Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Ruszli66

    csendes tag

    Sziasztok!

    Először is hatalmas köszönet, amiért segítettetek összerakni egy konfigot. Most nem részletezném, kisebb probléma akadt!

    Írtam már a mi a baja a gépemnek topikba, de gondoltam rákérdezek itt is, hátha gyorsabb!

    Tegnap jött meg a konfig, amit rendeltem, de máris problémába ütköztem! Feltételezésem szerint az egyik 4gigás memória okozza a problémát. Konfig az adatlapomon.
    2x4giga DDR4 memóriát rendeltem így csomagban, a dual channel miatt. Épp telepítettem az alaplap DVD-jéről a drivereket, amikor az egyik újraindítás után nem küldött a gép jelet a monitornak. Az MSI H170 Gaming M3 alaplap kicsike kis led világítással jelezte, hogy DRAM hiba van. Gondoltam cserélgetem a ramokat, hátha ez okozza a problémát, aztán megpróbáltam egyesével is őket. Az egyik rammal elindul a gép, míg a másikkal nem. Ez tuti biztos, hogy ram probléma lesz? :(

    Van rá valamilyen megoldás, hogy kiderítsük biztosan a rammal van-e a gond és nem pedig a ram slottal?
    Helyesen raktam be a ramokat, nem feszegetve, a 2-es és a 4-es slotba, ahogy az alaplap papírja írta. Másik slotokba nem próbáltam, révén, hogy ez így ajánlatos.

    Ötlet? :F :F

    Köszönettel,
    Peti

Új hozzászólás Aktív témák