Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • quailstorm

    nagyúr

    Kezd elegem lenni a kínlódásból, de kicsi az esély hogy most valamit is cseréljek. Viszont szeretném tudni kb mit ér a gépem:
    Alaplap: Gigabyte GA-G41M-ES2L
    CPU: Intel Celeron E3200
    RAM: DIMM1: Kingmax KLEE88F-B8 2 GB DDR2-1100 DDR2 SDRAM (6-7-7-25 @ 555 MHz) (5-5-5-18 @ 400 MHz) (4-4-4-15 @ 333 MHz)
    DIMM3: Kingmax KLDD48F-B8KB5 1 GB DDR2-800 DDR2 SDRAM (5-5-5-18 @ 400 MHz) (4-4-4-12 @ 266 MHz) (3-3-3-9 @ 200 MHz)
    Mennek most overclock miatt 1GHz-en...
    Videókártya: Gigabyte Geforce GTS450 OC edition, gyári 810MHz-es, GDDR5 1GB
    Ház: Gaba, fehér, 2500 volt újonnan, gondolom sokat nem ér, de hűs.
    Táp: HKC 580W
    ez szinte tuti maradna, kivétel jó ajánlat nagyobbra, jobbra:
    HDD-k:
    Western Digital caviar Blue 500GB --> WDC WD5000AAKS-00UU3A0 ATA Device (465 GB, 7200RPM, SATA-II)
    SAMSUNG HD103SJ ATA Device (1000 GB, 7200 RPM, SATA-II)
    HDS728080PLAT20 ATA Device (80 GB, 7200 RPM, Ultra-ATA/133) vagyis Hitachi deskstar
    ezen kívül egy IDE-s Iomega ZIP-100, meg egy 3,5-es Floppy van a gépben, ja és egy Sata-s lightscribe-os LG dvd író[Optikai meghajtó HL-DT-ST DVDRAM GH22NS50 ATA Device (DVD+R9:16x, DVD-R9:12x, DVD+RW:22x/8x, DVD-RW:22x/6x, DVD-RAM:12x, DVD-ROM:16x, CD:48x/32x/48x DVD+RW/DVD-RW/DVD-RAM)], de az nem érdekes)
    garancia már semmire, de mindennek van doboza

    [ Szerkesztve ]

  • quailstorm

    nagyúr

    válasz horush #38161 üzenetére

    Na mi az? A lap meg a CPU már nem is ér semmit? :DDD
    Ez az első új alkatrészekből összerakott gépem, kb 160ezer HUF van benne, igaz 2,5 év alatt.
    A táppal meg mi baj? Tudom nem egy nagy márka, meg kissé rezonanciakeltő is, de halk, hűs, és adja a szuflát.
    Egyébként köszönöm. Hihetetlen milyen gyorsan kiöregszik egy gép...

    [ Szerkesztve ]

  • quailstorm

    nagyúr

    válasz horush #38164 üzenetére

    Pedig régóta megy megbízhatóan. Sehol egy fagyás. Csak ki kell miatta súlyozni meg párnázni a házat, mert rázza az oldallemezeket mint a vadbarom. Köszönöm az árazást.

  • quailstorm

    nagyúr

    válasz Neil Watts #38166 üzenetére

    Na így utolsónak, gyönyörűeket írnak a PH!-n is meg a neten is a HKC-ról :DDD Ha ezt tudom 2,5 éve tuti nem ez kerül bele.
    Ennek ellenére már tuti hogy ment egy év tiszta üzemidőt, csak egyre több terhelést kap VGA kártya meg több HDD személyében, és bírja. 10k volt a cuccos 2010-ben.
    No meg semmi probléma nem volt overclockolt gpu gyorsított bruteforceoláskor sem, nemhogy játszáskor. Eredetileg 8800GT-hez lett véve, az elfüstölt elég hamar 100°C-on. Nem ment rajta a venti szabályozás, én meg béna voltam. Aztán sokáig DDR2-es 9500GT, na az bűn rossz, de alig fogyaszt. Utána vettem egy használt EVGA GeForce 9800GTX-et, alapból szar volt, a képjelenségek RAMhibára utaltak, majd fagyás. Lehet sütötték a posta meg kirázta... Mindegy a pénzt visszakaptam és megint használt, de GTS450 lett, az új HD5570 helyett. Nem bántam meg, ezerszer jobb. Csöndes, gyors, zalmanos, stabil. Ráadásul ilyet nem is kapni értelmes áron, se újat se használtat, vagy DDR3-mas, vagy félgigás, de a GDDR5 1GB OC edition az ritka.
    A 2 VGA-s probléma miatt azt hittem hirtelen a táp a hibás, de korántsem. Mai viszonyok közt a GTS450 elég testes áramigénnyel rendelkezik, és viszi. Ami most megfekteti a gépet (határon játszható, vagyis ~30FPS) az 1280x1024-ben a max és a medium közt futtatott Black Mesa Source és a Metro 2033. Rendszer meg 4 is van fenn(XP, vista, 7, ubuntu 12.04) sose semmi gond. Ettől még nem fogom ajánlani a céget meg a tápjait, de haver rakta össze a gépet bontóban, nem volt neki megengedve hogy hibázzon :DDD
    Fuhh, anno majdnem ilyet vettem: [link] csak nem volt, még jó hogy 5580 lett :DD Kösz hogy szóltatok, tuti legközelebb cserélem.

    [ Szerkesztve ]

  • quailstorm

    nagyúr

    Üdv. Régi gépekről lenne szó, kettő helyett akarnánk egy Intel C2D cuccost.

    Asrock 775i65G a lap. Feltehetőleg egy R1-es verzió, nemrég frissítettem a gyári 2.3mas BIOS-ról 3.3-ra. Az R2 és az R1 frissítője ugyanaz. Tekintve hogy biztosan R2-eset nem láttam, az nem tudom miben más Aida64 nem írja melyik. Most akkor ez azt jelentené, hogyha ez R1, akkor hiába 3.3-mas a BIOS, nem megy bele pl egy C2D E4300?

    Aztán van benne DDR333-mas RAM 2x 1GB, összevaló, dual channel (külön külön elvileg viszik a 400-at is, együtt nem).
    Erre jön egy GeForce FX5200 128MB, Mercury táp ami elég magas feszt produkál és zajos, szal lehet nem ér semmit, meg DTK Abacus ház, kürtővel, jól néz ki, fekete. Plusz LG IDE-s kétrétegű DVD író.
    HDD maradna.

    Másik gép:
    AsRock K7VT4A+
    Athlon XP 1600+ és 2600+ procikkal, elvileg a 2600-os is jó, de az ölte meg a gépet hogy több áramot kért, azt a táp kilehelte lelkét (take Me! majd a másik gépből elfáradás miatt kivett Mercury is), és magával vitte a HDD-ket.
    (terhelésnél újraindult 333-mas FSB-nél, pár héttel később 266-nál is, aztán kidőlt a gyengébb CPU-val a két HDD)
    Ezekben is DDR400-as RAMok vannak, és mennek 400-ban együtt (bár az OS nem mindig ezt írja). 1GB +512MB. Meg még van itthon egy 512-es.
    VGA: MSI GeForce 4200Ti 64MB
    Van még benne Floppy, meg NEC DVD volt író, mára csak olvasni érdemes vele.
    Ház az értéktelen: [link]

    Előre is köszönöm az árazást!

    [ Szerkesztve ]

  • quailstorm

    nagyúr

    válasz horush #47421 üzenetére

    Köszönöm szépen!
    Így ez nem is annyira vészes, a kettő árához nem sokat kell hozzátenni egy IGP-s core2duohoz.

  • quailstorm

    nagyúr

    Bocsi a fordított árazásért :DDD
    Szerintetek ez jó vétel? BTX táp van benne 300W és passzív PFC-s. Viszont nem lenne túlterhelve egyáltalán, valamint ha hosszú idő után kerülne bele PCI-e VGA az GT440 kategóriát jelent.

    BTX táp az alaplapi dugóban is különbséget jelent? ATX tápot be se merjek dugni a lapba?

    bárki válaszolhat

Új hozzászólás Aktív témák