Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Phoszphorosz

    csendes tag

    Sziasztok!

    A következő problémában szeretném kérni a segítségeteket.
    Sikerült hozzájutnom egy új tápegységhez, név szerint egy FSP300-60APN-hez.
    Ma délelőtt szétszedtem a gépet és beszereltem az új tápot tesztelésre. Szépen elindult, a ventilátora a régi tápegységemhez képest halk mint egy álom, de két dologgal is problémám akadt ezért kénytelen voltam kivenni a gépből és visszatenni a régit a helyére.
    Az első gond az volt, hogy a feszültségek eltérőek voltak az előző tápom által leadottaktól. Megpróbálom egy kis táblázat szerűségben leírni nektek:
    ..............Új:....................Régi:.......
    +12V......12.6-12.8V.........12.3-12.4V
    -12V.......12.6-12.8V.........12.3-12.4V
    +5V........4.6V..................4.9V.........
    -5V.........5.0V..................4.9V.........
    +3.3V.....3.2V..................3.2V..........
    Ez még nem lenne gond, leszámítva, hogy a +5V-os ág feszültségét picit alacsonynak találtam, a 12V-osakat pedig magasnak, de a nagyobbik problémát a rendszerem hőmérséklete okozta. A winchesterem és az alaplapom hőmérséklete átlagosan 5 fokkal emelkedet, a processzorom viszont érdekes módon 10 fokkal mutatott magasabb értékeket, mint az előző tápegységemnél. A gépből elég meleg jött ki, valószínűleg a processzor miatt és miután 20 perccel később szétszedtem a rendszert, a csatlakozók , amiket bedugni nagyon könnyű volt, most elég nehezen jöttek szét. (bár ez lehet a hőtágulás miatt volt.)
    A rendszerem a következő elemekből áll:
    Régi Tápegység: ACORP LC-A300ATX
    Alaplap: ASUS A7V-333X
    Processzor: AMD ATHLON XP 2800+
    Memória: 1.5 GB DDR400
    Winchester: HITACHI 250GB 7200RPM IDE
    Videókártya: GEFORCE2 MX400 64MB
    + PIONEER DVD ÍRÓ + 1DB VENTILÁTOR
    Kérem, aki tudna megoldást a problémámra, esetleg ötlete van mi lehet a gond, az segítsen nekem, akár itt vagy privátban. Köszönöm előre is! :R

    [ Szerkesztve ]

  • Phoszphorosz

    csendes tag

    válasz moha21 #24350 üzenetére

    Igen, sajnos csak Everest és BIOS valóban nem túl pontos adatok, de az ACORP-nak csak 8cm-es ventilátora van, ráadásul nem is közvetlen a processzor felett, hanem a tápegység hátoldalán található. Lehet ennyire befolyásolta volna az, hogy felette volt egy működő ventilátor, pici résekkel a táp oldalán? Hozzá kell tennem zárójelben, hogy az új tápot nem szereltem be a másik helyére, hanem a gép mellé helyeztem és csak rádugtam a csatlakozókat. Viszont, ha valóban ekkora hőmérsékletet vezet el a tápegység erről a processzorról, akkor biztosan nem fogom beépíteni, míg nem tudok egy alacsonyabb fogyasztású Sandy rendszert a jelenlegi helyére rakni. Nem akarom az új tápegységem kondenzátorait szárítani ebben a régi konfigban. :U
    Igazából csak arra voltam kíváncsi, hogy ti tápegység hibának vélitek-e a jelenséget, volt-e már valakinek hasonló tapasztalata, vagy megnyugodhatok és tegyem félre a tápot, míg egy normális rendszerbe beépíthetem.

  • Phoszphorosz

    csendes tag

    válasz balpis #24352 üzenetére

    Megoldható lenne, mivel a házamba 6db 12cm-es ventilátor is beszerelhető, de ennek ellenére tartok tőle, hogy a hő nagy részét így is a táp kapná, mivel a processzor közvetlenül a tápegység ventilátora alatt van 5cm-re. Szerintem a hőmennyiség tetemes része felfelé akarna így is távozni, ráadásul ezekre a régi processzorokra nem lehet már normális hűtőt találni, szó szerint okádják a meleget és őszintén szólva már nem is szeretnék költeni ilyenre, nem látok benne már fejlesztési potenciált.

  • Phoszphorosz

    csendes tag

    válasz balpis #24354 üzenetére

    Lehet megfogadom a tanácsodat és kipróbálom, ahogy írtad. Már csak ventilátorokat kell beszereznem hozzá. Talán némi szerencsével összejöhet a hőmérséklet csökkentése. :K
    Köszönöm a segítséget, lényeg, hogy ti nem táphibára gyanakodtok, legalább ez megnyugtató. :R

  • Phoszphorosz

    csendes tag

    Sziasztok!

    A segítségeteket kérném.

    Jelenleg alábbi konfigurációval rendelkezek:
    tápegység: FSP300-60APN
    alaplap: ASUS P8H61-M LX3 PLUS
    proceszor: Intel Pentium G840
    ram: 2x4GB Kingmax DDR3 1333MHz
    winchester: Samsung 250GB 7200RPM
    egyéb: ASUS DVD író, 3 db Arctic Cooling F12 PWM

    A problémám a következő:
    A tápegységem halk, de számomra nagyon zavaró magas frekvenciás sípoló hangot ad ki magából szinte a kezdetek óta. Fél éve használom, a hang sajnos azóta nagyon kis mértékben, de erősödött.
    Visszaolvastam itt a fórumon, hogy mi lehet ennek az oka és sajnálattal tapasztaltam, hogy több FSP tulajdonos is panaszkodott hasonló jelenségre.

    Volt aki azt írta, hogy ez azért van, mert a tápegység túl alacsony terhelést kap, ezért az emberi fül számára hallható frekvenciatartományban kezdenek a tekercsek "sípolni".

    Néhány fórumtárs tanácsolta már másnak is, hogy kapcsolja ki az energiagazdálkodási opciót, mert az
    segített neki is eltüntetni a zajt. Megpróbáltam én is, de ugyanúgy sípol a tápegység.

    Mások az egyes komponensek összeférhetetlenségével magyarázták a jelenséget, ezért én is elkezdtem sorra leválasztani az egyes alkatrészeket és arra jutottam, hogy ha nincs HDD vagy SSD rákötve, csak az alaplap, akkor nem ad ki semmilyen zavaró hangot, csendesen forog a ventilátora, csak azt lehet hallani ha közel hajolok hozzá.
    Mi lehet ennek az oka? A tápegység rossz lenne? (Erősebb terhelésnél szintén halkul, időnként eltűnik a zaj.) :U

    Vásároltam a géphez nem rég egy GTX 650 videokártyát és mivel ezen a tápegységen nincs PCI csatlakozó, ezért mindenképpen szeretném lecserélni. Több tápegységet is megnéztem végigolvastam több hazai és külföldi tesztet, mivel mindenképpen minőségi darabot szeretnék venni (megfelelő keretek között), olyat ami az esetleges későbbi gépfejlesztésnél is megállja majd a helyét.
    Itt fórumon az FSP Raider 550 van most Best Buy-nak titulálva, ár/érték arányban szerintem is nagyon jó, viszont félek tőle, hogy ez a táp is sípolni fog a gépemben, mert többen is jártak hasonló módon FSP tápokkal és egy hozzászólásban konkrétan a Raidert említették, hogy az is ugyanolyan sípoló hangot adott ki ugyanazzal a konfigurációval tápcsere után és nem oldódott meg a probléma ott sem.
    Érdemes megpróbálni a Raidert mindezek ellenére, vagy inkább kerüljem el az FSP-t és vegyek helyette egy Sirtec beles Chieftec CTG-500-80P-t?

    Kérem akinek van bármilyen ötlete, hogy mi lehet a baj a jelenlegi tápommal és hogy jó választás-e az általam említett Raider 550, az segítsen.

    Köszönöm előre is. :R

    [ Szerkesztve ]

  • Phoszphorosz

    csendes tag

    válasz banderasz77 #37604 üzenetére

    Ez remek hír, köszönöm. :R
    Azt megkérdezhetem, hogy előző tápegység volt-e a gépben, amit lecseréltél a Raiderre? Olyan ami hasonló jelenségeket produkált mint az enyém, vagy ez egy teljesen új konfiguráció, amivel ilyet nem tapasztaltál egyszer sem?

    Még két dolog fordulhat elő, amit írtak itt fórumon: az alaplapom nem szereti a tápegységemet, vagy rossz a tápegység. :U

  • Phoszphorosz

    csendes tag

    válasz banderasz77 #37607 üzenetére

    Köszönöm, akkor maradok a Raidernél, remélem, hogy utólag jó választás lesz. :R

    (#37606) bluyoo: ha nem haragszol nagyon remélem, hogy nem neked lesz igazad :)
    Mivel a gép teljesen szét lett szedve és egyértelműen a tápból jön a sípoló hang, így másra nem tudok következtetni.... :(

Új hozzászólás Aktív témák