Keresés

Hirdetés

Aktív témák

  • MaXimiliam

    csendes tag

    Sziasztok!

    Elég nagy gondban vagyok... Réges régen meg voltam elégedve a Nod32 -vel, aztán ez a helyzet megváltozott :((( Azóta nincs állandó víruskergetőm, mert nem tudok döteni.

    A tegnap éjjelt, és a ma délelőttöt is azzal töltöttem, hogy telepítgettem, tesztelgettem, de senki sem tökéletes.
    Fontos lenne a gép gyors indulása, és a kultúrált sebességű internetezés is, de mint minden "rendetlen" embernek, nekem is tele van jogtisztátlan szoftverrel a gépem.

    Alapjában szerettem, hogy volt külön tűzfalam (Sygate), de megbékéltem az IS megoldással is.

    Kipróbáltam az AVIRA -t, Kaspersky IS 2010 -et, Comodo IS 3.11 -et, ESS 4 -et.

    A mellékelt kép mutatja, ki hogyan alakít. Hogy őszinte legyek a Kaspersky tetszik a legjobban. A tűzfal nagyon tetszik, és bár a víruskeresés nem mutatja, de a számomra gyanús programjaim futtatásakor ő is felkiáltott néha. Ezt rajta kívül csak a Comodo csinálta még... Cserébe a CIS túl gyorsan végez a víruskergetéssel, és gyanúsan kevés file-t vizsgál át. Persze egyik programon sem állítottam semmit, csak telepítettem, és frissítettem (no ezzel is megkínlódtam a Comodo jóvoltából)
    Az ESS tetszik, hogy gyorsan indul mint az állat, ügyesen keresgél, de a tűzfala előreláthatólag tartogat meglepiket (nem nagyon láttam azokat a beállítási lehetőségeket, amiket matatni szoktam, nem találtam a service -k letiltásának lehetőségét (alapban kiengedi őket), csak a különálló programokat engedi configurálni!)

    Kellene egy progi a Nod motorjával+ Kasp proaktív védelme, ráadásnak meg az Avira adatbázisa... és még a tűzfal részleteivel nem is foglalkoztam :O

    „A világnak nem nagy tudásra, hanem inkább jó emberekre van szüksége!”

  • MaXimiliam

    csendes tag

    válasz HZoli87 #17455 üzenetére

    No! Őket meg el is felejtettem... Utoljára 2003 környékén telepítettem NIS -t. Akkoriban irgalmatlan terhelést rótt a gépre, és tudom, hogy ezt mostanra kijavították (sőt, már a 2009 corporate is használhatónak bizonyult, csak akkor még Nod user voltam :DDD )

    Köszi! Már telepszik is!

    „A világnak nem nagy tudásra, hanem inkább jó emberekre van szüksége!”

  • MaXimiliam

    csendes tag

    válasz #41133696 #17458 üzenetére

    [OFF]Azért nem azt mondtam, hogy az egész gépem összeloptam, sőt előszeretettel használok free szoftvert. Pl. régen AcdSee -t használtam, de az XnView sokkal gyorsabb, mert nem tesznek bele minden vackot.
    Photoshop helyett is Gimp2 -t használok, Thunderbird, Audiograbber, VirtualDub, Gb-Pvr, sőt a Nero -m is jogtiszta, ugyan csak 6.6.x.x, de nem is vágyom az új baromságaira.

    De mondhatok ellenpéldát is... nem vagyok szent, letöltöttem egy tonna dvd szerkesztőt, mert szerettem volna a digizett videókat saját menüs dvd -re írni, és hiába is vettem volna meg több drágánál drágább programot, csak nagyon kínlódva tudtam megcsinálni azt, amit szerettem volna. Én bizony nem adnék értük 100 forintot sem![/OFF]

    „A világnak nem nagy tudásra, hanem inkább jó emberekre van szüksége!”

  • MaXimiliam

    csendes tag

    Sziasztok!
    Épp AV cserén ügyködök, és az AVIRA volt az első, amit komolyabban kipróbáltam. (rövid teszten minden említésre méltó átment, de az nem mutatott meggyőző különbséget)
    Az Avira nem volna rossz, de kicsit akadozott a böngészés, és a webguard összeakad a uTorrent -tel :(
    Mit csinál a webguard pontosan?

    „A világnak nem nagy tudásra, hanem inkább jó emberekre van szüksége!”

  • MaXimiliam

    csendes tag

    válasz HZoli87 #17742 üzenetére

    Kösz!
    Nagyjából erre gondoltam, de akkor ezek szerint a teljes forgalom keresztül fut rajta...

    uTorrent. jelenség annyi, hogy amikor jobb click -et nyomok bármin, akkor gondolkozik egy kicsit (néha sokat, néha semmit), ugyanez van, amikor egyik torrentről átlépek a másikra, !nem röhögni! fel-le nyillal rohangáltam a letöltések között, és amikor be volt kapcsolva a webguard, akkor meg-meg akadt. Persze ez az egész rendszerre kihatott.
    Nem tudom mi az oka de ahogy keresgéltem a neten azt találtam, hogy többeknek is okoz fejtörést. Nem tudom mi köze hozzá, de ha letiltom minden szép és jó, csak akkor semmit sem ér a csili-vili szoftver :DDD

    „A világnak nem nagy tudásra, hanem inkább jó emberekre van szüksége!”

  • MaXimiliam

    csendes tag

    válasz redXIII #17743 üzenetére

    Elsőre megpróbálnám felírni a file -neveket, és miniPE -ből törölni őket.
    Tudom, nem mindenkinek van miniPE -je otthon, pedig alapfelszereltséghez hozzá kellene tartozzon.
    http://minipe.org/
    Sajna 482 mega.

    Mondjuk a szép az lenne, ha a telepítő cd -n is lenne ilyen lehetőség!

    [ Szerkesztve ]

    „A világnak nem nagy tudásra, hanem inkább jó emberekre van szüksége!”

  • MaXimiliam

    csendes tag

    válasz HZoli87 #17748 üzenetére

    No ezt sem ma vettem le a polcról! NF7-S, AMD Barton 2500+, 1Gb ram, WD 500 Sata HDD.
    Összvissz 17 torrent fut, ebből 2 nincs még letöltve, a többi csak seed, szerintem nem sok.
    Az oprendszer most van kialakulófélben, valsz. visszatöltök egy régebbi image -t, és megpróbálom a KIS2010 -et.

    Ne akarj már lebeszélni! Most vettem rá magam, hogy jók ezek az egybe AV+Firewall progik, hisz nem tesznek egymás alá :W

    [ Szerkesztve ]

    „A világnak nem nagy tudásra, hanem inkább jó emberekre van szüksége!”

  • MaXimiliam

    csendes tag

    válasz M3nt0R #17774 üzenetére

    M3nt0R
    Ez tipikusan az a jelenség, amikor a proc beragad Cool&Quiet módba...
    Próbáld meg bios-ból letiltani.

    [ Szerkesztve ]

    „A világnak nem nagy tudásra, hanem inkább jó emberekre van szüksége!”

  • MaXimiliam

    csendes tag

    válasz redXIII #17743 üzenetére

    redXIII
    Bakker reggel nem akart menni a fórum, pedig eszembe jutott az éjjel, egy egyszerű dolog, amit mindíg ki kell próbálni: Start\Futtatás\ MSCONFIG
    Persze valsz ezt is kilövi a vírus, de ezen egy egyszerű átnevezés segíteni szokott... C:\WINDOWS\pchealth\helpctr\binaries\ könyvtárban lakik msconfig.exe névre hallgat.
    No! Ha sikerül elindítani, akkor ott az utolsó fül az gép indulásakor induló programok vannak felsorolva, vedd ki, ha nem tudod kiszűrni, akkor mindet.

    Remélem segít!
    Üdv!

    „A világnak nem nagy tudásra, hanem inkább jó emberekre van szüksége!”

  • MaXimiliam

    csendes tag

    válasz HZoli87 #17750 üzenetére

    Úgy tünik megfelelő lesz a KIS 2010 nekem... :C
    Majd idegösszeroppanást kaptam, mire rájöttem a tűzfalnál hol,és mivel kattintsak :DDD
    A bazi nagy sorból csak egy fél centi*fél centi -re van értelme kattingatni, kizárólag jobb click -el... :W vagy én jöttem ki nagyon a formámból, vagy ez más szerint is hülyeség?[link]
    No mindegy, megszokom, és remélem minden programot felismer magától, mert hozzáadni eddig nem sikerült másik programot...
    Eddig szépen muzsikál, és 1:02 alatt tettre kész a rendszer, nem terheli a gépet, de megvárom mit mutat 2 hét múlva!

    MaXimiliam

    „A világnak nem nagy tudásra, hanem inkább jó emberekre van szüksége!”

Aktív témák