Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Hunork

    veterán

    válasz Enter65 #113365 üzenetére

    Cimboránál meg USB alapú a riser... :))
    Többször is írtam, hogy hatkártyás vagy hat VGA, tök mindegy, nem volt utalás eddig a 4 VGA-ra. Aztán arra is figyelni kell PCIE portoknál, hogy mindnek saját áramellátás kell legyen, akad alaplap, mely fizikailag letiltja a portokat, ha azok összes energia felvétele meghalad egy adott értéket. Nem ismerem az említett lapot, így erről nem is tudok nyilatkozni. Mindegy, reméljük rendben fog működni. :K

    [ Szerkesztve ]

    "Semmi ok nincs rá,hogy a jó miért ne diadalmaskodhatna éppolyan gyakran,mint a rossz. A győzelem mindig szervezés kérdése. Ha vannak angyalok,remélem,úgy szervezkednek,mint a maffia." K. Vonnegut

  • szazbolha

    addikt

    válasz Enter65 #113365 üzenetére

    Bocsi... de a pcie csatik számának semmi a köze ahhoz, hogy egy rendszer 12V-os ágán mennyi max. áramot vesz fel. És az is tök mindegy hogy 2, 4 vagy 6 VGA van a rendszerben. Az amper az amper. Szerintem korrekten specifikáltam hogy mire van szükségem, nem tudtam hogy konfigot is kötelező megadni.
    Úgy gondolom helyesen számoltam a 60A-t. amihez egy FSP raider II 750W is elegendő lenne a maga 62,5A-jával és silver minősítésével (ezt is írtam - sajnos nem kapható vagy csak hetes rendeléssel és csak 4 pcie csatija van). Mivel nincs termék ismeretem, ezért kértem itt segítséget leírva mire lenne szükségem.

    De csekkoljuk le, hátha tévedtem . A konfig:
    H81 pro BTC + I3-4170 + 4GB RAM + 120GB SSD + 3 db 12cm Venti + 4 db GTX 1060 3GB + 3db USB riser (pcie csatis)

    Véleményem szerint a konfig max. áramfelvétele nem lehet több 50A-nál, ezt 20% tartalékkal megtoldva jön ki a 60A. Ti mást mondanátok?

    A wattban gondolkodóknak:
    1 db GTX 1060 /Gb -> max 125W
    H81 pro BTC + I3-4170 + 4GB RAM -> max 90W
    SSD+Ventik -> max 10W
    Összesen 600W +20% biztonsági tartalékkal 720W
    Ráadásnak: a VGA-k tipikusan 75%-on járnak a CPU meg 10%-on, bányászás alatt ez kb 400W

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák