Hirdetés

2014. október 20., hétfő

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Melyik okostelefont vegyem? -- Archívum 1 (téma lezárva)

(#30001) dantre

dantre
(őstag)

Sziasztok!

Két telefon közül lenne lehetőségem egyett választani (céges telefon)

Lg Optimus P970 Black
HTC Desire S

szerintetek melyiket válasszam?

ami nekem esetleg fontos: jó kijelző, WIFI, jó kezelhetőség (az LG némításáról hallottam némi rosszat), gyorsan nem is jut eszembe más

(#30002) aggleány

aggleány
(PH! addikt)
LOGOUT blog

Akkor ezt jól megszavaztuk, Galaxy Mini a nyerő mindenki szerint. :K

janes74

Nekem is így volt rövidebb. :D

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy Note 3 *** Kobo Aura HD

(#30003) dantre válasza dantre (#30001) üzenetére

dantre
(őstag)

ja és magyar menü rendszere legyen

[ Szerkesztve ]

(#30004) Ricardo válasza dantre (#30001) üzenetére

Ricardo
(PH! nagyúr)

Egyételműen Black.
Már csak a nagyobb, és jobb kijelző miatt is.

(#30005) majkel válasza Necc (#29953) üzenetére

majkel
(kvázi-tag)

Én nem isteníteni akarom, de azt el kell ismerni, hogy az SE alaposan összekapta magát és korrekt telefonokat dobott ki, korrekt áron ebben az idényben. Ráadásul a korábbi malőröket a frissítések kapcsán is sikerült mellőzniük, az összes idei Xperián friss rendszer fut és már az Ice Cream Sandwich is meg van ígérve rájuk amint kijön.

A páromnak van egy Xperia Minije, szerintem korrekt iparosmunka eredménye. Aki nem szereti a tepsiket azoknak ideális! Nincsenek vékony ujjaim, de nekem is ment a gépelés a kijelzőjén.

(#30006) dantre válasza Ricardo (#30004) üzenetére

dantre
(őstag)

A Black nekem is jobban tetszik, de nagyobb (sőt elég nagy), de ha egyértelműen jobb akkor az lesz. A HTC is magyar menüs egyébként?

(#30007) Ricardo válasza dantre (#30006) üzenetére

Ricardo
(PH! nagyúr)

Tudomásom szerint az is magyar menüs.
A nagyobb kijelző miatt nagyobb a Black, cserébe vékonyabb ;)

(#30008) TayRol válasza dantre (#30001) üzenetére

TayRol
(Ármester)

LG nemitasa az oldalso gombbal gyorsan megoldhato.

21 months 11500 grams

(#30009) dantre válasza TayRol (#30008) üzenetére

dantre
(őstag)

Közben olvasgattam és ezt találtam, ez igaz:
"
Igen, van különösebb gond az LG-vel. Amit szoftveresen művelnek az borzalmas. Ott van az Optimus 2X-ben egy nagyon erős hardver, de az android úgy futott rajta, mint valami alsó kategóriás gagyin és még sok egyéb gond volt vele. Az Optimus Black esetében már sokkal jobb a helyzet, de azért még na... A HTC ennek pont az ellentettje. A Sense a legjobb androidra készített egyedi felület. Nagyon jól használható.
"

(#30010) TayRol válasza dantre (#30009) üzenetére

TayRol
(Ármester)

ezzel egyetértek - még Black tulajkent is.

21 months 11500 grams

(#30011) kis.kata234 válasza majkel (#30005) üzenetére

kis.kata234
(újonc)

Hetek óta töprengek rajta, hogy minit vegyek-e, megéri-e.
Aggaszt a mérete, hogy esetleg sms közben ott bénázok majd, és az e-betű megnyomására meg jól beírom azonnal az egész qwertyt. :) Sajnos más androidos mobiloknál jártam már így, és ezen tépelődöm, hogy a kicsi kijelzővel lesz-e ilyen gondom. De ezek szerint akkor nem lesz ezzel nagy gond?
Meg érdekelne a kamerája, mi a véleményed/tapasztalatod róla? Ez a mosolyfelismerősdi jól működik benne? Na és persze a képstabi, ami még a vesszőparipám, hogy mennyire használható? :)) Köszi!

(#30012) kis.kata234 válasza majkel (#30005) üzenetére

kis.kata234
(újonc)

Már a miniről érdeklődnék. :))

(#30013) Roland93

Roland93
(tag)

Sziasztok!

Szerintetek melyiket válasszam iPhone 3gs vagy Sony Ericsson Xperia Ray? (egy árban vannak)
Nem tudok dönteni. :DD

iPhone 5 16GB White

(#30014) Árpád78

Árpád78
(lelkes újonc)

na akkor most leírom részletesen hogy mi kell (kár hogy az n9 olyan drága és nincs más meego mert az lenne a legjobb) de az android is tetszik a simbiant (vagy symbiant? nem tom hogy írják) nem ismerem de szóba jöhet. Valami középkategóriás telefon legyen 40-50ezer környékén függetlenül. Karácsonyra hacsak a mostani telóm nem megy tönkre. A márkák amik szóba jöhetnek: nokia, samsung esetleg SE.
Amire használnám:
-elsősorban telefonálás,sms
-fényképezés tehát a kamerája legyen legalább 3 MP és szépek legyenek a színek.
-zenehallgatás úgyhogy jó hangja legyen
-wifi, játékok
-gps
-ha android akkor hangvezérlés

amiket eddig néztem gio ace mást is ajánlhattok minden érdekel ha megfelel a fenti követelményeknek.

Minden választ előre is köszönök :)

Egy messzi messzi Galaxy S-ban...

(#30015) j.bravo válasza Árpád78 (#30014) üzenetére

j.bravo
(PH! addikt)

Hadd kérdezzek hülyeséget: mit jelent a lenti listában a "menőzés" ? :DDD :F

Hibátlanul működő (csúnya lehet) AF-es Nikon filmes vázat vennék. Ha van eladó ilyened, írj PÜ-t!

(#30016) MikroTikker válasza Árpád78 (#30014) üzenetére

MikroTikker
(kvázi-tag)

Ebben a kategóriában szerintem érdemes megnézned az Xperia Minit. Szerintem a legtöbb követelményednek megfelel, az ára is kb még belefér a keretedbe, fényképezője nem rossz (5MP, HD videót is tud), a többi szempontnak is megfelel szerintem - már amit ebben az árkategóriában kaphatsz. 1Ghz-es procija van, ami szintén elég izmos, főleg a méretéhez képest. Itt jön be amúgy az egyetlen kérdéses pont, a méret - ha szereted, hogy kicsi, elboldogulsz vele (3" kijelző), akkor szuper /végülis akár menőzni is lehet a méretével, szerintem a csajoknak bejön az ilyen szép kis telefon :D /
Igazából az utóbbi kritérium lehet a döntő, mert hardveresen erősebb a hasonló árban levőknél, az általad említett Ace-nél és Gionál is határozottan jobb.

(#30017) Zsolt_72 válasza j.bravo (#30015) üzenetére

Zsolt_72
(MODERÁTOR)
LOGOUT blog

Az, kérlek, a legfontosabb szempont, amikor telefont vesz valaki :-) :-)

(#30018) zsoltyyy válasza j.bravo (#30015) üzenetére

zsoltyyy
(senior tag)

Hát ez tényleg hülye kérdés... ;]

(#30019) j.bravo válasza Zsolt_72 (#30017) üzenetére

j.bravo
(PH! addikt)

Azt én - alapvetően - értem (-: de azt gondoltam hogy erre vagy csak a nagyon új vagy köztudottan nagyon drága, vagy félbeharapott alma logóval ellátott, esetleg extrém nagy vagy extrém kicsi méretű készülékek alkalmasak - és ugye a felsoroltak egyike se ilyen. Gondoltam hátha rosszul értelmezem a szót.
Tényleg nem kötekedésből hanem mert nem vélem érteni.

[ Szerkesztve ]

Hibátlanul működő (csúnya lehet) AF-es Nikon filmes vázat vennék. Ha van eladó ilyened, írj PÜ-t!

(#30020) janes74 válasza Roland93 (#30013) üzenetére

janes74
(senior tag)

Előbb döntsd el:Android vagy iOS!Aztán vegyél Ray-t :DDD

(#30021) RazorGTR1 válasza Roland93 (#30013) üzenetére

RazorGTR1
(PH! kedvence)
LOGOUT blog

Én simán döntenék. Ray.

Lenovo ThinkPad T400 ATi Hi-Res | P8400 | 8GB | Samsung 840 Pro 128GB | HGST 5K1000 1TB | Windows 8.1 Pro x64 <> Xiaomi MI-2 | CM11 Nightly <> Onkyo Integra A-9711 | Onkyo DS-A2 | iPod Classic | Focal-JMlab Chorus 715

(#30022) zsoltyyy válasza Roland93 (#30013) üzenetére

zsoltyyy
(senior tag)

Ha a hardvert nézzük android, de az ios számomra 1000x megbízhatóbb, és telefonnál az nekem fontos. Tehát szerintem (!) iphone.
Ha erre a fórumra hagyatkozol, akkor most megjósolom, hogy kb 10 üzenetet fogsz kapni, h az iphone szar, és vegyél ray-t. ;]

(#30023) janes74 válasza zsoltyyy (#30022) üzenetére

janes74
(senior tag)

Én nem mondom,hogy szar.Szerintem jó :K (csak nekem nem jön be :N )

(#30024) RazorGTR1 válasza zsoltyyy (#30022) üzenetére

RazorGTR1
(PH! kedvence)
LOGOUT blog

Semmi bajom az iPhone-nal, de a 3GS már egy két éves modell, a Ray meg még egész friss. A 3GS márpedig fasorban sincs a Rayhez képest semmilyen tekintetben, a SE nagyon odateszi magát mostanában mind minőség, mind szoftver tekintetében.

Lenovo ThinkPad T400 ATi Hi-Res | P8400 | 8GB | Samsung 840 Pro 128GB | HGST 5K1000 1TB | Windows 8.1 Pro x64 <> Xiaomi MI-2 | CM11 Nightly <> Onkyo Integra A-9711 | Onkyo DS-A2 | iPod Classic | Focal-JMlab Chorus 715

(#30025) Zsolt_72 válasza zsoltyyy (#30022) üzenetére

Zsolt_72
(MODERÁTOR)
LOGOUT blog

@zsoltyyy:
Szerintem ezzel melléfogtál.

Össze sem érdemes vetni a kettőt - mert teljesen más közönséget (igényeket) céloz a két OS. Kedvelem a Droidot, de ettől még nem utálnivaló semelyik más rendszer... ha valaki pl. megkérdez és elmondja, miket vár el egy telefontól, akkor (ha arra illik a leírás), nyugodt szívvel ajánlom neki az iPhone-t.

Kevesebb előítélettel mérd a Fórum felhasználóit, kérlek! :)

(#30026) zsoltyyy válasza Zsolt_72 (#30025) üzenetére

zsoltyyy
(senior tag)

Már volt régebben itt iphone-os kérdés, tehát ez inkább tapasztalat, de itt most neveket nem említenék. Megnyugtatlak titeket, hogy nem rátok gondoltam :) .

(#30027) Zsolt_72 válasza zsoltyyy (#30026) üzenetére

Zsolt_72
(MODERÁTOR)
LOGOUT blog

Okés, hiszen nyilván van mindkét táborban fanatikus rajongó :D ...én sem rossz szándékkal írtam a választ :N

(#30028) postajoska

postajoska
(tag)

Üdv!

Szerintetek használtan milyen Androidos telefont éri meg venni 60.000 Forintig?

Eddig a Samsung Galaxy S-re és a Sony Ericsson X10-re gondoltam. Tudtok ajánlani valamit?

(#30029) Zsolt_72 válasza postajoska (#30028) üzenetére

Zsolt_72
(MODERÁTOR)
LOGOUT blog

Galaxy S - szerintem :)

---------------
...csak nehogy nggabi meglássa ezt a posztomat ;] :D

[ Szerkesztve ]

(#30030) RazorGTR1 válasza postajoska (#30028) üzenetére

RazorGTR1
(PH! kedvence)
LOGOUT blog

X10 helyett inkább egy Desire. (Te, ha már ennyit szívtunk a roottal, el is adod? :D)

(#30031) nggabi válasza Zsolt_72 (#30029) üzenetére

nggabi
(PH! nagyúr)
LOGOUT blog

mi mást zsótikám? mi mást??? lol :))

X10et neee... emlékeztek: Nagy a fejsze ;]

[ Szerkesztve ]

"szenyor dzsíííí" sᴧᴍsᴜɴɢ™ ɢᴀʟᴀxʏ S3 i9300, GC100 www.android-forum.hu Samsung Galaxy, Alcatel, LG telefonok/tabletek javítása (IMEI/EFS visszaállítás, JTAG, alaplap, usb, sim foglalat, króm keret csere stb) OLCSÓN! Írj privátot!

(#30032) Dhampir válasza postajoska (#30028) üzenetére

Dhampir
(PH! nagyúr)

62-ért új Omnia 7-et kapsz, igaz, hogy WP7 szalad rajta.

Ha Istent akarod megnevettetni, nincs más dolgod, mint a terveidről mesélni neki. (Robert Downey Jr.)

(#30033) nggabi válasza Dhampir (#30032) üzenetére

nggabi
(PH! nagyúr)
LOGOUT blog

nexusz s-t is 60k körül dobálják mostanában újan... az sem annyira vészes, 2 év garral...

használtan az lg 2x is hasonló kategória...

[ Szerkesztve ]

"szenyor dzsíííí" sᴧᴍsᴜɴɢ™ ɢᴀʟᴀxʏ S3 i9300, GC100 www.android-forum.hu Samsung Galaxy, Alcatel, LG telefonok/tabletek javítása (IMEI/EFS visszaállítás, JTAG, alaplap, usb, sim foglalat, króm keret csere stb) OLCSÓN! Írj privátot!

(#30034) Roland93

Roland93
(tag)

Ismerősömnek van sima iPhone 3g-e, de akadás mentesen fut rajta a rendszer.
Gondolom, akkor a 3gs-en még szebben futna, de valaki azt állítja hogy már 2 éves teló (nekem ez nem gond).
Szerintetek nem tudja fel venni a versenyt egy Ray-el? :)

iPhone 5 16GB White

(#30035) aggleány

aggleány
(PH! addikt)
LOGOUT blog

Roland93

Ray. Nem tudja felvenni a versenyt vele.

Árpád78

Én androidos téren tudok neked telefonokat javasolni, mivel azokat ismerem. Tehát: SE Xperia Mini vagy Mini Pro (ebben az árkategóriában egyedül ezeknek van külön exponálógombja és HD videólfelvétele), Samsung Galaxy Ace. Ezen az áron, ezekre a márkákra korlátozva ez a kettő tűnik reális választásnak. Esetleg Karácsony tájára, ha mázlid van, akkor lemegy az SE Xperia Neo ára is, de erre nem túl nagy az esély ,mert egyelőre 80ezer körül van.

MIndenki

Tegnap a Mekiben ültem, kezemben egy Galaxy Wifi 5.0-val. Mellettem egy lezser menedzsertípusú figura menőzött egy iPhone-nal, mutogatta a többieknek (1 fiú és 2 lány volt a közönség). Átnézett az én asztalomhoz, meglátta, hogy mekkora készülék van a kezemben, és rögtön eldugta az iPhone-t, aztán megkérdezte, hogy ezmiez? Mondtam neki, hogy nem telefon, olyan, mint az iPod, csak nagyobb. Hű, neki ez kell, mert nagy. Ti értitek? :F Mondtam neki, hogy az iPod jobb, szebb a képe, kiforrottabb, stb., de nem hatottam meg, mert ez nagyobb.

[ Szerkesztve ]

(#30036) nggabi válasza aggleány (#30035) üzenetére

nggabi
(PH! nagyúr)
LOGOUT blog

biztos az 5"os kijelző odavágott neki ;]

pedig ott "zöldebb a fű, gyorsabbak a telefonok, és kicsi az emberek keze." :))

ezt tegnap hallottam :C

(#30037) RazorGTR1 válasza aggleány (#30035) üzenetére

RazorGTR1
(PH! kedvence)
LOGOUT blog

Tipikus kicsiapöcsömezértnagytelefonnalfogokmenőzni-szindróma. :N

[ Szerkesztve ]

(#30038) aggleány

aggleány
(PH! addikt)
LOGOUT blog

nngabi, RazorGTR1

Azért voltam kicsit meglepődve, mert én nem nagyon szoktam tiltakozni, ha valaki azt mondja a vacakomra, hogy az jobb, mint az övé. :F Elég viccesen nézett ki, ahogy kijött a szeme, valahogy így: :Y

Régebben a kicsi telefon volt a divat. Emlékszem, én voltam a legmenőbb a Panasonic GD55-tel.

Amúgy nem voltam különösebben meghatódva a Wifi 5.0-tól, olyan fakó a kijelzője - vagy talán csak az SGS II mellett fakó? :DDD

Én is ajálgatom az iPhone-t, ha valakinek az lenne megfelelő, mert tényleg nagyon jó készülék. :K

(#30039) nggabi válasza RazorGTR1 (#30037) üzenetére

nggabi
(PH! nagyúr)
LOGOUT blog

mondod ezt a "kiskezű emberek" csoportból :P
;]

agglány: az a wifi5 tényleg egy tepsi :D azért fakóbb mert nem samoled? vagy nem tudom :) jó benne h itthonra kicsi, hurcolni meg nagy ;)

[ Szerkesztve ]

(#30040) RazorGTR1 válasza nggabi (#30039) üzenetére

RazorGTR1
(PH! kedvence)
LOGOUT blog

Nekem legalább a KEZEM kicsi :P;]

Amúgy ja, kis kezem van, ezért lesz Nexus Prime-om :D

(#30041) aggleány

aggleány
(PH! addikt)
LOGOUT blog

Hogy ON-ok is legyünk:

A Galaxy Wifi 5.0 itthon is kapható, magyar nyelv van benne, 5"-os a kijelzője, de sajnos TFT kijelző, ráadásul kicsit még a képe is kockás. Az SGS II mellett nagyon karcsú, ha nem teszem mellé, akkor egész jó. Gyors, de tényleg hatalmas, ezt már muszáj két kézzel kezelni. :K

(#30042) bozsozso

bozsozso
(senior tag)

Sziasztok!

Most jár le a hűségem t-mobil-nál és szeretnék újabb hűség aláírásával készüléket váltani. Okostelefon lenne a kiválsztott, de nem tudom melyik lenne a legjobb választás olyan 60k-ig. A keretet nem feltétlenül akarom elkölteni ez a max. amit rászánok. Ebből szeretném a legjobbat kihozni ha segítenétek. Nem volt még okostelóm jelenleg egy nokia xpressmusic 5310-et nyúzok.Kb.2évre venném a hűség leteltéig.

Amire használnám:
telefonálás, sms ritkán
normál felhasználás
fényképezgetés
net
valamint szeretnék kisebb excel táblákat
néha használnék gps-t is

Android rendszerre gondoltam, de nem feltétlenül.

Nem tudom mit lehetne ebből kihozni, hogy a legjobb legyen.

Előre is köszönöm a válaszokat.

(#30043) Dhampir válasza nggabi (#30033) üzenetére

Dhampir
(PH! nagyúr)

Amennyiben elegendő Nexus S-ben videofelvételnél a 720x480 pixeles felbontás, akkor hajrá. :(

Ha Istent akarod megnevettetni, nincs más dolgod, mint a terveidről mesélni neki. (Robert Downey Jr.)

(#30044) Roland93 válasza aggleány (#30035) üzenetére

Roland93
(tag)

Leírnád nekem, hogy miben jobb szted a Ray?
Előre köszi! :)

iPhone 5 16GB White

(#30045) CHIPman válasza bozsozso (#30042) üzenetére

CHIPman
(PH! nagyúr)
LOGOUT blog

Én Xperia Mini Pro-t vennék. Ha nem kell a billentyűzet, akkor Xperia Mini. Jobbat ennyiért(és kicsit drágábban sem) nem kapsz, olcsóbban meg csak rosszabbak vannak.
Esetleg Omnia7 belefér még a keretbe, de nekem nem jön be annyira.

[ Szerkesztve ]

Galaxy Note 3 új, minőségi Spigen TOKOK eladóak olcsón! http://hardverapro.hu/apro/bontatlan_spigen_note_3_tokok_eladoakkeppel

(#30046) aggleány válasza bozsozso (#30042) üzenetére

aggleány
(PH! addikt)
LOGOUT blog

Válaszd ki azokat a készülékeket, amik beleférnek a keretbe, és viszonylag tetszenek is (külsőre), a többit majd megoldjuk. :K Nem tudjuk, hogy milyen előfizura gondoltál, és nem mindegy, hogy pl. MM XS vagy MM XL-es a díjcsomag, hogy vállalnál-e részletet, ilyesmi.

(#30047) CHIPman válasza Roland93 (#30044) üzenetére

CHIPman
(PH! nagyúr)
LOGOUT blog

Felbontás, felszereltség, rendszerfrissítések. Az iPhone-t max. játékra érdemes megvenned a Ray-jel szemben.

Galaxy Note 3 új, minőségi Spigen TOKOK eladóak olcsón! http://hardverapro.hu/apro/bontatlan_spigen_note_3_tokok_eladoakkeppel

(#30048) aggleány válasza Roland93 (#30044) üzenetére

aggleány
(PH! addikt)
LOGOUT blog

Hát persze, ha már ilyen kedvesen kéred. ;)

A Ray egy teljesen új készülék, a jelenleg létező legfrissebb rendszer van rajta. Erős a procija, tehát simán viszi a játékokat, gyors, és mivel nagy a felbontása, élmény vele netezni. Van rajta valódi multitasking, bluetooth fájlküldés, és rengeteg ingyenes alkalmazás. Az android most erősen rohan előre, egyre több készülék, egyre jobb rendszer, stb.

A 3GS is teljesen jó telefon, de pl. nincs multitasking, no fájlküldés, és a felbontása is jóval kisebb, mint a Ray-nek.

Amúgy hogy jött pont ez a kettő? A jelenlegi androidos választékból én inkább a Galaxy Ace-t látom a 3GS ellenfelének, de pár szempontból még az is jobb.

(#30049) Roland93 válasza aggleány (#30048) üzenetére

Roland93
(tag)

Csak ez a két telefon tetszik. :)
De multitasking van az iPhonban is.

iPhone 5 16GB White

(#30050) zsoltyyy válasza aggleány (#30048) üzenetére

zsoltyyy
(senior tag)

3gs-ben már van multitasking. :)
Hopp már megelőztek.. :DDD

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Melyik okostelefont vegyem? -- Archívum 1 (téma lezárva)
Copyright © 2000-2014 PROHARDVER Informatikai Kft.