Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Laci4

    senior tag

    Sziasztok!

    Sok sok év után, én is eljutottam arra az elhatározásra, hogy lecserélem az ősöreg gépem.
    CoolerMaster CM-690 • AsusM2N-SLIDeluxe • AMD64X2 4600+ACFreezer64Pro • 4x2G HP Nanya DDR2 • ASUS EN-GTX460 1GB DDR5 • WD500Caviar Black (Rendszer) • WD20EARS(adat) • WD20EFRX(adat) • Pio 216DBK • Corsair CX400 táp • Scythe Kaze Master Pro 5.25 Venti szab. • Genius SP-HF360X • DELL U2312HM >

    Ami miatt eljutottam erre, a gép korán kívül, hogy az utóbbi időben elég sok gondom lett vele.. régebben random megállt. Adott képernyő képen megállt, egér nem mozgott.. volt, hogy a hang beakadt, mint régen a cd-k, volt, hogy ment tovább a háttérben..Volt,hogy gondolt egyet, és ment tovább,rendben minden, de inkább az volt a jellemző, hogy csak a reset segített.. (ilyenkor általában az egér is elsötétedett )

    Majd jöttek a kék halálok... 1-2 win reinstall.. legutóbb már nem akart el indulni.. úgy nézett ki, hogy a 2009-es gyártású WD Black hasalt el.. ha rá kötöttem a gépre (már nem azon volt a rendszer, egy purple-n, ami még nincs a listán..) akkor nem tudott elindulni... ha levettem, betöltött a rendszer..rá tettem, megállt mint a szög.. (illetve olyan volt mintha töltene ezerrel, de semmi..)

    ezek után még használtam a gépet, egy szűk hónapig semmi gond.. majd egyszer csak megint megállt.. nehezen újra indítottam, a purple winyón HD sentinel már nem is emlékszem hány hibás szektort jelzett.. a legfiatalabb, talán másfél éves winyón..

    Bevallom, sata kábel cserén kívül mással nem volt időm, lelki erőm foglalkozni..
    ilyen öreg gépnél bármire gondolok.. lehet akár alaplap, táp... memó.. tudja fene..
    úgy döntöttem csere.. kiszolgálta már magát. (tápot majd még szét szedem, megnézem a kondikat.. )

    Egy bő hónapja áll a gép, laptopról olvasgatok, ahogy időm engedi... (IBM Lenovo T500)

    Próbáltam képbe kerülni, kicsit lemaradtam az elmúlt 10 év alatt :B
    Mivel olyan gépet szeretnék, ami a lehetőségek szerint időtálló, későbbiekben fejleszthető az jött le nekem, hogy AMD vonalon maradni...

    Régebben (vagy egy éve utoljára) COD4 volt amivel játszottam, más semmi, azóta semmivel.. (PC-n).
    Tehát azt mondhatom, első neki futásra nem lesz játékra használva a gépezet, persze még változhat a dolog..

    Amire használnám:
    - hülye szokásom, de böngészés akár 10-20 megnyitott böngésző füllel..
    - minimális Excel, Word,
    - Filmezés, zene hallgatás, torrent..
    - kép szerkesztgetés, de minimalba, házi szinten..

    szóval semmi extra, ezekre a mostani gép is elég volt.. csak.. a 60fps es youtube akadozott :D
    Felbontás.. mivel nincs játék, gondolom tök8.. asszem full hd a monitor natív, Cod-al meg valami kisebben játszottam, hogy legyen megfelelő FPS ;)

    Eleinte filóztam, hogy egy beépített VGA-s proci legyen, pl. Ryzen 5 3400G, vagy egy nélküli, pl. r3 3100 és mellé a meglévő öregecske GTX460?
    Viszont most ahogy látom, hogy 1 hónap alatt hogy el ugrott a 3400G (meg a 3600) ára, úgy érzem ez nem kérdés.
    Azért kíváncsiságból azt meg kérdezném, hogy a két kombó hogy viszonyul egymáshoz?
    A 3400G-be beépített VGA vs 460?
    Illetve ahogy nézem a 3100 ban több az L3 cache, 7nm technológia, kicsit lassabb alap freki, viszont memó sebesség több.. tehát jól sejtem, hogy talán CPU szemszögből a 3100 a nyerőbb?

    A jövőre nézve pedig szinte egyértelmű, a 3100 most a nekem nyerő?
    (2600 már egy gennel régebbi, 3600 meg baromi drága lett, és az én igényeimre még a 3100 is overkill, de ha mégis kellene, azért van benne némi potenciál.. jah.. és Win10-lesz. )

    Szóval az elképzelésem a következő:

    - Alaplap MSI 450 Tomahawk Max. (már megvan, akciós volt alzán, lecsaptam rá.. sokszor volt itt ajánlva..)
    - Proci R3 3100
    - Memó: G.SKILL 16GB Aegis DDR4 3200MHz CL16 KIT F4-3200C16D-16GIS vs
    G.SKILL 16GB Ripjaws V DDR4 3200MHz CL16 KIT F4-3200C16D-16GVKB
    Itt lenne kérdésem, Aegis-re 5 év garit írnak, Ripjaws-ra 3 at.. ez valóban így van? fura..
    Minimális az ár különbség, de a Rip..en úgy látom, van hűtő"borda", a másikon nincs.. ennek esetleg ha pici tunningra adja az ember a fejét, van jelentősége? Vagy itt szinte csak ízlés kérdése melyik?
    - SSD: a nép ssd, Kingston A2000 500GB M2.
    - Winyó van egy pár.. ;)
    - VGA a régi ASUS EN-GTX460 1GB DDR5 ha kompatibilis.
    - Ház marad... ház ventik vannak..
    - Táp, ez még a kérdés. Kitétel, minőségi, és CSENDES! Fél moduláris jó pofa, de nem kitétel.. szolgálja ki a konfigot, és ha esetleg kap egy komolyabb VGA-t is, ne kelljen feltétlenül cserélni..
    Első blikkre talán ezt a kettőt ajánlottátok többnyire.. ha van esetleg optimálisabb? FSP Hydro PRO 500W - CORSAIR TX Series Modular TX550M Gold 550W
    Talán az utóbbi felé hajlok a félmod, illetve márkahűségből, de nem ragaszkodom hozzá.. a lényeg, hogy halk legyen!
    Lehet, hogy a meglévő is okés lenne, de ki akarok zárni minden hiba forrást.. (VGA így is marad..), illetve már öreg is.. bár ha lesz egy kis időm, bele kukkantok.. jó pár éve volt utoljára kiszedve, szétszedve, és úgy takarítva..

    - Proci hűtő nálam lehet még a gyári se zajongna, úgyhogy lehet be próbálom azt először, vagy meghagyom Originek, és valami ilyesmi megy helyette, hogy garantált legyen a csendesség..
    BE QUIET! PURE ROCK 2, ALPENFÖHN Brocken ECO Advanced
    érdemes egyből beruháznom, vagy...

    Bocsi a hosszú. és nem épp a szabványos kérdés sorért.. remélem azért érthető volt..
    Jah, monitor marad, nekem amire használom megfelelő, bevált monitor, anno ennek is jól utána jártam, sőt, kalibrálva is volt.. :B

    [ Szerkesztve ]

  • Laci4

    senior tag


    jokeph SyMbioTe

    Köszönöm a válaszaitokat! :R
    Akkor már csak azt álmodom meg, hogy CORSAIR TX550M vs SEASONIC CORE-GM-500 :R

Új hozzászólás Aktív témák