Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • gr3ggy

    csendes tag

    Sziasztok!
    Két keretösszeget adtam meg, ha lehet írjatok két féle opciót. (ha a 300k esélytelen megpróbálom megdobni a keretet.. )
    1. Mire fogod használni a gépet? Ha játékra, akkor multiplayer, vagy inkább singleplayer játékok? Munka: programozás + időnként SP & MP is, jelenleg leginkább Mount & Blade II: Bannerlord
    2. Milyen alkatrészekkel rendelkezel, amit az új gépben meg szeretnél esetleg tartani? Monitor, klaviatúra & egér adott. van még egy sata3-as ssd, ha van javaslat mondjatok ajánlott m2-s ssd-t is.(250/500G?), de az nem kell a keret része legyen, későbbi upgrade gyanús :). Hangszórók/füles-el ne számoljatok az is más keret & kör lesz.
    3. Milyen alkatrészekre van szükséged? komplett gép
    4. Mennyi a kereted rá? 300 / 400
    5. Mekkora a monitorod natív felbontása, képfrissítési frekvenciája, milyen csatlakozók vannak rajta? G-sync-et vagy Freesync-et támogat? (ez videókártya választásnál lényeges szempont) Samsung U28D590: 2db HDMI + display port, nem hiszem, régi darab, ez sem lesz cserélve most.
    +1. Elkötelezett vagy-e valamelyik gyártó/márka iránt? videókártya: nvidia


    Előre is köszi a befektetett időt mindenkinek! :R

  • gr3ggy

    csendes tag

    válasz Gibo #158332 üzenetére

    Wow köszi a villámgyors választ!

    A ház kapcsán: van bőven helyem, elfér valami nagyobb testű dolog is, cserébe biztosra mennék, hogy elférjen minden & ne legyenek gondok a hűtéssel. Gyors yt & fórum keresés alapján úgy tűnt többeknek volt vele gondja, illetve kicsit furcsa a kialakítás nekem, hogy elől van a táp.
    Az is igaz, hogy PC-t legalább 10 éve nem építettem és nem vagyok tisztában a trendekkel.
    Esetleg nincs valami másik tippetek bevált házra?

    Viszonyításképp az ősi ház amibe anno pct szereltem:
    Chieftec BA-01B-B-B :))

    az is igaz, hogy tetőtérben lesz, nyáron előfordul a 30fokos "üzemi" hőmérséklet ezért rugózok csak rajta..

    >AMD-vel várnék, most kicsit elszaladtak az árak.
    Ok, köszi. ;)

  • gr3ggy

    csendes tag

    válasz Gibo #158351 üzenetére

    Szia!

    Köszi a Meshify C tetszett a leginkább, remélhetőleg a psu beszerelés nem lesz nehézkes.
    viszont most néztem a javasolt videókártyát:
    Recommended System Power550 W

    Gondolom akkor vmi 600W-os táp kellene? Viszont
    FSP 600W Hydro Pro -t úgy tűnik nem nagyon forgalmaznak.
    700W-os táp meg.. van értelme? Vagy ajánlanátok esetleg másik konkrét típust?

    Találtam G.SKILL 16GB Aegis DDR4 3000MHz CL16 F4-3000C16S-16GISB modult egyben, így később akár a 4x16GB memóriát ki lehetne maxolni..

    Egyenlőre most ~305e -n áll a dolog, szóval nagyon pontosak voltak a tippek ;) !

    Köszi a segítséget!

    [ Szerkesztve ]

  • gr3ggy

    csendes tag

    Sziasztok!

    Köszönet a segítségekért, még finomodott a berendelt config további szempontok alapján, végül ez lett megvéve, és már nagy örömmel be is laktam:

    Gigabyte B460 HD3
    Intel Core i5-10400
    Alpenföhn Ben Nevis Advanced
    32 GB DDR4 3000 MHz RAM Corsair Vengeance
    Gigabyte GeForce RTX 2060 SUPER 8G
    Fractal Design Meshify C
    Corsair CX750M

    pont belefért a felső plafon (400) alá így végül, nagyobb projekt buildek során azért elég gyorsan elfogy 20G ram, következő lépés valószínűleg újabb 2x16G bővítés lesz majd, de az már majd jövőre..

    Hálás köszönet a munkátokért & a gyors válaszokért.

    [ Szerkesztve ]

  • gr3ggy

    csendes tag

    válasz fzboxx #159596 üzenetére

    Gigabyte tapasztalat: software -ük csapnivaló.
    Aorus Engine nevű eszközük. khm. hagyjuk. Ami rosszabb, hogy a kártyán levő felirat RGB kikapcsolásához fel kellett rakni az RGB Fusion fantázianévre hallgató szarjukat. borzasztó(véletlenszerűen összeomlott a windows, rákeresve kiderült, hogy másnak is akadt "baja" vele..).
    ha teheted válassz másik vendort-t.
    Maga a kártya amúgy príma (RTX 2060Su 8G oc) és hozza is ami tőle elvárható, csak a cél hőmérsékletet kellett 84-ről 65 fokra levenni. Dolgozzanak csak azok a ventillátorok azért vannak :) , így is egész csöndes, de legalább a kártya tényleg nem is megy tartósan 70 fok fölé..

Új hozzászólás Aktív témák