Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Wohme

    tag

    Sziasztok!

    1. Mire fogod használni a gépet? Ha játékra, akkor multiplayer, vagy inkább singleplayer játékok?
    Főleg böngészésre és multimédiára. Játékra (SP és MP is) szeretném majd használni nem kompetetív módon, ha a videokártyák árai lejjebb mennek. Amíg ez az őrült árazás van, addig köszönöm, megvagyok nélküle.
    2. Milyen alkatrészekkel rendelkezel, amit az új gépben meg szeretnél esetleg tartani?
    Jelenleg egy laptopom van, amit el fogok adni, így csak a perifériák.
    3-4. Milyen alkatrészekre van szükséged? + Mennyi a kereted rá?
    Cél a minél alacsonyabb. Igazából jó ár-érték aránnyal akarok kijönni. Szeretem a használt piacot, így legfőképp eddig ott böngésztem megoldások felé eddig kevés sikerrel.
    CPU + MBD: Itt lenne a legnagyobb szükségem a szakmai támogatásra, ugyanis nézegettem 6-7. generációs félkonfigokat (alaplap + proci + esetleg RAM), de nem is akarok azért időt múlt felszerelést. Milyen olyan valós hátrány érhet (főleg alaplapot tekintve), ha ilyen megoldásban gondolkodom? (ergo próbáljatok lebeszélni :) )
    Alternatív opciónak egy 10. generációs IGP-s i3-at gondoltam újonnan (használtan nehezen lehet hozzájutni), amihez szükségem lenne egy alaplapajánlásra a részetekről (helyszűkében nem vagyok, így bármi javaslat jöhet).
    SSD + HDD: NAS lesz a következő projektem, így a tárhely nem feltétlen probléma. SSD-n kívül, 1 TB-nak elég kellene lennie HDD-re.
    RAM: 2x8 GB méretet szeretnék. A késleltetési érték és órajel szempontjából mely éri meg most a legjobban?
    GPU: IGP-t használnék, amíg az árak az egekben, majd beruháznék mondjuk egy GTX 1060 6GB-ra. Nekem ennek a kártyának a teljesítménye kielégítené az igényeimet.
    PSU: fenti adatok alapján hány wattossal kellene számoljak, illetve itt mely típus az ajánlott?
    CPU-hűtő és ventilátorok: tekintve, ha lesz videokártyám, itt milyen beruházást szükséges megtennem?
    5. Mekkora a monitorod natív felbontása, képfrissítési frekvenciája, milyen csatlakozók vannak rajta? G-sync-et vagy Freesync-et támogat? (ez videókártya választásnál lényeges szempont)
    AOC Q3279VWFD8 / 2560x1440 (QHD) / 75 Hz / DVI, HDMI, DP / Freesync
    +1. Elkötelezett vagy-e valamelyik gyártó/márka iránt? Van-e valamilyen speciális elképzelésed a gép megjelenését, színvilágát illetően, esetleg egyedi igény valamelyik alkatrésznél?
    Intel konfigban gondolkodtam. A stílusát illetően minél minimalistább, letisztultabb legyen. A villogós, színes házakat mellőzném.

    Bármi tanácsot, javaslatot szívesen fogadok!
    Köszi előre is!

  • Wohme

    tag

    válasz palfitom #165654 üzenetére

    Köszönöm a javaslatokat, palfitom!

    Időközben annyival változott a dolog, hogy sikerült rátennem a kezem egy ASRock B560M Steel Legend alaplapra egy i5-11400 procival.

    A tápot szükséges fejlesztenem a javasoltakhoz képest vagy maradhat? Illetve bármi más változást ajánlott eszközölni?

    Van hozzá egy be quiet! Dark Rock Slim hűtő is, ami elég magas (159 cm). Mivel mATX a lapom, ezért ha nincs hátránya, szívesebben építeném be egy kompaktabb kisebb házba. Van itt bármi mozgásterem vagy mindenképp ATX méretű házat kell nézzek?

  • Wohme

    tag

    válasz Wohme #165656 üzenetére

    Sajnos nem jött össze az i5 a lappal, így újra kellett terveznem.

    A kitervelt konfigom:
    CPU: i3-10100
    RAM: G.Skill Aegis 2x8GB DDR4 3000MHz
    SSD: Kingston 250 GB A2000 M. 2
    PSU: FSP Hydro PRO 500W
    VGA: IGP (majd később egy kb. GTX 1060 6GB kategória)

    A kérdésesek:
    MBD: GIGABYTE B560M DS3H vagy Asus Prime B560M-A között vacilálok. Elsőt 32K, másodikat 35K-ért tudnám megvenni. Megéri a felárat az ASUS? Ami nekem a lappal kapcsolatban fontos, hogy Type-C USB legyen rajta és legalább 2 RAM-nak foglalat igazából... Alacsonyabb árkategóriából ilyenből nem találtam, csak ezt a kettőt, annak ellenére hogy kicsit azért overkill az i3-nak.
    CPU-hűtő: olyan 11K körül itt mi a legcsendesebb, ár-értékben legjobb megoldás? Elég elvesztem bennük...
    Ház: szerintem Fractal Design Focus G Mini lesz a nyerő. Ebbe kell beleférjen a toronyhűtő.

    [ Szerkesztve ]

  • Wohme

    tag

    válasz palfitom #165736 üzenetére

    "Ház: én kicsit többet vártam a Focus G Minitől, szerintem elég hitvány az anyagminősége. (Mondom ezt úgy, hogy tisztában vagyok az árával, és nem "csodát" várok.) Nyilván 20k alatt nehéz jót (jobbat) találni..."
    Még nincs nekem sem kőbe vésve a dolog. Van olyan ami véleményed szerint ajánlottabb lenne nála a 20K-s kategóriában?

  • Wohme

    tag

    válasz rasotamas #165761 üzenetére

    Jó vétel volt ennyiért és köszi a tippet.
    Elkezdtem én is már közben nézni aprón olyan alternatívát, ami egy kicsit masszívabb, mint a felsoroltak, de kicsit időszűkében vagyok így nem tudok ilyen ajánlatokra várni.

Új hozzászólás Aktív témák