Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • JackFeryll

    őstag

    Sziasztok!

    1. Mire fogod használni a gépet?
    Családtagnak szeretnék összeállítani egy PC-t.
    -irodai alkalmazások, böngészés, időnként maximum blu-ray filmek nézése vagy streamelése másik PC-re (tudom kőkorszaki megoldás NAS nélkül de ez van)
    2. Milyen alkatrészekkel rendelkezel, amit az új gépben meg szeretnél esetleg tartani?
    Nem tervezünk megtartani semmit.
    3. Milyen alkatrészekre van szükséged?
    -gépház és annak tartalma, elvárás talán a 8GB memória, 1TB HDD, és minimum egy 128gb-os SSD a rendszernek, hálókártya gigabites legyen, de talán ez 2016-ban alap. Kellene egy CD/DVD író olvasó kombó is. Előlapon legalább 2db USB bemenet és ebből legalább 1db 3.0.
    4. Mennyi a kereted rá?
    100 ezer forintból jó lenne ha kijönne, lehetőleg minél olcsóbban szeretnénk megúszni
    5. Mekkora a monitorod natív felbontása? Milyen felbontáson játszol?
    1080p, 4K-s tartalmakat nem fog nézni vele.
    +1. Elkötelezett vagy-e valamelyik gyártó/márka iránt? Van-e valamilyen speciális elképzelésed a gép megjelenését, színvilágát illetően, esetleg egyedi igény valamelyik alkatrésznél?
    Jó lenne csendes gépet építeni, nem tudom microATX méret ezt mennyire hátráltatja illetve van-e értelme passzív hűtésnek ha a tápventi úgyis menni fog.

  • JackFeryll

    őstag

    Sziasztok!

    1. Mire fogod használni a gépet? Ha játékra, akkor multiplayer, vagy inkább singleplayer játékok?
    Játék. Pár hónapon belül vennék samsung odyssey kaliberű HMD-t. Assetto corsa / iracing / félve írom le hogy project cars 2(de ezt lehet el kell engedni). Backupnak munkára (fejlesztés) de ez most nem annyira szempont, jelenleg bármilyen játékra alkalmas konfig is elég lenne.
    2. Milyen alkatrészekkel rendelkezel, amit az új gépben meg szeretnél esetleg tartani?
    256GB 840 Pro SSD rendszernek
    perifériák, monitor stb
    3. Milyen alkatrészekre van szükséged?
    lap, ház, cpu, hűtő, gpu, tap, 2TB-os HDD
    4. Mennyi a kereted rá?
    Jó lenne beleférni 350-be. Persze 400-500 ideális lenne, de nem.
    5. Mekkora a monitorod natív felbontása, képfrissítési frekvenciája, milyen csatlakozók vannak rajta? G-sync-et vagy Freesync-et támogat? (ez videókártya választásnál lényeges szempont)
    1080p 60Hz, Display Port, HDMI kell, nem érdekel semmi csak a VR.
    +1. Elkötelezett vagy-e valamelyik gyártó/márka iránt? Van-e valamilyen speciális elképzelésed a gép megjelenését, színvilágát illetően, esetleg egyedi igény valamelyik alkatrésznél?
    9400f/9600K/Ryzen 3600 közt nem tudok dönteni igazán
    NZXT ház H510 nagyon tetszik
    Amire úgy gondolom hogy best buy az egyedül a memória (crucial ballistix sport ddr4 3000MHz CL15 Kit, 28-ért)

    A nagy kérdés hogy elég-e egy 2060/2060s/2070 erősségű kártya ami talán beleférhet a keretbe. Vagy be kell vállalni a rizikót a 100 éves gari nélküli használt 1080Ti-kkel, vagy gyűjteni egy 2080-ra. (vagy el kell felejteni a VR-t amíg ilyen gyengék a hardverek hozzá és adni neki 5-10 évet :D)

  • JackFeryll

    őstag

    válasz palfitom #152909 üzenetére

    Amúgy mostanában sokat nézegettem konfigokat és nem nagyon találtam igazi "dealt" használtan. Ha új generációs chipsetre akarok építeni akkor a legjobb használt vétel is feleslegesen drága volt mert mondjuk nem kell drága Kraken hűtő, használtan meg pláne, nem kell feleslegesen drága RGB ledes memória, nem kell drága tuninglap sem és a végén oda jutok hogy talán még olcsóbban vagy ugyanannyiból kijövök új alkatrészekből, budget verzióban boltból. (arról nem beszélve hogy lehet ronda a ház, lassú a memória, túl olcsó a táp, túl nagy teljesítményű a táp 1 kártyás setuphoz stb) Egyedül az új videokártyák fájóan drágák.

    [ Szerkesztve ]

  • JackFeryll

    őstag

    válasz SyMbioTe #152639 üzenetére

    Köszönöm, végül picit változott alaplap terén de megépült.

    Most építettem először teljesen nulláról PC-t pici lappal és egy észrevétel amibe azért szerintem bele lehet futni:
    MicroATX lap és a nagy VGA hűtő könnyen eredményezheti azt hogy a hűtő már olyan közel kerül az alsó alaplapi headerekhez hogy nem lehet őket bedugni. Természetesen mindezt úgy hogy legfelső PCI-E slotban van a kártya. (Asrock B450M Pro4-F 2060S Jetstreamnél [2.7 slot hűtés] ez volt, sőt ott még a ventilátorok íve miatt is még jobban takart a kártya). Ha mégis véletlenül pont elfért volna akkor se biztos hogy szerencsés ha a kábelek vagy egy nagyobb csatlakozó pont a ventilátor útjában van. (mondjuk egy USB3 kivezetés)
    Én végül ATX lapra váltottam hogy ezt orvosoljam és így egy picit drágult a konfig.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák