Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • #95561216

    törölt tag

    válasz Kobe #29159 üzenetére

    Ja hogy te abból indulsz ki, hogy csak visszatérítés miatt van az embernek hitelkártyája?

    Nekem visszatérítés nélkül is kényelmesebb lenne, hogy szinte mindent azzal veszek, és hó elején amikor bejön a fizetés visszatörlesztem (magasabb a fizetés mint a keret), a maradék meg megy megtakarításba. Így nincs olyan problémám, hogy volt extra kiadás, mit törjek fel, ha épp nem parkoltatok túl sok pénzt feleslegesen a folyószámlán. Külföldi szállásfoglaláshoz, autóbérléshez is kell sokszor hitelkártya, van ahol egy nem is elég. Plusz utasbiztosítás sincs többnyire betéti kártyákhoz.

    Wizz kártyám van, az ára annyi, mint a csoportos törzsutas megvétele lenne, ezért irányonkén 2900-el olcsóbbak a jegyek. Általában évente egyszer repülök, legutóbb szülőket vittem, előtte viszont barátokkal utaztam, a pontokért vett jegyeket kifizették kp-ban, ez a kiskapu arra hogy pénz legyen a pontokból.

    Negyedévente van duplapontos (4%) hétvége, csak arra figyelek külön, hogy ilyenkor fizessek be egészégpénztárba plusz előre 3 havi diákhitel törlesztést, és ilyenkor szoktam a nagybevásárlást tartani Tesco futárral, amiben külön jó, hogy kb ennyi időnként jön 3-5 ezres "gyere vissza" kupon. Legutóbb akciót, kupont és visszatérítés beszámítva így táraztam be közel féláron kb 50 tonhalkonzervet. Ennek persze csak kicsi része közvetten a kártya, de emiatt szoktam rá arra, hogy 2-3 hetente rendelés helyett háromhavonta, előregondolkodva rendelek, ezután jöttem rá, hogy küldenek kuponokat.

  • stickermajom

    addikt

    válasz Kobe #29159 üzenetére

    Mondjuk az akciók figyelésére, vagy 2-3 kártya tartására (egyikből fizetve a másikat, stb.) nekem sem lenne időm/kedvem, de ez is egy hobbi. :)) Bő egy percet nekem megér.

Új hozzászólás Aktív témák