Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Rebbel

    csendes tag

    Szevasztok!
    Bekrepált a gépem (alaplap és proci), szóval újítani akarok. Eddig egy lga775-ös tokozásúm volt, váltanék lga1150-re; nem vagyok nagy igényű, se nagy gamer. Épp ezért nagyon low-budgetből akarom megoldani. Azokat a játékokat minimum akarom játszani tovább, amit a GMA950 elvitt, pl. Europa Universalis III, SW: Battlefront 2, SW: Kotor. Néhán ezeknél újabb is jó lenne, de ezért nem akarok venni videókártyát, nem létfontosságú. :) Nem a játék a fő szempont - de nem is vetem meg -.
    Inkább hd videók és nagyon sok böngészés (párhuzamosan sok oldal, hírportálok, zene, stb. a régi 1.8-as celeron nem igazán bírta az 1 giga rammal :D)
    Amit én néztem:
    Alaplap: ASRock H81M-VG4 --- 10 960 HUF
    Processzor: Intel Pentium DualCore G3220 3.0 Ghz, 3MB cache --- 13 390 HUF
    RAM: KINGSTON DDR3 4GB (KVR1333D3N9/4G) --- 10 690 HUF

    A processzor és a RAM szerintem nem rossz választás, tudom van a DualCoreból kicsit drágábban jobb ár-érték arányú, de nem akarok plusz 4-5ezret sem kiadni, ha nem muszáj. :) Ez a konfig így szerintetek mire jó, mire nem jó. Esetleg milyen alaplapot ajánlanátok? Nyitott vagyok. :) Max. keret a proci alaplap kettősre: <30 000 HUF

    Köszi szépen

    [ Szerkesztve ]

  • Rebbel

    csendes tag

    válasz Rebbel #67334 üzenetére

    Nézegettem még alaplapokat, az ASRock H81M jobb... nem? Realtek ALC892-vel és többféle kimenettel, stb. Et 13 580-ért láttam. :))

  • Rebbel

    csendes tag

    Halihó. PC frissítés előtt állok és szeretném a véleményetek az összeállított konfigról, esetleg mit cserélnétek-változtatnátok rajta.
    Alaplap: Asrock B450M STEEL LEGEND - 36 190,-
    CPU: AMD Ryzen™ 5 2600X Processor - 43 990,-
    RAM: 2 x Kingston 8GB DDR4 2400MHz KVR24N17S8/8 - 21 580,-
    PSU: FSP HEXA+ 500W - 16 890,-
    Ház: DeepCool Tesseract SW - 14 690,-

    Ez így szereléssel, BIOS frissítéssel: 151 319 Forint. Mellé volna még nekem már beszerezve egy NVIDIA Geforce GTX 1050Ti és egy ASUS VC239HE. Háttértárakból elég kusza sokféleség van nálam, lesz benne most is SSD, de a 150k-s limiten (+/- 10 000) felül majd még érkezik bele M.2-es SSD és még pár terra SATA3.

    Korábban elég jó tapasztalataim voltak az ASROCK-kal, az Intelt pedig 20 év után adom fel (vagy 12 éve egy AMD procival jól befürödtünk itt, de az utóbbi éveket látva és a bátyám tapasztalatai meghozták hozzá a kedvem). A használat játékokból a legújabbak elfussanak a minimum-medium tartományban (1-2 éves tartományban akár videókártya fejlesztéssel), és egyébként QGIS, GIMP, InDesign és egyéb programok futtatása elég nagy fájlokkal. A későbbiekben egy hasonló méretű monitor lehet bekerülne még mellé. Előre is köszi a meglátásokat, véleményeket!

    [ Szerkesztve ]

  • Rebbel

    csendes tag

    válasz Paxker315 #149942 üzenetére

    varmi2
    Köszi, valamit benézhettem, ez viszont királynak tűnik. A mhz-ről valami olvasmányod is van esetleg? Látom más is vaskosabbat ajánlott. Csak nincs a support listen, ez mennyire okozhat problémát?

    Paxker315
    Az 1050ti régebbről marad, és ha lesz rá keret 1-2 éven belül lesz újítva, amikor már jobban szenvedek vele, vagy kuka. A tápban köszi az ajánlatot, vajon a 450 is elég, vagy ruházzak be belőle az 550-re azért a pár ezer forintért? Az alaplap nem elírás, de akkor szerinted fussak neki egy B450M Pro4-F (23 890 forint) lapnak (gondolom ha a házból microATX-et ajánlasz inkább a lapnak se árt annak lennie :)) ), vagy mit ajánlasz ebben a 20-30k árkategóriában?

  • Rebbel

    csendes tag

    válasz Paxker315 #149946 üzenetére

    Ja, bocs. Tényleg elírás. Az M betű felesleges, a link a B450-re mutat ahogy akartam... De helyette ha tudtok olcsóbban hasonló minőséget, akkor nyitott vagyok. Azt hiszem már csak ez marad kérdőjelesen.

  • Rebbel

    csendes tag

    Helló.
    Igényem volna egy teljeskörű újításra, mivel jelenleg egy első genes intel i5 hajt egy használt 1050Ti-t ezért gyakorlatilag bármi jelentős előrelépés volna. A cuccot február-márciusban venném (remélem azért az nem túl messzi időpont már nézelődni). Jelenleg az 1050Ti és a 3 éves ASUS VZ239HE FullHD 60Hz monitor is maradna még. Később [1-1,5 év a piactól is függően... ha maradnak az árak be fogom adni a derekam előbb-utóbb, de jelenleg még várnék] nagyjából hasonló értékben tudok a kártyára is fordítani.

    Az egészre a keret 250-310k között lenne. Szeretnék azért valamennyire futureproof lenni a későbbi videókari bővítés végett, már amennyire ebből a büdzséből telik. Elég régi gyerek vagyok, szóval csak a töltőképernyők miatt nem pisilek az SSD-ért, arra egy dualbootos rendszer menne. Más miatt kell/jó az SSD? Van bármi előnye FPS szempontból? Mert úgy gondoltam a játékokat kiszolgálná a 2 éves Toshiba P300 3TB-os (7200RPM) vinyóm. Amit nézegettem eddig:
    [CPU] AMD Ryzen 7 3700X - 112 900 Ft
    [Alaplap] ASRock B550 Phantom Gaming 4 - 37 000 Ft
    [RAM] G.Skill Aegis 16GB / 3200MHz KIT - 22 600 Ft
    [PSU] FSP Hyper K Pro 700W - 23 100 Ft
    [SSD] Samsung 980 PCIe 3.0 NVMe M.2 500GB - 22 600 Ft
    [Hűtő] Be Quiet! Dark Rock 4 -23 600 Ft
    [Ház] ??? - max. 20-25k?

    A cél az az lenne, hogy elvigye az RDR2, Kingdom Come: Deliverance, EU4, CK3, Dota 2, AC sorozat, F1 2021, játékokat. Ezt szerintem azért tudja. Casual szinten más dolgokat is bepróbálok néha, de nem kell mindent mindig fullra tolva vinnie. :DD Ez így eddig 270k körül jön ki. Alaplapból eddig javarészt ASRockom volt, szóval mondhatni márkahűség, de ha nem tudtok az ASROCK-tól ajánlani az se hatalmas baj. Az viszont jó lenne, ha nem lenne hangos az egész cucc. Jeez. A jelenlegi öreg róka nyáron mint az mk45-ös dízelmozdony felzúg az éjszakában. :D :D Azt viszont nem tudom elég-e a B550 vagy el kell lépni a Z irányába. Ebben is kisegíthetnétek. Szóval. Véleményezzétek a konfigot, ajánljatok más cuccokat bele, írjatok teljesen újat az ársávon belül. Várok minden építő-romboló megnyilvánulást! :C :C

  • Rebbel

    csendes tag

    válasz Rebbel #166729 üzenetére

    Na itt vagyok újra, jövő héten rendelném meg a gépet. A részleteket látjátok az előző kommentben, jelenleg így néz ki a konfig. A hűtőre és házra még van 40-50k a keretben, ez gondolom bőven sok (nem vagyok nagy OC fan, de később előfordulhat majd ha nem találom elégnek a procit). Viszont szeretném ha halk lenne. Mit ajánlotok, mennyire passzentos a konfig? :))

    [CPU] AMD Ryzen 7 3800X - 118 990 Ft
    [Alaplap] ASRock B550 Phantom Gaming 4 - 38 090 Ft
    [RAM] G.Skill Aegis 16GB 3200MHz CL16 KIT F4-3200C16D-16GIS - 21 590 Ft
    [PSU] Coolermaster MWE White V2 700W - 20 890 Ft
    [SSD] Samsung 980 PCIe 3.0 NVMe M.2 500GB - 24 091 Ft
    [Hűtő] ???
    [Ház] ??? - max. 20-25k?

  • Rebbel

    csendes tag

    válasz palfitom #167593 üzenetére

    Köszi, elég meggyőzőnek látszik ez a 12400F eddig amit olvasgattam.... és elég biztatónak hangzik pénzügyileg így elsőre iponon a config is. Bár ahogy nézem igazából amit megspórolok most az inteles processzoron azt elkölthetem az inteles lapokra. Hűtőből csak alig mutat párat, azok is inkább vízhűtések amit nem akarok.... de ez gondolom a kereső hibája, hogy az új foglalat nincs bevéve a listákba, ezt meg tudom velük beszélni gondolom ha innen rendelek. De szétnézek a többi helyen is, azt elfelejtettem mondani, hogy összeszereltetném a cuccot leginkább a processzor beszerelés-pasztázás miatt, ahhoz nem szívesen nyúlnék, meg nincs sok kedvem annyi kábelt vezetgetni [gondolom azt meg lehet kérni, hogy erre hagyjanak szabadon kábelt]... (a saját vinyó meg videókártya beszerelése nem para)

    [ Szerkesztve ]

  • Rebbel

    csendes tag

    válasz Jungle Man #167622 üzenetére

    Hát ez elég komoly túlzás... nehezen is tudom elképzelni azt a buildet aminél ennyit jelent; persze lehet ilyen build, de az enyémnél én ahogy nézegettem ha összeguberálom az alkatrészeket (ami azért necces, mert nem találtam ugyanazon a helyen a legjobb árakat mindenhez) akkor 15k-t nyertem volna az alkatrészeken, ez 5%-a a teljes buildnek (és volt olyan ahol a legolcsóbb nem is budapesti üzlet volt). Erre még rájön az iponon a 4k-s összeszerelés, összesen 20k-ról beszélünk. De nem kellett 6-7 boltból beszereznem 6-7 alkatrészt és még össze is lesz szerelve. Kényelmes? Igen. Veszítek rajta? Mondhatni. De ha csak budapesti (ami egy elég jó fekvés) helyeket nézek nem is jön ki a 15k az alkatrészek árában - Budapesten kívülre utaznom meg miért érné meg időben és pénzben?! -, és így egy helyről megvan minden ami a garanciaérvényesítésnél is egyszerűsíti a helyzetem, mert nem kell esetleg a város teljesen átellenes felére elmennem, hanem a nyugatitól pár percre ott van. Szóval helyzete válogatja, de szerintem ez a 15 ezer forint amibe belekerül az, hogy egy helyről van minden kényelmesen, ez nem egy óriási ár ha szembefordítom azzal az időráfordítással ami 5-6-7 helyre való elbringázás-eltömgeközlekedés... Autóval elmenni oda meg :W :W :W BENZIN ÉS IDŐ?! (nekem mondjuk se jogsim se autóm)

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák