Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • dugo_

    veterán

    válasz julius666 #90299 üzenetére

    vagy ha csak 50 millád van és egy db szaros panel elviszi a tőkéd felét.

    Vagy manapság az egészét... ;]

  • #31733248

    törölt tag

    válasz julius666 #90299 üzenetére

    Azért írtam, mert többen fordulnak a topicból az állampapírok felé az amerikai indexek tavalyi esése és az idei kilátások miatt. Holott tőzsde nem csak Amerikában van és az állampapírpiaci hozamok (számomra legalábbis) cseppet sem érdekesek.

    "Mert ezt csak te veszed ilyen biztosra"

    Itt igen, de ez a topic egy világnézeti véleménybuborék, ez pedig nagy valószínűséggel determinálja a kínai tőzsdével kapcsolatos álláspontot is (és még sok egyebet). Amúgy jópár cikk szól már a fősodratú nyugati szaksajtóban is a kínai tőzsdei befektetésekről, csak erről a legtöbben nem tudnak, mert egyáltalán nem olvasnak nyugati szaksajtót.

    "Meg szabad kérdezni kb. milyen nagyságrendű tőkével ingatlanozol?"

    Nyilván többel, mint aki a szerényebb alkalmazotti megtakarításait fekteti be, de ha jól látom, többeknek futhatná itt több ingatlanra is. Nekik szólt a felvetés, nem a "kisbüfisnek". Ehhez nyilván pénz kell, máshogy nem megy. Akinek nincs, az nem érintett - feltéve persze, hogy nem képes tőkeerős szereplőket bevonni. De az már más képességeket feltételez, ami a legtöbb emberből eleve hiányzik.

    Amúgy nem igazán fogok a jövőben ide írni, sok közös metszetünk sajnos nincs. Engem az állampapírok, vagy az ETF-ek egyáltalán érdekelnek és most a feltörekvők tőzsdéit is sokkal izgalmasabbnak találom az amerikainál, de ez teljesen érdektelen téma itt.

    HussarF

    Úgy találták, hogy politikai tartalmat tettem közzé. Ez az állampapírok árazásánál, vagy egyes geopolitikai feszültségek részvényekre gyakorolt hatásánál aligha megkerülhető téma egy-két mondat erejéig, de hát ez van, sok jelentősége számomra nincs.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák