Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • petivarga88

    csendes tag

    Sziasztok!

    Szeretném frissíteni az asztali gépemet, így segítségeteket szeretném kérni, hogy az általam összeállított változatok közül melyik lenne a legmegfelelőbb.

    1. Mire fogod használni a gépet? Ha játékra, akkor multiplayer, vagy inkább singleplayer játékok? Elsősorban mely játékok?
    Vegyes felhasználás lesz. Játék is lesz benne (Hogwars Legacy, Hearts of Iron, valamint nagyobb stratégiai játékok multiban), valamint adatvizualizációs megoldások munka terén. Videók renderelése nem lesz.
    2. Milyen alkatrészekkel rendelkezel, amit az új gépben meg szeretnél esetleg tartani?
    A jelenlegi gépemet majdnem teljesen lecserélem. Csak az SSD és a HDD marad meg, de csak back-up tárolónak.
    3. Milyen alkatrészekre van szükséged?
    Alapvetően mindenre. Az alábbiakat raktam össze mint opciók (sütéttel jeleztem azt amit én jónak gondoltam, alapvetően kompatibilitási szempontok szerint):

    Alaplap:
    1. GIGABYTE B450 AORUS ELITE v2
    2. GIGABYTE B550M AORUS ELITE
    3. MSI MAG B450 TOMAHAWK

    CPU:
    1. Ryzen 7 5800X3D
    2. AMD Ryzen 7 5800X

    CPU hűtő:
    1. Noctua NH-D15
    2. be quiet! DARK ROCK PRO 4

    VGA:
    1. ASRock Radeon RX 6800 XT
    2. Sapphire Radeon RX 6800 XT

    SSD:
    1. Samsung 980 PRO NVMe 2TB M.2 PCIe (MZ-V8P2T0BW)

    Táp:
    1. Seasonic Prime TX 1000W 80 Plus Titanium
    2. Seasonic PRIME TX-850W Titanium

    RAM: 2*16 GB

    1. G.Skill Trident Z Neo Series
    2. Corsair Vengeance LPX

    Ház:
    1. be quiet! Pure Base 500DX
    2. Fractal Design Torrent
    3. be quiet! SILENT BASE 802
    4. Mennyi a kereted rá?
    ~800k
    5. Mekkora a monitorod natív felbontása, képfrissítési frekvenciája, milyen csatlakozók vannak rajta? G-sync-et vagy Freesync-et támogat? (ez videókártya és processzor választásnál is lényeges szempont)
    A jelenlegi 1920*1080 (LG IPS Monitor MP67), szertném ezt is lecserélni hamarosan. Nincs G-sync, Freesync még. HDMI, DVI.
    +1. Elkötelezett vagy-e valamelyik gyártó/márka iránt? Van-e valamilyen speciális elképzelésed a gép megjelenését, színvilágát illetően, esetleg egyedi igény valamelyik alkatrésznél? Nagyobb értékű komponensekből mehet-e használt, vagy mindenből bolti új kell?
    Nem vagyok elkötelezett egyik márka iránt sem. Szeretném az optimális megoldást kiválasztani, sötét színű házat szeretnék. Amennyiben használtan is megfelelő minőségű az is jöhet.

    Nagyon köszönöm a segítséget és a javaslatokat. :R

Új hozzászólás Aktív témák