Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Vesa

    veterán

    válasz robag93 #105322 üzenetére

    Egyébként fiatal korban a sikerességnek kb. semmi köze a megtakarításhoz. Ahhoz van köze, hogy mennyire tud boldogulni az életben, akár munkában, akár vállalkozóként, mennyire tudja megvalósítani önmagát. Volt régebben az a mondás, hogy "a pénzt nem megtakarítani kell, hanem megkeresni". Ha annak idején nem vállalkozásokba hanem ETF-ekbe rakom a pénzem, akkor mára maximum az alsó-közép osztály szintjén se lennék vagyon szempontjából. Gyakorlatilag, ebből a topikból kezdtem el ezzel részleteiben foglalkozni a háború kitörésekor, korábban egyáltalán nem érdekelt, és ez sem volt így jó, kb. 10-15 évvel korábban kellett volna, de nem előbb. Természetesen, ha kiszámolnám, mennyi pénzt buktam ezen, akkor jelentős összeg jönne ki, de csak azért, mert a vállalkozásaimból már annyit kerestem, hogy tételt jelentett volna az ETF hozama, és tízévekig várni, hogy valami történjen ott. Ha fiatalként nem az önmegvalósítással, hanem megtakarítással foglalkozik az ember, akkor szvsz sokkal többet bukhat. Az más kérdés, hogy nem mindenkinek való a vállalkozói élet, nekik tényleg fontos lenne már fiatal koruktól legalább a megtakarításra odafigyelni.

    A másik véglete a megtakarítósdinak az, amikor nem él semmit a fiatal, mert inkább "megtakarít", aztán lehet, hogy azon kapja magát 15-20 év múlva, hogy van pár milliója amivel ugyan sokra még mindig nem megy, de legalább elrepült az egész fiatalsága. Orvosoktól tudom, hogy a halálos ágyon az emberek 99%-ka nem azt bánja amit megtett, hanem azt, amit kihagyott!

    Ezért a fiatalokat nem megtakarításra ösztönözném, hanem amíg még ennyi az energia, addig inkább arra, hogy fektessen be, vállalkozzon, valósítsa meg önmagát. És akkor olyan 35-40 éves kor körül, ha már ételmezhető vagyona van ebből, amit már tényleg nincs értelme további vállalkozásokba forgatni de a bankban se álljon és inflálódjon, kezdjen el ETF-ezni vagy valami mást, amivel legalább szintent tartja a reálértékét. .

    A tudomány a valóság költészete!

Új hozzászólás Aktív témák