Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • meri

    aktív tag

    1. Mire fogod használni a gépet? Játék, simracing, sim: COD, MSFS sok 3rd party app-pal, F1 2022/2023, Forza, Assetto Corsa, Cyberpunk

    2. Milyen alkatrészekkel rendelkezel, amit az új gépben meg szeretnél esetleg tartani?
    - ház: NZXT H7 Flow
    - táp: CM MWE v2 1050 W Gold
    - videokártya: Asus TUF RX6900XT OC 16G GAMING
    - SSD: WD SN850x 2 TB
    Ezek megvannak, de szerintem nem illenek majd bele, visszaküldhetőek:
    - plusz ventilátorok: 2 db Corsair iCUE SP140 RGB ELITE Performance PWM
    - hűtő: Endorfy Fortis 5

    3. Milyen alkatrészekre van szükséged?
    Először AM4 platformban gondolkodtam (B550, 5800X3D, 32 GB 3600-as RAM), de a jövőre gondolva - és mivel új építésű cucc - kicsit még rágyúrva, AM5 lesz. Szóval:

    - Alaplap: Valamilyen B650(E) chipset-es kéne.
    - CPU: Ryzen 5 7700X (kompromisszum, 7800X3D még drága)
    - CPU hűtő
    - RAM: 32 GB DDR5

    4. Mennyi a kereted rá?
    Első körben nincs behatárolva. Az eredeti AM4-es tervnél nyilván drágább lesz - remélhetőleg nem sokkal.
    5. Mekkora a monitorod natív felbontása, képfrissítési frekvenciája, milyen csatlakozók vannak rajta? G-sync-et vagy Freesync-et támogat?

    1440p / 165 Hz, Freesync.
    +1. Elkötelezett vagy-e valamelyik gyártó/márka iránt? Van-e valamilyen speciális elképzelésed a gép megjelenését, színvilágát illetően, esetleg egyedi igény valamelyik alkatrésznél? Nagyobb értékű komponensekből mehet-e használt, vagy mindenből bolti új kell?

    Nincs preferenciám. Nem Mo-on vásárolnám meg a cuccokat, azaz én néznék utána.

    A CPU adott (azt hiszem). Alaplapok, amiket néztem:
    - ASRock B650E PG Riptide WIFI ATX - 250 €
    - ASRock B650E Steel Legend WiFi - 266 €
    - ASUS ROG STRIX B650E-F GAMING WIFI - 289 €

    Memória (2 x 16 GB):
    - Kingston FURY Beast DDR5 RGB 6000 MHz CL36 32 GB - 140 €
    - Corsair Vengeance RGB DDR5 5200 MHz CL40 32 GB - 112 €

    És kéne egy jó hűtő. Talán a Fortis 5 is elég lehet, egy próbát talán megér - ha nem, akkor egy Dark Rock Pro 4-esre gondoltam.

    Ha van valakinek tippje az alaplapot, RAM-ot illetően, vagy bármilyen építő jellegű javaslata van, azt szívesen fogadom. Köszi!

    [ Szerkesztve ]

    uff

Új hozzászólás Aktív témák