Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • ghostmat

    tag

    Sziasztok!

    Ismerősömnek szeretnék gépet összerakni. Csak új alkatrészek jöhetnek szóba, 80-90 ezer a keret, ebbe viszont bele kellene férni egy proci-alaplap-ram-vga-táp ötösnek. Játékra lenne a gép CoD4, Sims2-3, Metin2, Mass Effect trilogia, és pár újabb cím, medium-low beállításon.

    A jelenlegi gép harmatgyenge: E2200 2,2GHz GAp31 DS3-L 2GB DDRII és radeon 3600 codegen 400W

    Ami maradna az a monitor ami 1280x1024-es felbontású - erre én gtx750-et vagy 7850et gondoltam, bár ezek lehet erősek. Gyengébb kártyákat viszont már sajnos nem ismerem rendesen, melyik oldal mennyit tud. /gt740? r7 series?/

    Intel oldalon néztem i3-akat 2mag/4szál legolcsóbb típust néztem. Ez ajánlott vagy inkább keressek egy erősebb 2 magos pentiumot?
    socket 1150 persze a bővíthetőség miatt

    AMD oldalon én leragadtam az x4-es athlon és phenom világában, az FX 6xx0 széria pedig már túl drága.
    Ha van relatív olcsó megoldás, az is érdekel. APU-t én kizárnám, szintén a későbbi upgrade miatt.

    RAM-ból érdemes 1 db 4GB-osat venni ,vagy a dual channellel 2x2GB inkább?

    Amit hirtelen összedobtam:
    i3 4160 - 33
    Asus H81M 15
    corsair 2x2 14
    gtx 750 giga 35
    corsair 350 12

    de ez már eléggé túllépi a keretet. Ezen lehet még úgy finomítani, hogy használható is legyen a gép, vagy teljesen új alapra kell helyezni a konfigot?

    Előre is köszönöm a tanácsokat! :R

Új hozzászólás Aktív témák