Keresés

Hirdetés

Aktív témák

  • piskoltip

    csendes tag

    Sziasztok!
    Szeretném lecserélni a jelenlegi (Nokia 6310i) telefonomat egy újabbra, de az az igazság, hogy akármennyire is olvastam végig a különböző testeket, fórumokat stb., még mindig nem látok teljesen tisztán, hogy mit is lenne érdemes.
    Fontos, hogy legyen rajta fizikai billentyűzet is, inkább ezek a készülékek az elsődlegesek számomra (bár a lentebbi felsorolásban akad csak érintőkijelzős gépezet is.) Nem fészbuk meg myspace meg tudom is én milyen baromság orientált teló kellene, hanem egy jól használható, alapvetően nagy tudású és gyors telefon, ami jó esetben 2 év múlva is telefon marad. (Tudom, ez a mai telóknál már nem elvárható...). Gyakorlatilag legyenek jó szervező funkciók rajta, aksit nem írom, mert tudom, hogy 1 nap az elvárható időtartam, e-mail wi-fi alap mindenhol, GPS is, illetve legfontosabb a jó kezelhetőség.
    Szóval a lehetségesek:
    Motorola Milestone II 68900 HUF
    Alpvetően ez lenne a legjobb készülék, de nem tudom, hogy meg merjem-e venni, mivel a Motorola kivonult Magyarországról, vannak részinformációk, hogy vissza fognak térni egy másik bolt személyében, kérdés a mikor, illetve, hogy addig van-e gyári szervíz, illetve ha nincs, akkor mennyire megbízható az üzletben kapott garancia.
    Motorola XT720 57900 HUF
    Kicsivel gyengébb proci, feleannyi RAM, mint az MS 2-ben, igazából talán cask a külső fogott meg, bár bizonyára nem egy rossz teló így sem, inkább legyen ez csak zárójelben :)
    Samsung/Google Nexus S 69900 HUF
    Tapasztalat a Google fónokkal kapcsolatban? Érdemes szemet hunyni afelett, hogy nem bővíthető a telefon, de cserébe kapunk - ha jól emlékszem - 16 giga ROM-ot.
    HTC 7 Pro 85900 HUF
    Nos ő lett volna az új kedvenc a Milestone II helyére, de lehurrogták, mert a Windows Phone 7 szoftver nem volt megfelelően felkészítve egy szétcsúsztatható fizikai billentyűzetes telóra. Érdekelne, hogy mit tudtok a Windows 7 szoftverről, inkább üzleti telefonokhoz közelít vagy a gyermekeket közelít meg a sok netes hókuszpókusszal? Mindennapi életben mennyire lehetne használható? Illetve a most megjelent Mango (Windows Phone 7.5) vajon szabadon letölthető lesz a Windows telókra?
    Nokia E7-00 88900 HUF
    Ez is egy jó telefon, de mennyire jó/használható még a Symbian rendszer, nem számít túlságosan elavultnak?
    Nokia E6 70790 HUF
    Nos a számomra fontosakat adja a telefon, van benne üzleti pack, GPS, a márkanév magáért beszél a minőségben, a hands up alapján a kijelző is egész jól használható (bár a mobilarenás tesztben ezt leszólták, mégse látszott rajta, hogy erőlködnie kellene vagy félrenyomna). Egy negatívuma van, a kis kijelző.

    Kérdezném még, hogy az Android rendszerben rendezhetőek-e mappába a különböző programok (vagy van-e valami Marketes cucc, amivel ez megoldható), vagy csak nagy ocsmány hányás formájában kell csodálni a több száz ikont? Windowsban tudom, hogy ez nem megoldható.

    Ha esetleg valami mást is ajánlanátok, akkor szívesen fogadom az ötleteket!
    A segítségeteket előre is köszönöm!

    [ Szerkesztve ]

  • piskoltip

    csendes tag

    Bocsi, egy dolgot még kihagytam, októberben lesz a Nokia Konferencia, azon elvileg 3 új teló fog debütálni, 1,4gigás procival mindegyik, azok is full érintőkijelzősök. Érdemes várni azokra, illetve mennyi időre tippelnétek, hogy ezek Magyarországra is eljussanak? Köszi!

Aktív témák