Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • szazbolha

    addikt

    válasz Enter65 #113353 üzenetére

    Enter65. Talán másnak is hasznos lehet, ezért külön hsz-ben leírom, hogy jött ki a kártyák árama.

    1. Megnéztem a techPowerUp tesztjét az adott kártyatípussal. A Avg és Peak értéket vettem alapul
    2. techPowerUp mérését összevettem olyan teszt oldallal ahol szintén nem faltól, hanem megfelelő eszközzel mérik az áramfelvételt. Kb. stimmelt
    3. Megnéztem a Whattomine oldalon a kártya fogyasztását 65%-os TDP-nél.
    4. Saját méréseket végeztem. Csak faltól tudok mérni egy wattmérővel, de ismerem a táp hatásfokát.
    4.1. Megmértem a gép fogyasztását VGA nélkül, terhelve a cpu-t és terheletlenül is.
    4.2. Megmértem a gép fogyasztását VGA-val, furmarkkal és EWBF-vel terhelve (65% és 100% TDP-vel) majd terheletlenül is.

    5. Kiszámoltam a mért adatokból a VGA terhelés alatti fogyasztását.
    Falnál mérve: Pvga = Pgepvga-Pgep
    12V-os ágra átszámolva:. Pvga12v=Pvga*n, ahol n a hatásfok. (pl 82% -> n= 0,82)
    Áramfelvétel Ivga12v= Pvga12v /12

    6. A tesztekből származó adatokat összevettem a saját méréseimmel. Kb egyeztek.
    7- Ugyanígy megmértem és kiszámoltam a szerintem gazdaságos 75% TDP-re is.

    Ez a mérés és számítás egyszerű, szerintem középiskolai tanulmányokkal lefedhető, de lehet már ált. iskola végén is tanítanak hatásfokot. Az áram * feszültség = teljesítmény hármast biztosan. (P=U*I)

Új hozzászólás Aktív témák