Keresés

Hirdetés

Aktív témák

  • Erőforrás

    tag

    válasz _ak_ #4799 üzenetére

    Oké! :) Azt hittem, az UAC ki van nálad kapcsolva.
    A HIPS modulos dolgokat én nem kedvelem. Engem abszolót idegesít, ha minden szarért kérdéseket tesznek fel, és 300 kattintást kell elvégeznem, ahhoz, hogy megszünjenek a kérdések.
    Szóval, én nem szeretem azzal tölteni az időmet, hogy a biztonsági szoftver folytonos kérdezgetéseit kell kiszolgálni! Persze, mindenki más.
    Én a Vistából kiindulva, azt mondom, ha jól be van állítva a Vista a biztonsági kérdéseket megoldja. Nem vagyok elfogult, de rendelkezik minden olyan alkalmazással, ami elégséges a biztonsághoz. A tűzfal kitűnő és azt a feladatot amit egy tűzfalnak tudnia kell, az tudja. Az UAC jó megoldás, a DEP szintén, főleg ha jól be van állítva, a Defender rendszerállapot figyelőnek szintén nagyon jó.
    Az előttem szóló kollégával abban egyetértek, hogy 100%-os védelem nincs! Ha valaki ésszel használja a gépét, és az internetet, akkor minimális az esélye, hogy vírust kap! Aki meg eszetlenül, annak teljesen mindegy milyen bitionsági szoftvert használ, így is vírusos lesz!
    A másik, meg az a véleményem, hogy az operációs rendszer nem egy erőd! Minél több biztonsági szoftvert teszel fel, ami nem a rendszer része, annál jobban növekszik a rendszer instabilitásának lehetőség! Ahogy írtam, szerintem ésszel és gondolkozva telepítgetni, és netezni.

Aktív témák