Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • #31733248

    törölt tag

    válasz aAron_ #89342 üzenetére

    Köszönöm az ajánlást, de nem szoktam őket hallgatni, Zsidayval inkább csak az időm megy. A "Mit érdemes helyette inkább elérendő hozamnak meghatározni." viszont ettől még érdekes téma és hasznos is.

    bulikavagyok

    A rövid távú kiadást a tőzsdével valóban nem lehet egy az egyben összevetni (hiszen az egyik gyakorlatilag vállalkozói tevékenység), de nálam is annak opciójaként került képbe - más is járhat így. Ahogy például Te is hasonló cipőben jársz jelenleg. Az üzemeltetéssel nagyon keveset foglalkozom (a napi ügyekkel semennyit), csak a marketinget alakítom és egyes partneri együttműködéseket tárgyalok le. Az ingatlanok fejlesztésével viszont többet (minden ingatlannál teljes felújítás és az új funkciónak megfelelő részleges átépítés történik).

    JoinR

    Komolyan kérdezed Te ezt egyáltalán? :) Teljesen más üzemméretekről beszélünk és más a profil is. Ami nekem megy, azt egy hitelintézet nem tudja százmilliárdos nagyságrendben megismételni, a hitelintézetnek (velem ellentétben) vannak tőkemegfelelési kötelezettségei (ami miatt állampapírt vesz) és nem tudjuk hányan élnek a befektetői körből az arbitrázs lehetőségével. Nyilván nekem is nagyon megérné pl. a zöld hitel miatt el nem költött pénzből PMÁP-ot venni (de tudok még jobbat). Senki nem ezt vitatta, hanem az értékállóságot.

    Bling95

    "Szimplán azonos kockázati szinttel ez tűnik a legjobb alternatívának."

    Teljesen megértem, csupán azt szerettem volna tudatosítani, hogy a PMÁP-be tett tőke nem őrzi meg az értékét.

    Hi!King

    Persze, a különböző gazdasági ciklusok máshogy érintik a különböző társadalmi rétegeket. Amúgy végtelenül hálás lennék, ha valaki végre elkezdene anticiklikus gazdaságpolitikát folytatni, hogy ezt a heves hullámzást enyhíteni tudjuk. De az, hogy konjunktúra alatt fűtjük a gazdaságot, a válságban meg ott állunk letolt gatyával, nagyon nem jön be.

    Hogy kinek mi való, az tényleg egyénfüggő, ha retteg a tőzsdétől és a kockázattól és van 2 milliója, akkor nyilván én is kb. errefelé terelném.

    [ Szerkesztve ]

  • fecus

    őstag

    válasz aAron_ #89342 üzenetére

    Van linked? Nem találok a mai dátummal.

    "Szörnyek léteznek, de túl kevesen vannak ahhoz, hogy igazán veszélyesek legyenek. Sokkal veszélyesebbek az átlagemberek, a funkcionáriusok, akik készek hinni és cselekedni anélkül, hogy kérdéseket tennének fel." (fordította DeepL ) - Primo Levi

  • buherton

    őstag

    válasz aAron_ #89342 üzenetére

    tely, baly, fojó, mennyél, mingyárt, telyföl, tolyás, malyd, kapú, egyenlőre, ejsd, jáccani, ahoz, fúj, hüje, muszály, alat, álok, lasan, fojtatás, ál, fontós, költsön, eggyüt, lyob (jobb?), mek, mongyak, milyért - !!! Tanúlyunk már meghejjessen irni... !!!

Új hozzászólás Aktív témák