Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • gorgo

    őstag

    válasz MrChris #23584 üzenetére

    Nagyon derék, dícsérni való dolog az, hogy az sRGB-nél nagyobb színterekkel dolgozik az ember, csak érdeklődöm, hogy komolyan szükséged van-e az egész szopóka-nyalókára (ne érts félre, segíteni és nem beszólogatni akarok).
    Merthogy: a web 99%-a sRGB-t használ. Én pl. nem kevés képet hívatok "rendes" fotópapírra (és nem véletlen hogy nem szopózom otthon a nyomtatással), de pl. ott is sRGB színtérrel dolgozik a hardver.

    Hozzávéve hogy még az IPS monitorok jelentős része sem tud natív 8-bit/színcsatornát, csak 6bitet, amelyet trükkökkel feltornászik 8-bitre, (de legyen neked a jobbik fajtából, ami natív 8-bitet tud. Felteszem nem a megélhetésed és nem félmilliós-milliós monitorod van ami tud 12+ bitet is) eleve fizikailag nem is nagyon látod a különbséget az sRGB kontra gazdagabb színterek között (nem kizárt, előfordulhat pár színárnyalat ahol esetleg...). (gondolni sem merek arra hogy esetleg TNpaneles monitora lehet valakinek aki ilyenen rágódik).

    Szóval ezen szerintem kár vacakolni, rengeteg bosszankodástól és idegeskedéstől kíméled meg magad. De ne legyen igazam csak mert én kishitű / lusta vagyok. Lepj meg valami pompázatos képpel, ami szar sRGB-ben, és kell neki egy gazdagabb színtér!

    [ Szerkesztve ]

    "Lehet az olaj keletről jön, de a szabadság mindig nyugatról érkezik"

  • eeXaa

    addikt

    válasz MrChris #23584 üzenetére

    ..igaz a bétát tárgyalja de ebben a tutorialban is van erről szó.. ..a hisztogram két felső sarkában van egy monitor, ebben a módban nem fogsz változást látni a képen, mig a jobb oldali sarokban az output format eltéréseit jeleníti meg, vagyis itt lehet korrigálni.. ugyanakkor beszél egy Y key módról is ami egymás mellé rakja a két képet, és a jobb oldalit (a kimenetit) lehet korrigálni hasonlítva az eredetihez.. nemtudom ez benne van e a végleges verzióban :F
    ...de jahh nem értem miért nem lehet a preferences-ben csak szimplán beállítani, hogy sRGB-ben jelenítse meg a szerkeszthető képet... talán az LR5 ben benne lessz ez is...

Új hozzászólás Aktív témák