Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Monya78

    veterán

    "Viszont néztem az E-M10mII-t is, nem rossz apróság az sem, és brutál könnyű. Viszont ahogy kiemelték a tárcsákat, az kezelésében jó, látványában viszont... fura. :K A markI tárcsái határozottan szebbek."

    Mindkét modellből van a tulajdonomban... paraméterek miatt egyértelmű hogy a markII-est tartom meg, de a külsejéből, felépítésből jó pár dolog hiányozni fog amit megkaptam a mark I-től...

    Mark II:
    - Két vezérlő tárcsa kiemelése, és elhelyezése, erősebb recézettsége, funkció jegyében nagyon jó.
    - Két vezérlő tárcsa mellé került a módválasztó tárcsa is, ezért minden kisebb és összezsúfoltabb (csúnyább)
    - Gép fogása javult
    - Bekapcsoló gomb látványosabb, de kényelmetlen kapcsolgatni.
    - Fn3 gomb, rossz helyen van, kényelmetlen kapcsolgatni miközben az EVF-be kukucskálsz.
    - Fn1 gomb kényelmesebb helyre került.
    - Obi kioldó gomb, finom tapintású és szép.
    - Akkufedő a váz anyagához képest gagyi műanyagból készült.
    - Ha a kijelzőt kinyitjuk, nem 90fokban áll meg hanem kb. 95foknál. (furcsa és szokatlan)

    Mark I:
    - Vezérlő tárcsák nem egy oldalon vannak a módválasztó tárcsával, nagyobb átmérőjű, nincsenek kiemelve szerintem szebben néz ki.
    - Gép hátulja felé néző vezérlő tárcsa nem esik kézre
    - Fn1 gomb nem a legtökéletesebb helyen van.
    - Bekapcsoló gomb, jobb helyen van, egyszerűbb, kisebb erőkifejtésre van szükség a kapcsoláshoz.
    - Akku fedő anyaga nem különül el annyira a váztól, Obi kioldó gomb egyszerűbb.
    - Kijelző kinyitáskor 90 fokban áll meg.

Új hozzászólás Aktív témák