Keresés

Hirdetés

Aktív témák

  • Ricardo

    félisten

    válasz NoX #1757 üzenetére

    Befektetésre egyik sem alkalmas, se rövid, sem hosszú távon.

    Ha nem számít a tudás (nem kérdezem mire használnád :D ) Akkor vedd azt amelyik jobban tetszik. csúszka vs tábla, érintő kijelző vs "sima" fizikai Vs virtuális gombok....
    Ezek olyan dolgok amiket az egyéni izlés dönt el. Nem lehet írni hogy ez vagy az a jobb.
    A többi, számokban meghatározható adat dönthet annak fényében kinek mire kell, de esetedben ez nem meghatározható.
    Itt akkor tudnánl segíteni ha konkrétumokról lenne szó.

    Egyszer segítség voltam egy női telefonvásárlásnál. Kérdezgettem a szempontokat, ajánlgattam, ez BT-s, ebben jobb a fényképező, ez bővíthető.
    A válasz:
    -Nem érdekel, nekem olyan kell a ami felcsúszik és rezeg (ennél a pontnál ajánlottam egy sexshopot :K )
    Lényegében eléraktak egy csomó telefont rájuk nézett és választott.

    Mi szavazzuk meg neked milyen telefon kell/tetszik :F

  • Ricardo

    félisten

    válasz NoX #1761 üzenetére

    Az almafon kezelőfelülete páratlan jelenleg, de én mégis a másikra szavaztam.
    Az okok lent:

    Az Iphon egy két hiányossága:

    1:Egyszerre csak egy alkalmazás fut rajta, nem multitaskos.
    2:Nem cserélhető az akkumulátor. (Ez fontos lelet ha nem egy évre veszed.)
    [B]3[/B:]Nem támogatja a szokásos szabványos sztereo Bluetooth-füleseket. (Egy multimédiás kütyünek illene)
    4:Nincsen frontkamera, így videohívás sem, pedig van benne HSDPA-képesség. (ez nem tragédia hiszen nem sokan videotelefonálnak)

    [ Szerkesztve ]

  • asadasad22

    őstag

    válasz NoX #1761 üzenetére

    az a baj, hogy a tudásuk között jelentős különbségek vannak, bizonyos dolgokban bizony az egyik kenterbeveri a másikat, míg másban fordítva. tessék ránézni a kiejelzőjükre: az iPhone-é pontosan kétszer akkora, felbontásban is, egy ekkora kijelzőn már filmet nézni is élmény lehet. multitasking: ez pedig egy baromi nagy előnye az E66-nak. gyakorlatilag bármilyen pgraogramból bármennyit tudsz párhuzamosan futtatni. az iPhone 2.0 is tudni fog valamilyen szinten multitaskingot, de csak néhány programnál, és az SDK-jával fejlesztett progik alapból nem is lehetnek ilyenek, csak néhány kiváltságos progi lehet ilyen. ez az egész abból ered részben, hogy az iPhone szoftvere eléggé rendesen le van korlátozva szinte minden területen. olyan híreket hallani újonnan, hogy valami szuper hardveres védelem aktiválódik 2.0-ás szoftverben így csak és kizárólag az Apple által hitelesített progikat lehet feltenni. tudtommal még mp3-at sem lehet hagyományos módon rámásolni, csak itunes-on keresztül. Míg E66-nál gyakorlatilag szinte korlátlan szabadságod van, azt csinálsz, amit akarsz, egy kis trükk után azt telepítesz, amit csak akarsz és semmi sem szabhat gátat annak, hogy mennyire használod ki a telefont, csak a szabad ram mennyiség (amiből szintén rengeteg van). tehát a szoftverben ebből a szempontból az E66 sokkal jobb. ott van viszont más szempont: a csillivilli kezelőfelület, irányítás (multitouch) az Apple cuccán azért nem gyenge, ez is fontos szempont lehet valakinek. multitouch-al a böngészésnek sem kell ecsetelni az előnyeit. aztán van még az a sok apró dolog, amiben az E66 jobb és az előbb is említve volt: pl. HSCSD, Infrared port, bővíthető mem,MMS,kamera, FM rádió. alapvetően azt lehet mondani, hogy az Apple cucca egy zenére, videóra, netezésre (összességében mondhatjuk, hogy multimédiára) kihegyezett eszköz, míg az E66 egy elméletileg üzleti telefon, amiben teljesen szabad kezet kapsz a teló felett, a teljes tudását ki tudod használni korlátozások nélkül, viszont kép/videónézegetés, zenehallgatás terén csak közepesen teljesít márcsak a kijelző mérete miatt is.
    nem elhanyagolható az ára sem a két dolognak, az E66 lesz mondjuk 80ezer huf függetlenül, az iPhone 2.0 pedig nem lesz egyáltalán függetlenül hivatalosan, csak trémobilnál ki tudja mennyiért, és az viszont biztos, hogy csak olyan csomagban fogják adni, hogy 2 év hűséget aláirattatnak veled és a vért is kiszívják belőled ezalatt. (összességében az iPhone 2.0 BIZTOSAN sokkal drágább lesz az E66-nál, az pedig más kérdés, hogy a szolgáltatók milyen szerződésekkel akarják majd őket eladni). nem hivatalos árakról pedig nem tudom, hogy lehet-e beszélni, ha valahogy majd mégiscsak feltörik az új iPhone-t (erről is vannak hírek) és a mostanihoz haosnlóan elkezdik árulni, akkor is sokkal drágább lesz annál a 200 dollárnál, mert azt a 2 év hűségnyilatkozatot valakinek fizetnie kell majd, amivel együtt százezres nagyságrendekbe kerül a teló.
    2 teljesen más telefon, az egyik egy multimédiás nagyágyú, a másik egy power-user telefon, te tudod, melyikre van szükséged és pénzed. :)

  • Nzothan

    tag

    válasz NoX #1817 üzenetére

    kösz az infókat.én is nokiában gondolkodom:XD

  • #16820480

    törölt tag

    válasz NoX #1828 üzenetére

    elfelejted az egyik legnagyobb előnyét az N78-nak, mégpedig azt, hogy FP2 van rajta! ez szerintem sokkal fontosabb, mint az fm adó, meg hasonló gyerekjátékok. egyébként nem vészes ez sem összeszerelésben. a hátlap kicsit lehetne merevebb anyagból, de így sem a lötyögés a baj, hanem az, hogy a közepén nem fekszik fel az alatta levő akksira, és így egy minimálisan be lehet nyomni. ez eleinte zavart, de hamar megszoktam. a legnagyobb hátránya pedig továbbra is a gombok kialakítása szerintem. nem is igazán az alakjuk, hanem az a baj, hogy kemény a nyomáspontjuk kicsit, és ha sokat ír sms-t az ember, akkor megfájdul az ujja.
    tudásra egyébként szinte pontosan ugyanaz a két telefon, csak minimális eltérések vannak. a 3,5-es jack elég jól jöhet, mert az N78 már tényleg egész szépen játszik zenét, nem olyan dobozhangja van, mint a többinek, amit eddig próbáltam.

    én még az ára miatt is az N78-at választottam, az E66 egy jó 20ezer forinttal drágább lenne itt.

  • ~Mate

    tag

    válasz NoX #1875 üzenetére

    Köszi, azért kérdem mindezt, mert nem tudom, hogy megérné-e a 3G jóval drágábban, ezért kíváncsi voltam, hogy pontosan mi a 2 között a különbség. Egyelőre úgysem most venném, csak nyár végén/ősz elején, addig viszont még sok minden változik. :)
    De nagyon kösz a korrekt választ! :R

  • Inarus

    addikt

    válasz NoX #1916 üzenetére

    E71 mindenképp elgondolkodtat majd októberben, viszont az e61i nem is újonnan lenne. De valóban agyalok még,hogy addig váltsak-e. :)

  • Mamuska

    őstag

    válasz NoX #2015 üzenetére

    rossz helyen keresgélsz magyar garanciával 84 ezer ujmobil.hu. A fényképező meg valszeg mindkettőben szar. Az aksi külömbség meg nevetséges, plusz az i780 620mhz procit kapott.

  • Mamuska

    őstag

    válasz NoX #2015 üzenetére

    Nem mellesleg az e71 bolti garis amit linkeltél, boltival az i780 is 79 ezer de megér szerintem egy ötöst a gyári. A kijelzőt meg látatlanban leszólni elég nagy hülyeség. Egy ezrest szerintem meg simán megér a nagyobb kijelző, gyorsabb proci és gyárilag két akut adnak hozzá. A speedshopban meg egy két dolgot dupla annyiért akarnak eladni.

  • surgery

    senior tag

    válasz NoX #11334 üzenetére

    a kérdés jó nem sokat hallottam még az x6 ról ez engem is érdekelne!!!!

  • D@niel

    addikt

    válasz NoX #11334 üzenetére

    Üdv.

    Én mindenképp az N97 mini-t választanám. Előny:qwerty, gyorsaság, érzékenyebb kijelző. X6 valószínűleg tovább bírja egy feltöltéssel. X6-on jól lehet zenét hallgatni, játszani, esetleg filmezni, mini-ben hasonló szinten lehet az e fajta igényeket kielégíteni, ráadásul ezen jobban lehet szörfözni is.

    𝕧𝕒𝕡𝕖 bemutatók, kedvezmények: facebook.com/Dan1el1031

Aktív témák