Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Aktív témák

  • schawo

    titán

    válasz korpicschess #17740 üzenetére

    Egyetértek. Bizony előfordul, hogy megakad a telefon, és el tudnék képzelni még egy terheletlen magot a mostani mellé. Az 1->2 asztali prociknál is nagy előrelépést hozott, a többi mag csak apróság.

    [ Szerkesztve ]

    evDirect villanyautós töltőhálózat

  • MC Pite

    veterán

    válasz korpicschess #17740 üzenetére

    Tfh az órajel egyenesen arányos a teljesítménnyel (nem, de egyszerűbb számolni, és mindegy hogy madár vagy sárkány a proci).
    Egy 800as procit kivált egy duál 600as, ami ha nem használom hasonlóan keveset eszik (egy mag lekapcsol, de stanbdyban sokat bírnak a nem androidos(vagy letiltott apn/wifi/bt/gps-es adoridos) készülékek), 2 magot használva pedig kb ezres-ezerszázas 1 magosnak felel meg.
    Ha valami kihasználja a 2 magot, akkor viszont többet is kajál - pont úgy mint a downsizeingolt kis benzines motorok. Köztes eseteken, illetve jól megírt os esetén lehet egy kis előnye a 2 magosnak... Viszont jól megírt os-nél már szűk 400 mhz is elég a gui-hez, videó/játékra kell csak több erő - tehát akár egy dedikált 3d gyorsító is elég lenne ami a filmek lejátszásánál/felvételnél is segít. Ezek külön és egy tokban is vannak - most is.
    Ezt nem hirdetik, mert nem 'menő', de még mindig célravezetőbb egy cpu+célhw mint két univerzális számolóegység.

    Egyébként 1080p-ben hányan a telefont használják jelforrásnak a hétköznapokban? Netrádióra még használom a telefont, de egy kétórás filmet 1080ba mire megnézel róla (kimeneten) minimum hardmaddal csökkent a töltöttséged.

    Nem baj ha szebb egy kijelző; de szebb 35-40 centiről a 800×480 mint a 640×360? Ismeretlen telefont a kezedbe adnék sose mondanád meg sztem róla 40 centről hogy a kettő közül melyik felbontású. Ha 1280×720as lenne azt se látnánk - persze ettől még jön most valami hasonló felbontású telefon.
    Desire vs X6-nál megkérdeztem a csajokat (bnőink a technikai háttérről mit sem tudtak) hogy melyik kijelzője szebb, élesebb. Beltéren nem tudtak különbséget tenni, pedig direkt ezt vizslatták (azonos méretűt nem tudtam szerezni, haveromnak ez volt, most HD van).

    [ Szerkesztve ]

    Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html | https://www.strava.com/athletes/99769725

Aktív témák