Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • madgie

    titán

    Igazából először csináltam sok rövid expóból egyet, eddig szinte mindig egy darab hosszúexpót csináltam, az azzal járó utólagos zajszűréssel, fagyoskodással. Most megpróbáltam a rövidebb képek utólagos összefésülését. Fotózáskor figyelni kell arra, hogy az utólagos zajszűrés legyen kikapcsolva, itt folyamatosan járnia kell a gépnek, ha csak pár másodperc is kimarad, szaggatott lesz a csillagok csíkja. A legegyszerűbb módja ennek, az adott zársebességet megtalálva sorozatfelvétel módba rakjuk a gépet, majd a távkioldót B mód-szerűen zárjuk. Ilyenkor addig lövi az X másodperces képeket ,amíg meg nem szakítod a távkioldóval, vagy le nem merül az akku. Nekem a NEX3-nál nincs gyári távkioldási lehetőség, így egy postásgumira rávarrtam egy kisebb gombot, feltett objektívsapkánál legumiztam az exponálógombot és szépen eldolgozott magának :)

    Kicsit tartottam az utómunkától, mert ugyan papíron egyszerű a módja, de ennyi kép esetén elég macerásnak tűnt egyesével eljátszani azzal, hogy egymásra pakolom a képeket és mindegyiknél szintén egyesével arra állítom be a rétegtulajdonságot, hogy a világosabb képrész domináljon. A GH1 tíz másodpercenként exponált, valami 250 körüli képnél kellett volna eljátszani ezt. Rá akartam keresni a neten egy action-re, vagy automate-szerű eljárásra, hogy automatikusan megcsinálja a gimp/ps egy adott mappán, de a star trails kifejezésre rákeresve feldobott egy nagyon egyszerű és ingyenes programot. Az összes képet szépen összefűzi egybe, jpg esetén hamar végel, 16 bites tiffnél azért elszüttyög jó sokáig.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák