Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • |AP|

    veterán

    Az alábbi konfigra szeretnék véleményt kérni:

    1. Mire fogod használni a gépet? Ha játékra, akkor multiplayer, vagy inkább singleplayer játékok?
    - fotófeldolgozás, CAD tervezés, render, maximum néha egy kis játék
    2. Milyen alkatrészekkel rendelkezel, amit az új gépben meg szeretnél esetleg tartani?
    -VGA megvan: Gigabyte gtx 1660 gaming 6gb
    -hűtő megvan: bequiet Dark Rock Pro 4
    -ház: NZXT H210
    -SATA SSD: Samsung 860 EVO 1TB
    3. Milyen alkatrészekre van szükséged?
    -CPU, RAM, NVMe SSD, alaplap
    4. Mennyi a kereted rá?
    -250-280k a fenti alkatrészekre
    5. Mekkora a monitorod natív felbontása, képfrissítési frekvenciája, milyen csatlakozók vannak rajta? G-sync-et vagy Freesync-et támogat?
    -1900x1200 (de a játék tényleg nem elsődleges szempont)
    +1. Elkötelezett vagy-e valamelyik gyártó/márka iránt? Van-e valamilyen speciális elképzelésed a gép megjelenését, színvilágát illetően, esetleg egyedi igény valamelyik alkatrésznél?
    -Fekete-fehér ITX konfigot építenék. Fontos a teljesítmény, de a csendes működés legalább annyira. AMD AM4 rendszerben gondolkodok.

    Ez az én tervem:
    -alaplap: ASUS ROG STRIX B550-I GAMING. Talán kicsit overkill, de ITX B550 lapban nincs olyan nagy választék és fontos az előlapi USB-C. Egyedül a VRM venti aggaszt, bár ha jól tudom ez szinte soha nem indul el (tényleg fontos a halk működés és a kis ventillátorok félelemmel töltenek el :) )
    -CPU: előrendeltem egy Ryzen 5600X-et, de könnyen lehet, hogy még nagyon sokáig nem lesz elérhető. Ha így lesz akkor talán elmennék a 3700X felé (jelenleg olcsóbb, single core-ban elmarad az 5600X-től, multicore-ban viszont kicsit előtte van). Mindkettőnél nagy előny a 65W TDP, a jó hűthetőség miatt, ITX házban fontos szempont, hogy csendes tudjon maradni)
    RAM: Crucial Ballistix 32GB (2x16GB) DDR4 3200MHz CL16
    SSD (rendszernek. Az adatoknak ott a már meglévő 860EVO): Samsung 970 EVO Plus 250GB

    Mit gondoltok?

Új hozzászólás Aktív témák