Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • mikrofon

    veterán

    válasz PuMbA #197 üzenetére

    Valahogy meg kell magyarázni...
    Persze, tudom a következő meg a Canon színek....
    Azért a legtöbb esetben az ember leméretezi a kész képet így a 24 vs 30 nem nagy különbség. Ezzel szemben a Nikon-nak is ott a Z7 40 MPx feletti képességgel, pont úgy mint a Sony a7riii. Ez előrelepés a 24 MPx-hez....

    Ráadásul van különbség a Dinamikai tartományban is. Persze ilyenkor az a reakció, hogy ezen a szinten nem számít. Pedig DE! Nagyon is. Nemrég váltottam Sony a7RIII-ről a9-re képzeld el előjött egy nagyon bosszantó hiba, ami eddig nem volt probléma.... Nap sütésben túlcsordul a piros csatorna pink felőli része. Egyszerű csúcsfény korrekcióval nem javítható... Én embereket fotózok "akcióban" Így az a9 fókuszrendszere sokkal jobban bejön. De a fiatal lányok és a gyerekek szeretik a pink cuccokat. Ott pedig ez zavaró. Minden egyes képen vissza kel húznom a piros csatornát, ráadásul maszkolva, hogy ne másszon el a fehér egyensúly..... Csak és kizárólag ezt a színtartományt érinti....
    Semmi mással nem tudom magyarázni csak a 10%-os dinamikai tartomány csökkenéssel.
    Ráadásul ez csak a nehezen korrigálható hiba. Ugyan akkor ott van, hogy ez a 10 %-os DR csökkenés igen is jelentkezik a csúcsfények kiégésében vagy az árnyék bebukásában....
    Persze ha van jobb ötleted és elmondod, hogy mit csinálok rosszul, akkor szívesen megpróbálom...
    Persze korrigálhatnám negatív irányba az expo-t de már hozzászoktam a világosabb és részletesebb árnyékokhoz....

    Itt van két példakép, ami szemlélteti.

    Azt is el tudom képzelni ez olyan egyedi igény mint Jancsó úr igénye a Sony pontos giroszkópjára... :B

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák