Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • somasz

    addikt

    válasz k1csi #71592 üzenetére

    Mostanában én is egyre többet gondolkozom a 12-40-en, de még nem született meg az elhatározás. E-M10-re kéne hozzá még egy grip (csak külön nem olcsó). Meg akkor már lehet, hogy mk2-re kéne váltani és ahhoz gripet szerezni.

    Van 12-32, 20/1.7, 45/1.8, 40-150, érkezik az új olcsó 25/1.7 valamikor próba-cseresznye alapon.
    A 12-32 jó, apró, hurcolós, de sokszor rövid, ekkor rátekerem a 45-öt, de annak is vannak korlátai, ha távolabbi a téma. Félalakos vagy annál kisebbre szeretem nagyon.
    A 20/1.7-et szeretem, éles, sötétben lassú az AF, de túlélem.
    40-150 szerintem kétszer volt a vázon, városnézésnél, kirándulásnál néha jól jönne, de lusta vagyok feltekerni, meg le. Pedig jó cucc.
    Ez a 12-32, 20/1.7, 45/1.8 kombó jó kis helyen elfér, bár összességében a 12-40 ezeket leválthatná talán.

    Nem szeretem sokat cserélgetni az obikat menet közben, kényelmetlen. Ezért elgondolkoztam még egy 14-140 mk2-n vagy 14-150 mk2-n. Valószínűleg tök jó lenne, de hiányolnám a 12mm-t. Valószínűleg a gripet is megúsznám.

    Nem tudom, melyik obiktól lenne értelme megválni, melyiket megtartani egyik, ill. másik esetben. Még egy 7,5mm-es samyanggal kiegészíteném a kívánságlistámat a későbbiekben.

    Ti mit tartanátok meg, mit vennétek? :F

    Eladó üzleti laptopok számlával, garanciával: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/somasz/index.html

Új hozzászólás Aktív témák