Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • shadow1901

    aktív tag

    válasz VoidXs #64943 üzenetére

    Alap értékek csúszka játék felé, tároló HDD felé. A többi nem és a ramok is játékfelé húzva.
    Alaplap: MSI H61M-P31 G3: 10027 Ft
    Processzor: Intel Pentium G2030T 2.6GHz LGA1155: 19492 Ft
    Videokártya: PowerColor Radeon R9 270X PCS+ 2GB 256bit DDR5 PCI-E AXR9 270X 2GBD5-PPDHE: 60780 Ft
    Memória: 1x Kingston 8GB DDR3 1600MHZ KTA-MB1600/8G: 19801 Ft
    Táp: Sharkoon WPM400W: 13256 Ft
    Merevlemez: Toshiba 2TB 64MB 7200rpm SATA3 DT01ACA200: 19980 Ft
    Processzor: AKYGA AKY919: 6700 Ft
    Összesen: 150036 Ft.-

    Ezt dobta.
    Házat (2. processzort :) ) találhattál volna jobbat, pl Vaya. Hdd nagy, talán 1 tera, meg nem Toshiba. H61-es lap, meg T-s proci... Igaz, hogy nem állítgattam az árakat, de lehet neked kellene más alapot állítani. Egyébként lehet hogy jobb, ha nem tételesen egyenként van megszabva az ár, hanem az egészre.
    Illetve nem csurig elhúzva a HDD csúszkát, dobott 16Gb-s SSD-t. Win 8 alapból megeszi ha 32 bites, a 64bitesről ne is beszéljünk, márpedig annyi kell a ramok miatt. Amiből szintén lehetett volna fogni, esetleg később beletolni a +4-et.

    Másik géphez, állítgattam az összegeket, 18k-s tápra kirakott valami Ultron nevezetűt. Ha minden áron elherdálja az összes keretet, akkor nem sok előnye van, kb mindenből a legdrágább, de legalább a lapot meg a CPU-t összenézi...

    Esetleg minden "Milyen xxxx vegyek" topicban bekérsz 5-5 dolgot, aztán azoknak megnézeted az árát, meg azokat listáztatod első sorban.

    [ Szerkesztve ]

    Kérdezz, bármit meg lehet oldani! | Inkább privátot írjatok!

  • membrandj

    nagyúr

    válasz VoidXs #64943 üzenetére

    Ez nem egy " kész" tudomány. Csináltam egy tesztet,de 150k-ból nekem egy g2030T-t dobott ki ( 2030T? miért? ) Gyenge h61 lapot (b75 teljesen alap).

    Arról nem is beszélve,hogy már itt az 1150 foglalat azonos áron.

    Beírom,hogy 200k-t szánok rá és kidobja,hogy i3 + 7870. 7870 áránk 80 ezret ír,amikor itt az r9 270 ~ 45-50k-ért ,ami szagra színre ugyan az. Húzva van egy minimálisan.

    Táp 200k-s gépnél: Spire SP-ATX-550WTB-PFC2.

    Elhiszem,hogy sok munkád van ebbe,de ha ilyen egyszerű lenne ez a téma, akkor nem lenne fórum. 200k-ból ennél jóval jobb gépek jönnek ki.

    230-kra pedig már fm2-es ajánl gtx 680-al, 92k-ért, amikor a 770 erősebb és olcsóbb.

    Privát üzenetben nem válaszolok szakmai kérdésekre.

  • membrandj

    nagyúr

    válasz VoidXs #64946 üzenetére

    1.
    Árukeresővel az a baj,hogy az emberek egy helyen szeretik megvenni a dolgokat.
    2.
    Naponta változnak az árak és a készlet.
    3. Egyén függő,hogy kinek mire van szüksége. Pl valaki játék gépet keres,de videot is akar vágni stb, akkor egyértelműen nvidia vga kell oda.
    4.
    Sose jó dolog, ha a felhasználó szabja meg,hogy adott termékre mekkora összeget szán, mert az esetek többségében rosszak az elképzelések. ( gyenge vga, túl erős proci, túl sok ram, szar táp, stb. )

    Arányosítani se lehet szerintem, mert lehet,hogy pl 110k-t szán a gépre,de 120-ért már jóval jobbat kapna. .

    Privát üzenetben nem válaszolok szakmai kérdésekre.

  • micafighter

    nagyúr

    válasz VoidXs #64946 üzenetére

    Szia ! Az ötlet nagyon jó, de még van rajta mit finomítani. Az alkatrészenkénti keret tényleg nem jó ötlet, és az árukeresőt is kukázni kéne szerintem. Jobban járnál egy olyan adatbázis (lista) használatával, amiben össze vannak gyűjtve az ajánlott alkatrészek, és nyilván frissül új alkatrészekkel. A 16-os SSDket pl teljesen ki kéne szűrni, nem fér rá a rendszer, még a 32 is nagyon necces, átlag felhasználónak 60 vagy 120 GBos rendszernek.

    A minőségi alkatrészek lennének ennek az alapja, vagyis akkor lenne gyakorlati haszna a gép összerakónak, ha tényleg csak jó cuccokból válogat.

    A csuszka mellett jó lenne egy pipálós felhasználási választó, ahol mondjuk ha videovágást pipálok, akkor nvidia kártyák nagyobb preferenciát kapnak.

    Hasznos lenne egyébként egy ilyen gép összerakó, remélem sikerül rajta javítgatni :)

Új hozzászólás Aktív témák