Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • bump3r111

    tag

    Sziasztok,

    Egész életemben konzolon játszottam, illetve laptopom volt, amiknek a fejlesztése ugye eléggé kötött. Így mondhatom hogy totál nulláról, szinte teljesen laikusként szeretnék tanácsot kérni tőletek!
    Asztali gépet szeretnék vásárolni otthonra, a kritériumok a következők:

    1. Mire fogod használni a gépet?
    Játék egyáltalán nem, leginkább irodai munka, ami azonban olykor lehet eléggé hardver igényes (CAD programok).
    Ezenkívül főként képszerkesztés (Photoshop, Lightroom) esetleg ritkán video vágás, renderelés.
    Fontos, hogy gyorsan tudjam pörgetni a képeket és szerkesztés közben ne töltsön perceket (másodperceket se :D )

    2. Milyen alkatrészekkel rendelkezel, amit az új gépben meg szeretnél esetleg tartani?
    Minden a nulláról ami magát a PC-t illeti. Monitor és egyéb kiegészítőket (bill, egér) megoldom!

    3. Milyen alkatrészekre van szükséged?
    Alaplap, CPU, RAM, SSD, Táp, Ház, és minden ami nem jut eszembe.

    4. Mennyi a kereted rá?
    kb 150k, reménykedem hogy ennyiből lehetséges.

    5. Mekkora a monitorod natív felbontása? Milyen felbontáson játszol? Milyen csatlakozók vannak rajta?
    Monitorok még beszerzés alatt de egy HDMI és egy bármilyen másik kimenet (mini VGA DVI stb) még kell

    +1. Elkötelezett vagy-e valamelyik gyártó/márka iránt? Van-e valamilyen speciális elképzelésed a gép megjelenését, színvilágát illetően, esetleg egyedi igény valamelyik alkatrésznél?
    Márka nem fontos. Amennyire csak lehetséges halk legyen, és ha lehet ilyet akkor valami egyszerűbb minimalistább kinézetű gépház, semmi cicoma.

    Előre is köszi, számítok a segítségekre!

    [ Szerkesztve ]

  • bump3r111

    tag

    válasz palfitom #132374 üzenetére

    Szia! Ezer köszi a választ. Megnéztem minden egyes ajánlásod és arra jutottam hogy igazad van, a 150 kevés lesz még a vidi kari nélkül is (amit egyelőre nem is tervezek.) Így inkább a 200k-t célzom meg.

    Ami eddig fix:

    CPU: Intel i5-8400
    RAM: Corsair 2X8GB DDR4 3200MHZ Vengeance LPX RED
    Táp: EVGA 600W 100-B1-0600-KR

    Házak közül a fehér Masterbox 5-öt néztem, tetszik az üvegfal és a fehér szín, nem tudom jó e a hűtése a hálós fekete változathoz képest? Ha jól látom minden befér, sőt.

    Most egy jó alaplap kéne amik ezeket be is fogadják és kompatibilis a kinézett házzal. ASUS PRIME Z370-A-ról mit gondolsz? Van értelme ebbe a build-be, vagy sok?

    Hűtőben a folyadékhűtés helyett a Cryorig H7-ról olvastam nagyon jókat.

    SDD / HDD-n még agyalok rajta később.

    Köszi a válaszod!

  • bump3r111

    tag

    válasz palfitom #132396 üzenetére

    Hello! Legutóbbi kérdésem óta jobban utánajártam az alkatrészeknek a többi ph csoportban és a költségeket is kitoltam inkább 200-220k-ra.
    Meg tudnád nézni hogy ez így eddig rendben van-e?

    Proci: Intel I5-8400
    Proci hűtő: még nincs! Valami léghűtéses Be Quiet modell lesz szerintem ami befér a házba.
    Alaplap: ASUS PRIME B360-PLUS
    Vidikari: Nem lesz!
    SSD: SAMSUNG 860 EVO 250GB M.2
    HDD: WD 2TB WD20PURZ
    Memory: CORSAIR 2X8GB DDR4 2666MHZ VENGEANCE LPX
    Táp: BE QUIET! 400W STRAIGHT POWER 10
    Ház: még nincs! valami jól szellőző halk házat még néznem kell ezek alá.

    Eddigi Költségek összesen:
    200 821 Ft

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák