Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Nestor16

    senior tag

    Sziasztok!

    1. Mire fogod használni a gépet?
    Egy kisfiúnak és a nagyszülőknek lesz, netezni és játszani fognak rajta, de csak online és régebbi játékokkal.

    2. Milyen alkatrészekkel rendelkezel, amit az új gépben meg szeretnél esetleg tartani?
    Van egy régi gépük (amit épp felújítani vagy lecserélni kéne) meg nekem is itthon egy, ami csak félkonfig. A házat, HDD-t, DVD-olvasót esetleg a tápot jó lenne megtartani, eladni már úgyse lehetne ezeket és ha egy komplett gépet vennék akkor azokba szintén benne lennének ugyanezek az alkatrészek, ezért szeretném inkább "felújítani". Természetesen, ha nem beszámíthatóak az új gépbe akkor marad a komplett gép.

    Ház:[link] - pontosabbat nem tudok || az ottani, amiről ennyi infóm sincs, de hasonlóan nagy ház
    HDD: Samsung SP0822N 80GB/7200rpm/2MB || ott is egy ekkora HDD lehet vagy kisebb
    Táp: Mercury AP-2350 350W || valószínűleg kisebb
    Memória: 2x0,5 GB RAM

    3. Milyen alkatrészekre van szükséged?
    CPU (+ hűtő), alaplap, videókártya, (táp), memória, a többi adott (monitor, egér, bill.)

    4. Mennyi a kereted rá?
    20k :)
    A keret minimális, emiatt használt vételen gondolkodok HA-ról. Nem találtam a topik keresővel ilyen alacsony keretet, láttam, hogy 50-60k a minimum, de remélem ilyen esetben is van megoldás és tudtok ajánlani alkatrészeket, gépeket. Az itthoni fő gép is már 6 éves (Core 2), igaz ráköltve (SSD, videókártya, tuning), de tökéletesen teszi a dolgát, ilyeneket már bőven lehet kapni olcsón, ahogy láttam.

    5. Mekkora a monitorod natív felbontása? Milyen felbontáson játszol?
    Itthoni monitor: Samsung Syncmaster 550s - 1024 x 768 at 75 Hz - 15 pin HD D-Sub || Régi CRT monitor van ott is sajnos jelenleg nem tudok többet

    Komplett gép koncepció:
    15-25k + VGA - bár a második opció drágább, de ha arányaiban sokkal jobb, mint egy 20k-s akkor még szóba jöhet. 4 mag és 4 giga azért már bőven jó lehet :)
    HA 15k-tól

    Köszi előre is a segítséget! :R

    Üdv, Dávid

Új hozzászólás Aktív témák