Keresés

Hirdetés

Aktív témák

  • Pgraph

    aktív tag

    Sziasztok!

    A hónap közepén lejár a KIS 7.0 licenszem. Örök dilemma: mi legyen?

    (A) Vásárolok egy 3-as KIS 2010 (9.0) licenszt és maradok a nálam jól bevált 7-esnél (csak a kulcsokat használom fel).
    (B) Ua., mint (A), csak fel is telepítem a KIS 2010-et.
    (C) Vásárolok egy 3-as NIS 2010 licenszet, és Symantec-vonalon folytatom tovább.

    - Gépigényben, felhasználó zaklatásában mennyit "romlott" a KIS 2010 a 7-eshez képest?
    - Állítólag a Norton-os gyerekek most jól összerakták ezt az új NIS-t, érdemes bevállalni?
    Teljesen "mezei" netezési szokásaim vannak: híroldalak, fórumok, üzleti levelezés, semmi csíny (torrent, stb.). A 7-es KIS-ről nem is nagyon "hallok", csak a tálcán látom, hogy azért ott van, néha szól egyet-egyet egy-két weblapon, szóval csendben teszi a dolgát (AV-programot nincs kedvem állandóan konfigurálgatni, meg gondozgatni a lelkét).
    A gépek: 2 db Core2, 2 GB RAM-mal, XP SP3-al.
    Ti benne vagytok, mondjátok meg a tutit, hogy mi a legjobb ilyen öregemberes témára.
    Köszi! ;)

    „A világosság felé vezető úton megtett minden lépés mélyebb sötétséget idéz.” - Hamvas Béla

  • Pgraph

    aktív tag

    válasz polonic #23081 üzenetére

    Fiúk, köszi a válaszokat.
    Ahogy nézegettem az árakat, a NIS talán a legkedvezőbb ebből a szempontból (mondjuk, ha jól emlékszem, 2004 körül talán, nagyon rongyosak voltak a NIS-ek, de a 2010 állítólag jól sikerült ebből a szempontból is). A mostani KIS 7-es-emnél egyedül a gép kikapcsolása körüli hosszú szöszmötölés zavar, meg néha egy kicsit a számomra optimálisnál jobban fogja is a rendszert. Ebből a szempontból az új KIS vagy a NIS a jobb? Tudom, meg többen is ajánljátok, hogy ki kellene őket próbálni, de megmondom őszintén, nem nagyon van időm, meg energiám tesztelgetni őket, ráadásul a registry-t is - esetleg feleslegesen - összeszemetelem, ami annyiból lényeges, hogy munkagépeken futnának, és fontos a megbízható, stabil működés, a munka és az időhiány miatt nincs lehetőség újrarakosgatni a rendszereket (tudom, CCleaner és társai, de egy ilyen rendszer már sohasem lesz optimális működésű).

    „A világosság felé vezető úton megtett minden lépés mélyebb sötétséget idéz.” - Hamvas Béla

Aktív témák