Keresés

Hirdetés

Aktív témák

  • zed01

    őstag

    válasz Szellem. #6282 üzenetére

    Hát igen..., az Ubuntu, vagy a Debian nagyon jó disztrók, de jókat hallottam az új 11-es OpenSuse-ról is.
    Én kipróbáltam az:
    OpenSuse-t
    Debiant
    Ubuntut.

    Az Ubuntut tartom a legfelhasználóbarátabb disztrónak. Sok extra van benne. Ott a repo, csak kipipálom milyen alkalmazás kell nekem és letölti és installálja, full magyar nyelvű, rengeteg külső gyártótól származó alkalmazás/játék gyűjteményt lehet berakni a repóba (medibuntu, playdeb, stb és nem mintha az alap nem lenne elég), megmondom őszintén én eddig nem is töltöttem le külön egy alkalmazást sem (kivéve egy két win32-es emulátort), hanem telepítettem a repoból és mégis minden van, még a külső gyártó drivereit (nvidia, radeon) is felrakja automatán. Sok olyat tud amit még a legújabb windows sem tud.
    Azt tudtad hogy jövő hónapban jelenik meg a 8.10-es Ubuntu, az Intrepid Ibex? Tartják a fél éves megjelenést (a Hardy Heron áprilisi), és azt hallottam hogy nagy média szenzációt körítenek a megjelenés mellé (sajtótájékoztató, bemutató, előadások stb).
    Én szeretném hogy nagyobb felhasználó tábora legyen a linuxnak.

    “Amikor az emberek félnek a kormánytól, az önkényuralom. Amikor a kormány fél az emberektől, az szabadság.” Thomas Jefferson

Aktív témák