Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • jaanoo89

    aktív tag

    válasz Throme #102093 üzenetére

    A fuji lehet, hogy szépen kiépítette az obi és váz kollekcióját, csak baromi drága is lett (vagy már a kezdetektől az). Lehet ez az ára a jobb minőségnek.

    Én nem az olcsósága miatt lettem MFT-s, hanem elsősorban a méret miatt, illetve amiatt, hogy amikor elkapott az E-P1 láz, egyedül ebben az egy gyártóban volt fantázia MILC vonalon, tükrös világot meg eleve szerettem volna kihagyni. Van egy elég jó szettem, 9-18, 25/1.8, 45/1.8, 60/2.8. A családban egy kitobi meg utazoozom, ezekkel már szinte mindent is le lehet fotózni. Viszont képminőségben előrelépni, illetve bővíteni nem tudtam tele és uwa téren se. Sorra jöttek a rossz példányok.

    Hosszabb távon gondolkodva, az E-M5 II nagyon nem mai csirke, a telét és az UWA-t valahogy csak megoldanám, előbb-utóbb úgyis kapnék jót is, nagyjából 1.2-1.5 misi van még bennem, amikor azt mondanám, mindenem jó, kész az egész és a gépem sem régi. Viszont ezt a pénzt bele lehet rakni más gyártóhoz is, akár gép + UWA kezdéssel és ha az beválik, lehet szépen lecserélni a szettet. Lehet hogy nem szívnék, vagy csak annyit, mint amennyit még ezzel a telével és uwa-val meg új géppel fogok, de már akkor is megérte, mert van egy újabb, jobb képminőségű szettem. (Ami nagyobb picit és drágább is)

    Ha biztosra tudnám, hogy ezentúl semmivel se szívnék MFT vonalon, még mindig maradnék. Igazából ezt kell magamban lezongorázni, mert a bizalmam eléggé megingott. (Egyébként elromlani nem igen romlott el tőlük semmim, leszámítva az ezeréves E-P1 stabiját, de az megszolgálta az árát bőven, szóval ha sikerül jót a kezembe kapni, az állja a sarat.)

Új hozzászólás Aktív témák