Keresés

Hirdetés

Aktív témák

  • mandras81

    senior tag

    Sziasztok,

    kb. egy hónap múlva fogok telefont venni, így lehetséges, hogy még egy kicsit korai a jelentkezésem. :))

    Átlagos használatra lenne, egy kis net, egy kis telefonálás, játék az nem igazán fontos, és mindenképpen Android-os érdekelne.

    A múlt hétvégén nagyon rágyógyultam az okostelefon témára, és több telefonról olvastam tesztet, illetve többezer kommentet is végignyálaztam. Először egy Samsunng Galaxy S+ volt a kiszemelt (árban egy kicsit túl van a kereten, és az üzemideje sem túl hosszú), aztán rájöttem, hogy nem feltétlenül kell ekkora vas, így szemezni kezdtem a HTC Wilfire S-sel (tök jó üzemidő, az ára szuper, de még egy picit nyújtozkodhatom feljebb) utána képbe jött a Motorola Defy+ (a legszimpatikusabb, strapabíróbb is a többinél, de szar a szoftvertámogatás és nem várható rá sem ICS), míg végül eljutottam a Sony Ericcson Xperia Ray-ig.

    Eddig úgy néz ki, hogy ez a telefon majdnem tökéletes az igényeimnek (ha 3,5, vagy 3,7-es kijelzője lenne, masszívabb lenne, akkor lenne tökéletes), egész jól bírja az akku normál használat mellett, jól néz ki, megfelelően erős hardver, belefér a keretbe - max.60e Ft - és ICS-t fog kapni.

    Körbenézve a piacon jól látom, hogy egyedül az SE biztosít ICS upgrade-et a 2011-es középkategóriás szériára? Bevallom őszintén, ez sokat nyom a latban nekem, vetekedve a relatíve hosszú üzemidő igénnyel, és a strapabírósággal.

    Viszont, bár olvastam az Android 4.0 új fícsöreit, ettől függetlenül - mivel még nem volt okostelefonom, így - fogalmam sincs, hogy melyik az (illetve van-e egyáltalán olyan), ami miatt érdemes olyan típusok közt nézegetni, amelyek megkapják ezt a támogatást.

    Valószínű gyorsabb is lesz a rendszer, jól gondolom? Elbírja-e egyáltalán a hardver (egyáltalán milyen igénye van), vagy ez inkább már a kétmagos csodáknak szól?

    Még nem határoztam el magam, hogy melyik telefon lesz, így abszolút meggyőzhető vagyok, és nagyon érdekelne a véleményetek.

Aktív témák