Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • sutyerák007

    senior tag

    Sziasztok.
    Egy kis segítséget kérnék tőletek. Közép sulis gyereknek raknék össze egy gépet. 90%-ban játékra lenne használva.
    1. Mire fogod használni a gépet? Ha játékra, akkor multiplayer, vagy inkább singleplayer játékok?
    Játék vegyesen. A régi gép miatt a LoL és a Smite volt a legkomolyabb játék. Nyilán kipróbálna újabbakat is.
    2. Milyen alkatrészekkel rendelkezel, amit az új gépben meg szeretnél esetleg tartani?
    Nálam van elfekvőben egy videokártya amit nem használok így az nem kell.
    3. Milyen alkatrészekre van szükséged?
    Ház és annak tartalma.(kivéve vga)
    4. Mennyi a kereted rá?
    120k körül van a határ. Persze tisztában vagyok vele, hogy ha valami jó ár érték aránnyal rendelkezik arra érdemes inkább most beruházni kicsivel többért.
    5. Mekkora a monitorod natív felbontása, képfrissítési frekvenciája, milyen csatlakozók vannak rajta? G-sync-et vagy Freesync-et támogat?
    [link] FulldHD VGA+HDMI
    +1. Elkötelezett vagy-e valamelyik gyártó/márka iránt? Van-e valamilyen speciális elképzelésed a gép megjelenését, színvilágát illetően, esetleg egyedi igény valamelyik alkatrésznél?
    Ár-érték arány a fontos . Nem számít, hogy ki gyártotta az alkatrészeket.

    Nagyjából valami ilyesmire gondoltam:
    CPU: r5 1600(af)
    Alaplap: MSI B450M-A PRO Max vagy valami hasonló. (lapokat nem nagyon követem)
    RAM: 2X4 vagy 2x8 áttól függően hogy mi fér bele a keretbe. Nyilván jobb lenne valami 2400Mz felett.
    Táp: be quiet! System Power 9 400W( vagy valami hasonlóra gondoltam. Esetleg valami 450/550 wattos tipp jöhet az esetleges későbbi fejlesztés miatt. :B )
    Ház: Itt kicsit tanácstalan vagyok. Szóval mindenképp kéne egy kis segítség.
    SSD: 120GB szerintem elég a rendszernek A többi meg megy a merevlemezre.
    HDD: WD ezex / Toshiba P300 1 TB amit néztem.
    Előre is köszönöm az segítséget. :R

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák