Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • #31733248

    törölt tag

    válasz favagoJoska #89384 üzenetére

    Hogy mekkora kamatfelárat fizetünk, sok dologtól függ, pl. attól is, hogy milyen a hitelminősítői besorolásunk (ami szintén nem tisztán a fizetőképességet mutatja). A magyar államadósságot refinanszírozó külföldi intézményi befektetők kezét a befektetési politikában deklarált előírások kötik, hiába atombiztos benne, hogy biztonságban lenne nálunk a pénz, nem vehet magyar papírt, ha olyan a besorolásunk.

    Az olaszok uniós segítség nélkül 1 éven belül a földbe állnának (sok a lejáró adósságuk), Magyarország ettől szerencsére messze van.

    avl

    "erre szerintem is vannak erök; pl. Kína is (aranymennyiségük, világhatalmi törekvések,...); nyilván komoly mérközés, ha pl. USA valahol (Ukrajna ?) e szempontból túlfeszíti a húrt, a többiek összefogási hajlamát erösíti, és átállnak nem $ alapúra"

    Ez már most is folyamatban van, a dollár dominanciája jelentősen sérülni fog, ami természetesen a nyugati gazdaságokra is negatívan hat. Az arab világ már most sem bízik az amerikaiakban, a kínaiak még kevésbé, főleg, miután látták, hogy az oroszok pénzét csak úgy le lehet nyúlni.

    A hozzászólás éppen arról szólt, hogy a különböző társadalmi csoportok más és más inflációt érzékelnek. Ha van aki kétszereset, akkor logikusan vannak olyanok is, akik kevesebbet. Most a szegényeké magasabb, az általam említett konjunktúra (pl. lakáspiaci árrobbanás) idején a gazdagoké volt az.

Új hozzászólás Aktív témák