem lehet róla tudni mi a helyzet ott elhullás és egyebek terén , csak annyit hogy 160W a TDPje ami 1070nek felel meg . Gigabyte Windforce vagy Gaming OC / MSI Armor 2070el egy 1080 és 1080Ti közötti erősségű kártyát kapsz , ami halk és nem melegszik úgy mint egy 1080Ti aminek a TDPje nagyobb volt 250W .

    Prociból i7- 8700k / i7-8086K felhúzod 4.6-4,7Ghz és jól vagy és léghűtéssel tudod hűteni pl . Noctud D15 vagy Scythe Mugen 5 Rev B vel . Vehetsz rá erősebb ventilátort amit házszellőztetésre is használhatsz pl. Akasa Apachot

    alaplapból meg Asrockon belül : Z390 Phantom Gaming SLI / Z390 Phantom Gaming 9 / Z390 Taichi

    - memóriából pedig Corsair / GSkill / HyperX FURY 2x8GB vagy 2x16 de annak megkérik az árát is ( nem mintha a 2x8 olcsó lenne ) , de talán hosszabb távra megérheti .

    Én a lehető leggyorsabbat venném , aminek még ésszerű ára van és elfogadható számodra a QVL -es támogatási listából. Könnyen lehet találni összehasonlító videót mit hoz / mit nem hoz a gyorsabb memória és mennyi fps előnye van belőlle az embernek .

    néhány példa árral , ami különbözhet boltonként :

    Corsair Vengeance LPX 16GB (2x8GB) CMK16GX4M2B3733C17R - 91k
    Corsair Vengeance LPX 16GB (2x8GB) CMK16GX4M2B3200C16 - 49k

    Kingston HyperX FURY 32GB (2x16GB) DDR4 3200MHz HX432C18FBK2/32 -87k

    [ Szerkesztve ]

    Üdv.: Tamás

  • Siszibatya

    tag

    válasz grimike #138820 üzenetére

    Szia ! :)

    Lenne pár javaslatom és infóm is neked : - Lehet hogy érdemesebb lenne 2x16Gb memóriába gondolkodnod a jövőt nézve, de csak akkor ha szükséges az adott szerkesztő programhoz - meghálálja a több memóriát ha igen , időt nyerhetsz vele .

    Lehetséges egyébként elég hozzá a 2x8GB kit amit kinéztél .

    Összehasonlító videóra érdemes rákeresni mennyi különbség van időben 16GB és 32GB memória között . Eldöntheted utána , hogy neked megéri vagy sem. Azt is csak te tudod mennyit szeretnél rááldozni az egészre.

    Megnéztem és mindkettő alaplapnál benne van a listába B450 Tomahawk / Gaming Plusba is .
    Kingston HyperX FURY 32GB (2x16GB) DDR4 3200MHz HX432C18FBK2/32 86-88k árral

    Videószerkesztésre ( és képszerkesztésre) való monitor megérdemel egy színhelyes és prémium kalibrált monitort szerintem. ( gamer monitorok is még a Tn panelosok is és az IPS és VA panellal szereltek is , de ez az én véleményem )

    Rajtad áll a döntés és neked kell tudni azt ,hogy mire van szükséged . Nézd meg élőbe ha tudod ill. nézz róla videót az is segíthet .

    Monitort ami IPS ill. VA panelos sajnos nem fogsz tudni venni 4k felbontással újonnan olcsón : nézd meg őket hátha tetszik valamelyik

    BenQ BL2711U ez 144k és ha prémium kalibrálást kérsz mellé ami egyébként érdemes az + 8k .

    AOC U3277PWQU 138,5k + 6.5k a kalibrálás - tudom hogy 32colos de az árakat nézve ezt választanám ha elfér

    LG 27UK650-W 123,1k+6.5k kalibrálás

    A ház témához mivel nem döntöttél még én annyit hozzátennék , hogy érdemes jólszellőző , könnyen szerelhető házat választani , amiben kényelmesen elfér egy minőségi procihűtő és a videókártya is hosszúságra és magasság tekintetében is . Használtban is érdemes elgondolkodni , mert megkímélt állapotút ki lehet fogni jó áron és sokat lehet vele fogni . Maximum új ventillátorokat kell bele venni.

    házszellőztető ventillátorok :

    Coolink Swif2 120P , Lepa Bol.Quiet ,Be Quiet Silent Wings 3 ,

    Akasa Apache ,Alpenfoehn Wing-Boost 2 Plus

    Ház ami a legalapabb : Fractal Design Focus G 15,7k + hátra 1 db venti + fölülre 1db
    összegezve 2db fújja be a levegőt és 2db fújja kifelé

    Ezek komolyabb és drágább házak :

    NZXT Source 530 , Phanteks Enthoo Pro M , NZXT Phantom 450 , 240 , Fractal Design - Define R5 / window , Fractal DEsign Meshify C , Fractal Design Define XL R2

    CoolerMaster HAF szériájából is még talán ki lehet fogni használtan ezek is nagyon jók .

    Procihűtők :Scyther Mugen 5 Rev.B , Thermalright Macho Rev. B szoktam javasolni .

    [ Szerkesztve ]

    Üdv.: Tamás

  • Siszibatya

    tag

    válasz retroid #138872 üzenetére

    Szia ! :)

    Előre összerakottat sehol , mert igencsak túlárazott !

    Az ilyen konfigba / konfigokba nem beleillő aklatrészt raknak előszeretettel olyan szempontpól hogy :

    ront az összteljesítményen pl. túl gyenge videókártyát raknak egy erős procihoz , gagyi tápegységet , szellőzés szempontjából nem azt a házat amit megérdemelne stb.

    Inkább te válogasd össze ami kell és kb . 5000Ft összeszerelik neked . Nézd meg ipon , aqua, pcx oldalakon , de biztos megcsinálják neked máshol is az összeszerelést , érdeklődd meg a kinézett boltba.

    Ha nem megy az összeválogatás kérj segítséget itt a fórumon az összefoglaló kérdései szerint , biztosan szívesen segítenek neked.

    [ Szerkesztve ]

    Üdv.: Tamás

  • Siszibatya

    tag

    válasz Zilahi91 #138887 üzenetére

    Szia ! :)

    Egy másik verziót javasolnék neked , de tőlem maradhatsz az általad választott konfignál is , nekem teljesen mind1 .

    Az a proci kevés lessz a 2080hoz hogy teljessen kihajtsa ,-marad benne bőven tartalék erő ami nem lessz kihasználva - és az H310-es alaplap is felejtős egy ilyen konfigba véleményem szerint .

    25k-s lapot egy 250-300k-s kártyához rakni ? - ez elég érdekes párosítás

    Legalább egy gold minősítésű tápot megérdemel egy ilyen konfig CM V650 Gold minősítésű vagy BeQuiet /EVGA / Seasonic / Corsair márkák közül.

    Egy Z370 alaplapot raknák inkább ez minőségibb , és a minimum egy ASRock Z370 Pro4 lapot választanék árszintben , de magasabb árszinten már ASRock Fatal1ty Z370 Gaming K6 , de ekkor már egy K-s procit raknék mellé min. 8600k-t vagy 8700k-t amivel sokkal jobban ki lehet hajtani a kártyát , mert ezeket húzni is lehet Z-s lapba .

    ASUS márkán belül maradva inkább PRIME Z370-P / ROG STRIX Z370-G GAMING .

    - egy 3200Mhz memória kitet Corsair , G.Skill,HyperX Fury a QVL-ből ha mégtöbb fps-t ki szeretnél hozni , az ennél gyorsabbnak már talán nem sok értelme van és drágábbak is - nézz összehasonlító videót erről

    Én nem kockáztatnék RTX kártyával inkább vennék előző szériából 1080at / 1080Ti , amíg nem orvosolják valóban ezt a kártyahalálozást ami kb .5-10% arány ha jól emlékszem és 2070től 2080Ti ig mindet érinti és nem tudni a 2060-as firss kártyákkal mi a helyzet ezen a téren - külföldi fórumon érdemes utánanézni van-e vele negatív tapasztalat ebből a szempontból - RTX kártyákhoz tartozó grafikai beállítás felezi vagy még durvábban lecsökkenti az fps-t játékokba .Gyerekcipőbe még ez az új technológia .

    Ha bevállalod és megtörénik a baj , akkor várhatsz amíg garanciáztatás folyik és ez lehet akár 1hónap is .Addig meg nézegetheted kívülről a gépet ha nincs másik kártyád amit beszerelsz játék szempontjából és azzal játszhatsz ideiglenesen . Max a IGP-s prociba épített kártyával netezel és filmezel addig .

    [ Szerkesztve ]

    Üdv.: Tamás

  • Siszibatya

    tag

    válasz megint én #138956 üzenetére

    Szia ! :)

    Az a procihűtő édes kevés lessz a 8700k-hoz és egy jobb Gold minősítésű és több garanciaidővel rendelkező tápot megérdemelne a kinézett gép .

    EVGA / Corsair / BeQuiet / Seasonic Gold minősítésű tápjai szintén nagyon jók.

    pl. Seasonic Focus Plus Gold 650W -ez 37k kedvezményes árral az általad nézett webshopban . A gyártó 10év garanciát ad a tápra a bolt meg sajnos csak 3at .

    procihűtőnek : Scythe - Mugen 5 Rev. B / Thermalright HR-02 Macho Rev. B - a gyári ventit lecserélni 2db Akasa Apachera és így ezekkel a ventikkel még jobb hőfokat lehet elérni + arctic mx4 paszta ha nincs még otthon neked

    - ezeket keményen meg kell fizetni újonnan , de lehet találni használtan is és akkor max venticsere kell ha szükséges Noctua nh-d15 / Thermalright Silver Arrow IB-E Extreme / IB-E / IB-E X2

    A rászánt keretet meg kéne toldanod plusz 40-45kval, ha jót szeretnél magadnak és meg szeretnéd kímélni az idegességtől és az elégedetlenségből , amelyek a hőfokokból fognak valószínűleg adódni terhelésnél - nekem ez a véleményem .

    [ Szerkesztve ]

    Üdv.: Tamás

  • Siszibatya

    tag

    válasz megint én #138996 üzenetére

    Szia ! :)

    Inkább ezeket válaszd, de nem ismételném önmagamat leírtam már . Dönts ahogyan jónak látod .

    Thermalright HR-02 Macho Rev.B procihűtő

    MSI GeForce RTX 2070 8GB ARMOR 8G

    Üdv.: Tamás

  • Siszibatya

    tag

    válasz Zilahi91 #138900 üzenetére

    Szia ! :)

    Igazán nincs mit ! :) Pedig az FPS számok összefüggnek a videókártya és a proci párosítással és erősséggel.

    Mindezek mellett az is milyen grafikai beállításokat használsz az is befolyásolja az egész történetet.

    Én a lehető legerősebbet venném ami kijön a rászánt pénzből .

    -tőlem nyugodtan vehetsz RTX 2060/2070/2080/2080Ti kártyát , de leírtam a hátulütőjét és a problámáit amitől szenved ez a sorozat jelenleg

    -Nem mindegyik használt garanciális kártya bányászkártya és aki normálisan használta rendesen hűtve és alulfeszelve annak semmi baja nem lehet

    - hozzá kell tenni kockázat mindig van a használt termékek vásárlásánál ez igaz - amennyiben lehetőség van rá ki kell próbálni vásárlás előtt és tesztelni - így javasolt és a legbiztonságossabb szerintem , ha így dönt az ember

    -bármelyik procit is választod erős procihűtőt vegyél hozzá magas TDP-vel : Scythe - Mugen 5 Rev. B / Thermalright HR-02 Macho Rev. B / Noctua NH-D15 /

    ill. Thermalright Silver Arrow IB-E Extreme / IB-E / IB-E X2 procihűtők

    -ellenőrizde le mindig hogy a magassága miatt kompatibilis-e a házzal pcpartpicker oldalon megteheted ezt

    - szélességnél ha 14cm venti megy rá akkor, előfordulhat az ,hogy az első azaz a legfelső 16x pci-express slotba lehetséges ,hogy nem tudod betettni a videókártyát - lapfüggő hogyan van kialakítva ez a távolság én így jártam ezért írom

    - i7 8700k vagy i7 8086k , de a i5 9600k -6mag/6szál ez újabb ,

    -9700k 8mag/8szál

    -8magos/16 szálas procikra játékokban meg jelenleg nincs még szükség ,

    - i9 9900k -8mag/16szál

    Üdv.: Tamás

  • Siszibatya

    tag

    válasz megint én #138998 üzenetére

    Szia ! :)

    Phanteks Enthoo Pro M (PH-ES515P) 28,7k - ezt a házat ajánlom neked , ebben elférsz :)

    Palfitom már leírta a kérdésedre a választ. -pumpájának van egy hallható hangja , ami esetlegessen zavaró lehet és egy minőségi léghűtéssel jobban jársz élettartam szempontjából hosszútávra , mert azon maximum a ventillátorokat kell cserélni . ( értsd lehet bírnak akár kb. 4-5évet vagy többet a minőségi ventik Noctua , Noiseblokker , Akasa stb hasonló minőségben )

    Egy ilyen játékvízhűtés azaz kompakt vízhűtés nem bírja annyi ideig mint egy léghűtés és ne adj Isten ,hogy eláztassa a gépet vagy elromlik a pumpája és kukázhatod / garanciáztathatod ha a géped egyáltalán túléli .-biosba van olyan funkció hogy ha elér egy bizonyos hőfokot a proci akkor kikapcsolja a gépet - nem jut eszembe a pontos neve - aki ezt kikapcsolta az rosszul járt adott esetben

    Felhívnám a figyelmedet arra , hogy nem ilyesztegetni szeretnélek csak fordultak már elő ilyen esetek és itt most márkától függetlenül írom ezt

    [ Szerkesztve ]

    Üdv.: Tamás

  • Siszibatya

    tag

    válasz Dawe88 #139036 üzenetére

    Szia ! :)

    Videókártyából ma már kell a 8GB ha vegyesen magas és ultra grafikai beállításokkal szeretnél játszani , 6GB is még ki lehet jönni de már kompromisszumossabb.

    4GB azt meg egyenessen felejtős kb low-medium beállításig még elmegy kategória FullHd felbontás mellett.

    Nem mindegy milyen játékokkal és milyen felbontáson és beállítással játszanál .

    Ryzen első generációs procijai helyett a mostani 2600 / 2700 kellene választani . Az első elég kényes volt a memóriára . Páros időzítésű memóriát válassz a kinézett alaplapnak a támogatási listából = QVL-ből és lehetőleg 3000-3200Mhz gyorsaságút és kizárólag memória-kitben gondolkodj tehát 2x8GB csomagban.

    Corsair LPX , G.Skill Aegis , HyperX FURY , Patriot Viper 4 ,

    HyperX Predator ramokat meg jó messzire kerüld el mert nagyrésze modulhibás !!!

    A biztos alapot PC-nél egy minőségi alaplap adja - benne van a nevében és mutatja is alap - ehhez kell még egy minőségi tápegység és egy jólszellőző ház + minőségi ventillátorok+procihűtő

    -- be quiet! Pure Power 10 CM 500W Silver / be quiet! Straight Power 10 500W CM Gold /

    és Evga SuperNOVA 550 G3 550W 10év garancia 28-33k

    -alaplapoknál Asrock és Asusok között is érdemes körülnézni és az MSI is jó , a Gigagyte lapokról nem tudok mit mondani

    Asrock Fatal1ty B450 Gaming K4 , Asus PRIME B450-PLUS , MSI B450 TOMAHAWK

    magasabb árszinten X470-es alaplapok

    [ Szerkesztve ]

    Üdv.: Tamás

  • Siszibatya

    tag

    válasz Dareiosss #139041 üzenetére

    Szia ! :D

    Igen látom , de nem egy teljesen új nemrég kijött RTX 2060 6GB-os kártyából indultam ki ,hanem egy eleve 4GB szereltből pl. gtx 1050Ti ből . A 2060 6GB kb egy Gtx 1070 / 1070Ti 8GB szintet hoz , idővel meg is haladhatja ha jól optimalizálják rá a szoftvert és a játékokat .

    Egy witcher3nál, assassin originsnél , mass effect andromeda-nál már kijön a különbség elég rendessen . Nem mindegy milyen játékot veszünk alapul és mennyire van jól optimalizálva .

    Nekem ez a véleményem :

    De ha már az elméletet követem akkor egy gtx 970 is elég lehet ami szintén 4GB szerelt , amiből azthiszem 3,5GB tudott felhasználni .

    Átlag 60fps alatti érték főleg ilyen 35-40fps vagy kicsit több fps igen döcögős tud lenni synces monitor nélkül .

    Én már 2017ben sem 2019ben végképp nem ajánlanék hosszútávra 4GB-os kártyát. A folyamatos játékélményt igencsak korlátozni tudja helytelen beállításokkal.

    Ez attól is függ , hogy ki milyen beállításokat használ és vannak olyanok is akik full ultra grafikát várnak el egy gyengébb kártyától is és magasabb fps-t 60nál ,de nem ezzel fognak szembesülni a valóságban . Maximum akkor ha visszaveszik a grafikai beálításokat .

    A minimum fps a lényeg , mert ha ezt eléri ill. lecsökken ilyen szintre ,akkor belagol elég rendesen . Ahhoz hogy magas és stabil legyen az átlag fps egy erősebb és 4GB ramnál több rammal szerelt videókártyára van szükség .

    Freesynces monitorral , aminek a tartománya 35-144Hz és G-syncesként is használható és szintén jó lessz ez a tartománya avval kompenzálni lehet az alacsony fps számot mivel szinkronba kerül a videókártya és a monitor.

    [ Szerkesztve ]

    Üdv.: Tamás

  • Siszibatya

    tag

    válasz Viktoár #139096 üzenetére

    Szia ! :D

    Mini ITX házban túl kicsi a hely és túl hamar felmelegszik a levegő a gépházban és ezáltal minden alkatrész kap a hőből. Hatékony hűtés , szerelés , kábelelvezetés , kártya és processzor magasság és szélesség korlátozva van nagyon .Mini ITX házban a hőtermeléstől , ami kihat mindenre ( videókátya éa a proci kibocsájtott hője ) nagy dorppok lennének játékban és az idegbaj kerülgetne tége.

    Ezért ajánlok lejjebb inkább egy MIcor ATX házat amibe azért már el lehet férni és jobb minden szempontból.
    Én minimum normál méretű ház és alaplap mellett döntenék , de legjobban a full-tower házak tetszenek , mert ezekbe el lehet férni kényelmesen , sok ventillátort fogadnak , lehet bele pakolni , jó szellőzés , kábelelvezetés és szerelés szempontjából is sokkal jobb .

    Ez nálad nem szempont , de hasznossá válhat más számára ez az infó .

    Aktuális árak eltérhetnek , boltonként különböznek. Összeszerelést pcx, aqua , ipon , alza szokott vállalni .
    intel konfig :

    alaplap:

    Asrock Fatal1ty Z370 Gaming-ITX/ac - 61k / Asrock Z370M-ITX/ac 43,3k
    proci:

    Intel Core i7-8700K - 131k / 8086k -179k

    Ház: Thermaltake - Core V21 MicroATX ez 19-20k és ebbe már el lehet férni .

    Én a Z390 lapot és 9600k/ 9700k procit venném .

    alaplap : Asrock Z390M-ITX/ac - 52k / Z390 Phantom Gaming-ITX/ac -66k

    proci : intel Core i5-9600K 89,6k / Intel Core i7-9700K 143k

    memória : G.SKILL Trident Z 16GB (2x8GB) DDR4 3200MHz F4-3200C16D-16GTZ - 59k

    procihűtő : Thermalright Macho Rev.B vagy Scythe - Mugen 5 Rev. B

    videókártyák :

    MSI GeForce GTX 1060 6GB 102k

    Palit GeForce RTX 2060 Gaming Pro OC 6GB 126,1k

    Gainward GeForce RTX 2060 Phoenix GS 6GB 126,1k

    ASUS GeForce RTX 2060 6GB ROG STRIX GAMING 151k

    Gigabyte GeForce RTX 2070 8GB GAMING 184k

    MSI GeForce RTX 2070 Armor 8GB 180-200k
    Palit RTX 2070 JetStream 8GB 195k

    házszellőztető ventillátorok : Coolink Swif2 120P , Lepa Bol.Quiet , Be Quiet Silent Wings 3 , Akasa Apache , Alpenfoehn Wing-Boost 2 Plus

    tápegység :

    EVGA / Corsair / BeQuiet / Seasonic Gold minősítésű tápjai szintén nagyon jók.
    pl. Seasonic Focus Plus Gold 650W -ez 37k kedvezményes árral az általad nézett webshopban . A gyártó 10év garanciát ad a tápra a bolt meg sajnos csak 3at .

    Ryzen rendszerhez :

    Páros időzítésű memóriát válassz a kinézett alaplapnak a támogatási listából = QVL-ből és lehetőleg 3000-3200Mhz gyorsaságút és kizárólag memória-kitben gondolkodj tehát 2x8GB csomagban.

    Corsair LPX , G.Skill Aegis , HyperX FURY , Patriot Viper 4

    HyperX Predator ramokat meg jó messzire kerüld el mert nagyrésze modulhibás !!!

    2600x - 66,4 k / 2700x - 107k processzort vagy ugyonilyen x nélkülit

    2600- 54.4k / 2700 89,3k

    alaplap:

    Asrock Fatal1ty B450 Gaming-ITX/ac -39k / Fatal1ty X470 Gaming-ITX/ac -56,7k

    x470es laphoz memória - Corsair Vengeance RGB CL16 (2x8GB) CMW16GX4M2C3200C16 53,6k

    [ Szerkesztve ]

    Üdv.: Tamás

  • Siszibatya

    tag

    válasz palfitom #139104 üzenetére

    Szia ! :D

    Attól függ milyen irányból nézzük. Túlzás is meg nem is.

    60Hz és 60Fps-hez túlzás FHD felbontásnál , efölött viszont szerintem már igencsak elkelhet az ereje . Az rtx grafikai opció meg lefelezi az fps-t. A dlss meg 4k felbontáshoz van kötve . Természetesen nem szükséges ezek használata , de valahol mindenki akinek van az kipróbálja hogy milyen . Még gyerekcipőben jár az RTX és idő mire jól optimalizálnak ezekre .

    Különböző szempontok számíthatnak .

    Vannak akik képesek voltak 1080Ti párosítan FHD felbontáshoz . Én nekem 1070 elég volt G-Sync FHD 144Hz monitorral single player/ story módhoz , 140Fps-re korlátozva .

    Hosszútávra szerintem nem túlzás : magas fps eléréséhez ill. megközelítése ennek 144Hz-es monitornál , optimalizálatlan játékoknál szükséges a sima játékmenethez , DSR használata Nvidia kártyánál is indokolhatja ezt - ( natívnál nagyobb digitális felbontás beállítása játékoknál -azoknak akiknek ez új info ) - Amdnél meg VSR-el ugyonez lehetséges szoftveresen elvileg

    [ Szerkesztve ]

    Üdv.: Tamás

  • Siszibatya

    tag

    válasz AlienApollo #139159 üzenetére

    Szia! :)

    Ezek közül választanék a helyedben ,sokkal jobbak minden téren

    - Dark rock 4pro , Noctua nh-d15 , Thermalright Silver Arrow IB-E Extreme

    -Toshiba P300 2tb

    Üdv.: Tamás

  • Siszibatya

    tag

    válasz MmDorian #139313 üzenetére

    Szia ! :)

    Későbbiekbem lessz szerepe nálad a komolyabb játéknak , de jó ha tudod és felkészülsz a következőkre :

    Fortnite az jóval alacsonyabb szinten van grafikailag , jóval kisebb a gépigénye - más szinten van egy Division , Battlefield V , Shadow / Rise of Tomb Raider stb.

    Division 2 és hasonló kaliberű játékokhoz, azért már erős videókártya kell kb. gtx1070ti-1080 szintű vagy ennél újabb pl. palit rtx 2060 gaming pro és 2x8GB 3000Mhz memória is jó fog jönni .

    Online játékhoz kiemelten fontos egy húzott proci kb. 4,4Ghz-4,7Ghz lenne a legjobb . Ezen a szinthez , mármint Division és hasonló játékoknál , hogy élvezhető legyen , kellene egy i5/i7 K-s 6magos proci + pl. Scythe Mugen 5 Rev.B procihűtő , de az már a kereteden felül lenne.

    Alaplapot is magasabb árkategóriából kellene választanod - vrm hűtés , proci húzása , erős videókártya , csatlakozók stb . szempontjából nézve : intel vonalon Z370 vagy Z390 , amd vonalon pedig B450 vagy X470 alaplapok közül

    Ryzen vonalon meg 2600 / 2600x lenne olcsóbban mint az intel proci de , nem húzható fel annyira mint az intelek , kevesebb fps érhető el és máshogy alakulnak a minimum , átlag és max fps-ek . Single és story módhoz sokkal inkább elfogadható , mint online gamehez , de lehet neked úgy is megfelelne .

    Nézz összehasonlító videókat / teszteket amd és intel konfiggal - proci+videókártya +játéknév kulcsszavakat használva - hogyan teljesítenek az általad kinézett játékokban és így már könnyebb lessz a döntés .

    Üdv.: Tamás

  • Siszibatya

    tag

    válasz Ra's al Ghul #139424 üzenetére

    Szia ! :)

    Én ezt ajánlanám számodra , de lehet tudnak jobbat ill. más márkát is ajánlani .

    Szerintem el kell felejteni a mini ITX házat gamer gép építésénél, mert abba nem lehet normális játékra való gépet kiépíteni .Miért ?

    Túl kicsi a hely és túl hamar felmelegszik a levegő a gépházban és ezáltal minden alkatrész kap a hőből. Hatékony hűtés , szerelés , kábelelvezetés , kártya és procihűtő magasság és szélesség korlátozva van nagyon .

    gépház : Phanteks Enthoo Pro M 28,7-32k

    tápegység : Seasonic PRIME Ultra 650W Titanium 54k - platinum verzió kb. 3k-val olcsóbb / Seasonic PRIME Ultra 650W Gold - 40-43k

    alaplap : Asrock Z390 Phantom Gaming SLI -51k

    memória : Corsair Vengeance LPX 16GB (2x8GB) DDR4 3200MHz CMK16GX4M2B3200C16 45-46k

    proci : Intel Core i7-9700K - ez 8mag /8szál - 140k vagy

    ha elég neked az Intel Core i5-9600K - 87k és ez 6mag / 6szál

    procihűtő : Noctua NH-D15S - 33k

    ssd : Samsung 860 PRO 2.5 512GB SATA3 - 34k

    videókártya : Palit GeForce RTX 2080 Super JetStream 8GB GDDR 260- 265k a sima JetStream az valószinűleg olcsóbb

    ventillátorok házszellőztetéshez ha vennél plusszba : Akasa Apache az jó procihűtőre / bordára is mert statikus nyomása megvan hozzá tehát könnyen átfújja rajta a levegőt .

    Lepa Bol.Quiet ,Be Quiet Pure Wings 2 PWM ,Alpenfoehn Wing-Boost 2 Plus ,Akasa Apache,

    [ Szerkesztve ]

    Üdv.: Tamás

  • Siszibatya

    tag

    válasz Ra's al Ghul #139428 üzenetére

    Szia ! :)

    Samsung EVO Plus 1TB MZ-V7S1T0BW - 76-79k

    Samsung 860 PRO 2.5 1TB SATA3 MZ-76P1T0B - 88-91k

    1TB Samsung 860 EVO SSD SATA3 (MZ-76E1T0B/EU) - 48-50k

    Processzorok amelyek még szintén nagyon jók és szerinem 4,6-4.7Ghz-re húzva mindenre bőven elég és könnyebben hűthető .

    i7- 8700k 126k vagy i7-8086K 146k csak pár helyen ennyi - ennek elrugaszkodott az ára és pár helyen 208-234k , ez nem éri meg szerintem és nem ad annyival többet , mint amennyivel többe kerül

    9600k és 9700k közötti különbség játékokba jelenleg , amit én láttam kb. +10-15Fps a 9700k javára , hogy kell -e neked a 8mag/8szál azt neked kell tudni

    [9600k vs 9700k]

    [8700k vs 8086k

    [ Szerkesztve ]

    Üdv.: Tamás

  • Siszibatya

    tag

    válasz LendvaiFeri1 #139490 üzenetére

    Szia ! :)

    - én csak akkor venném meg azt a msi lapot ha nem fogsz benne tuningolni később sem másik procival

    -jobb vrm felszerltségű és hűtésű lapokkal jobban jársz hosszútávon , pl . legyen rajta 2-3db teljes értékű pci-e x16 3.0 csatlakozó , több sata port és usb csatlakozók ,venti csatlakozók

    - ASRock Z390 Phantom Gaming SLI vagy drágábban ASRock Z390 Phantom Gaming 6 inkább ezt az alaplapot , ha maradnál Z390nél

    de bőven megteszi ASRock Z370 Killer SLI / ASRock Fatal1ty Z370 Gaming K6 is és ezekbe , nyugodtan lehet rakni K-s procit és húzni

    HyperX Predatorok jelentős része modul hibás sajnos!!! - ez másnak is hasznos inf. lehet

    Tehát válassz inkább a kompatibilitási listából - QVL-ből - Corsair , G.Skill, HyperX FURY ramokból Kit-et 2x8GB 3200Mhz

    - szorzózáras procihoz tehát nem K-s procihoz ( amiben ez fel van oldva és húzni lehet ) , szerintem fölösleges a z390 alaplap , mehetnél árban akár lejjebb is , de ha szeretnéd akkor válaszd ezt a lapot

    - kompakt vízhűtés helyett inkább egy tuningra való procihűtő Noctua NH-D14 25-27k , Scythe Mugen 5 Rev. B - kb . 18-20k

    - hdd: Toshiba P300 2TB válaszd inkább

    - minőségi táp+procihűtő nem fog kijönni 40k-ból

    -550W táp is elég neki pl. Seasonic FOCUS Plus 550W Gold 29-30k a 650es 33,2k / EVGA SuperNOVA 550 G3 550W Gold 33-35k ebből a 650W 41-43k

    [ Szerkesztve ]

    Üdv.: Tamás

  • Siszibatya

    tag

    válasz LendvaiFeri1 #139510 üzenetére

    Szia ! :)

    Igen maradhat a kinézett msi lap . Palfitom is ajánlott neked - tehát van bőséges választási lehetőséged amiből majd eldöntöd , hogy melyiket szeretnéd .

    Palfitomnak : Köszi hogy felhívtad a figyelmemet a Z390es Giga lapokra az ajánlásodba ! :R

    Megnéztem én is ezt Gigabyte Z390 Gaming X és a többit Z390 Giga lapokat és tetszetősek és az áruk is jó / kedvező még a felső árkategóriában is szerintem. - részletessen teszteket még nem csak átfutottam rajtuk ,mármint a kínálaton

    Visszatérve : Nem nekem tetted fel a kérdést , de én ezt gondolom róla :

    Tulajdonképpen rakhatsz kompakt vízhűtést is CM MasterLiquid Lite 240et és 600W BeQuet tápot is - semmi akadálya/ hátránya nem lessz / nincs itt semmilyen összeférhetetlenségről szó - ahogyan írod : Össze lehet hozni ! :)

    [ Szerkesztve ]

    Üdv.: Tamás

  • Siszibatya

    tag

    Sziasztok ! :)

    Talán van a akit érdekel és hasznos info lehet számára az alábbi .

    Utána néztem / olvastam a Z390 ATX alaplapoknak és ezek voltak komolyabb tuning / húzás szempontjából az alaplapos összefoglalóban .

    ( Az áruk annyi amennyi , ezzel nem lehet különösebben mit csinálni - magas árszinten vannak és ezt a minőséget megfizettetik az emberrel )

    Tehát komolyabb ill. extrémebb / i9 tuning esetén ilyen lapok vannak

    komolyabb tuning esetén extrém / i9 tuninghoz :

    Gigabyte Z390 AORUS PRO - 67-73k

    MSI MPG Z390 Gaming Pro Carbon - 65k

    ASUS PRIME Z390-A - 58-60k - Ennél a lapnál komolyabb i9 tuning esetén a vrm részt érdemes hűteni / szellőztetni ventillátorral és jól szellőző házban tartani a rendszert .

    extrém / i9 tuninghoz pedig magasabb árkategórában :

    MSI MEG Z390 ACE - 91-93k

    Gigabyte Z390 AORUS MASTER - 90-95k

    Aktuális áraknak mindenki nézzen utána a kedvenc webshopjaiban / boltjaiban .Én egy körülbelüli kerekített összeget írtam. Ezek azért adnak egy viszonyítási alapot , amivel számolni lehet .

    A jól szellőző házat és a minőségi házszellőztető / procira / radiátorra való ventillátorokat egyébként is fontos szempontnak tartom és játékra / gamingre szánt gépnél meg alap elképzelés részét kellene, hogy képviselje ez a gondolatmenet.

    Üdv.: Tamás

  • Siszibatya

    tag

    válasz demerion #139725 üzenetére

    Szia ! :)

    Ennyit tudok hozzátenni , hátha segít a döntésben :

    - HyperX Predator ramok nagy része modulhibás , válassz másikat a támogatási listából azaz a QVL-ből

    -Asrock Z390 Taichiról / Phantom Gaming 6 és Extreme 4-nél is volt ilyen hogy : a vrm rész eléggé melegszik és másik tesztben nem tudta tartani a cpu feszültséget/droppolt - az alaplapos topicban olvastam ezt . Ezt a hibát nemtudom , hogy javították vagy sem .

    Ezek a lapok vannak ajálva az alaplapos topicba komolyabb / extrém i9 tuninghoz :

    ASUS PRIME Z390-A - 58-60k - Komolyabb i9 tuning esetén a vrm részt érdemes hűteni / szellőztetni ventillátorral és jól szellőző házban tartani a rendszert

    Gigabyte Z390 AORUS PRO - 67-73k / MSI MPG Z390 Gaming Pro Carbon - 65k

    MSI MEG Z390 ACE - 91-93k / Gigabyte Z390 AORUS MASTER - 90-95k

    Üdv.: Tamás

  • Siszibatya

    tag

    válasz Gryff #139911 üzenetére

    Szia ! :D

    Későbbiekbe se legyen gondod ha feljebb váltasz felbontásban ill. Nvidia kártyánál DSR-t azaz Dynamic Super Resolution is használhatsz - ez ingyen van tehát a meglévő monitor is jó .

    Aktuális áraknak nézz utána a kedvenc helyeden .

    ház :

    Phanteks Enthoo Pro M 28,7-32k

    házszellőztető ventillátorok :

    Coolink Swif2 120P , Lepa Bol.Quiet , Be Quiet Silent Wings 3 , Akasa Apache ,
    Alpenfoehn Wing-Boost 2 Plus

    tápegyég:

    EVGA SuperNOVA 750 G3 46-48k /

    Seasonic PRIME Ultra 650W Titanium most 48.4k akciósan , másik webshopban 55,2k

    proci: Intel i9-9900K 180k

    hdd és ssd :

    Toshiba P300 3TB -22k van bőven hely mindennek mint játék , adatok , egyebek stb. - rendszernek meg 500 vagy 1Terrás ssd .

    Samsung 860 EVO 500GB MZ-76E500B -27k

    Samsung 860 EVO 2.5 1TB SATA3 MZ-76E1T0B -48k

    videókártyák :

    2070nél nagyobb kártya nem szükséges FullHd hez , de a döntés a tied . Nagyobb felbontáshoz magas / ultra grafikai beállításhoz pl. 2560x1440 már kell a 2080 ha RTX és DLSS grafikai funkciókat is ki szeretnéd használni .

    Palit GeForce RTX 2060 GamingPro OC 6GB 125-127k

    Palit RTX Jetstream 2070/2080 Super JetStream 195k / 265k

    alaplapok :

    Gigabyte Z390 AORUS PRO - 67-73k / MSI MPG Z390 Gaming Pro Carbon - 65k

    MSI MEG Z390 ACE - 91-93k / Gigabyte Z390 AORUS MASTER - 90-95k

    memória:

    G.SKILL RipjawsV 16GB (2x8GB) DDR4 3600Mhz F4-3600C16D-16GVK -74k

    porichűtő :

    Noctua D15S -33k

    AMD Ryzen rendszerhez alaplapok :

    - az X470-es alaplapok közül választanék

    MSI B450 GAMING PLUS - 34k / TOMAHAWK 34-37k

    MSI X470 GAMING PRO CARBON - 59k

    Asus Prime X470-PRO - 58k / X470-F ROG Strix Gaming 68k

    AsRock X470 Taichi Ultimate 90-92k

    proci: AMD Ryzen 7 2700X 108k

    memória :

    G.Skill Trident Z F4-3200C14D-16GTZKW -78k -ezt a MSI X470 GAMING PRO CARBON laphoz néztem.

    A többi alkatrész ugyonaz .

    [ Szerkesztve ]

    Üdv.: Tamás

  • Siszibatya

    tag

    válasz SyMbioTe #139926 üzenetére

    Szia ! :)

    Egyetértek veled. Leírnám a gondolattmenetet :

    A rászánt keretetet néztem és abba mi fér bele . Az i7 9700k ára 150-170-180k ársávba mozog és ezért írtam / ajánlottam inkább a i9 9900k-t 8/16. ( 9600k ez 6mag/6szál -80-84k )

    i7/R7+2080 is ugyonolyan jó és jelenleg elég lenne a 6magos proci is, de ha már engedi a keret akkor miért ne legyen 8magos/16szálas - van ami használ többet 6 magnál ha jól tudom , de ezek száma még nem számottevő - , de ha a 8 /16 kell és fogni is szeretne az ember vele akkor R7 2700x 8/16 a magasabb alap 3,7Ghz és a magasabb turbo frekvencia miatt 4.3Ghz. - a sima 2700al szemben ahol alacsonyabbak a frekvenicák

    [ Szerkesztve ]

    Üdv.: Tamás

  • Siszibatya

    tag

    válasz Kódos #139942 üzenetére

    Szia ! :)

    Tápos topikba rászűrtem a CM tápra és nem ajánlották gyengébb konfighoz sem - nagy valószínűleg a belseje miatt .

    Más gold minősítésű 650W-os tápot nézz : EVGA GQ / G3 , Seasonic Prime / Ultra , Corsair RMi , , BeQiuet , Bitfenix Formula

    Üdv.: Tamás

Új hozzászólás Aktív témák