Keresés

Hirdetés

Aktív témák

  • zed01

    őstag

    válasz h_143570 #4664 üzenetére

    "a baratsagos unix verziok elterjedesevel"

    Miért jobb az ubuntu, mint az XP?

    1. Mert ubuntun csak megnyitom a hozzáadás/eltávolítást és több tízezer programból válogathatok, csak kijelölöm és maximum sebessépgen letölti és telepíti. Eltávolítani is uigyanilyen egyszerű.. Az XP alatt külön le kell tölteni az adott alkalmazást, és végigszenvedni a telepítési procedúrát.
    2. A kernelbe forgatott netfilter és az arra telepített firestarter tűzfalbeállító eszköz szerintem jobb védelmet ad, mint a fizetős windowsos tűzfalak.
    3. Sokkal fejlettebb az ubuntu jogokkal kapcsolat megoldása, mint az XP-é.
    4. Az ubuntus compiz, be lehet állítani 3D-s forgó ablakokat, stb.
    5. A windosos kártevők nem tudnak mit csinálni linuxon.
    6.Az ubuntun nincs registry, nem lassul meg huzamosabb használat után, akármennyi programot telepítek fel.
    7. Rengeteg olyan ingyenes alkalmazás van linuxra, ami windowson csak fizetős létezik. Pl. windowsos xilisoft DVd ripper? Ot az ingyenes linuxos Acidrip és hosszasan sorolhatnám.
    8. A windows rengeteg pénzbe kerül, az ubuntu ingyenes.

    “Amikor az emberek félnek a kormánytól, az önkényuralom. Amikor a kormány fél az emberektől, az szabadság.” Thomas Jefferson

  • zed01

    őstag

    válasz h_143570 #4664 üzenetére

    Sosem állítottam hogy a linux sebezhetetlen, sebezhetetlen oprendszer nem létezik, és nem is fog létezni mióta világ a világ. Én azt állítottam hogy sokkal biztonságosabb mint a windows, ami meg is felel a valóságnak. Ne mindegy mennyi az esélyem hogy beszívjak egy kártevőt. Én tagja vagyok az ubuntu levlistának, az ubuntu fórumnak, de még senkit nem láttam panaszkodni arra hogy kártevővel fertőződött a gépe ubuntu alatt, pedig több ezer tagról van szó. Egyszer még azért is leugattak hogy miért használok linuxon vírusirtót, mert szerintük linuxon ez is felesleges.

    “Amikor az emberek félnek a kormánytól, az önkényuralom. Amikor a kormány fél az emberektől, az szabadság.” Thomas Jefferson

  • zed01

    őstag

    válasz h_143570 #4664 üzenetére

    Tudod az is jellemző hogy XP alatt csak úgy merek böngészni, hogy a sandboxieval nyitom meg a böngészőt. Hogy miért? Mert XP alatt a böngésző rendszergazdai jogosultságokkal fut (ami röhejes).

    Tudod mit írtak a kártevőkhöz jól értő avast Mo-i fogalmazói arra a kérdésemre hogy van-e az avast4 linuxnak on-access védelme? Idézem, ha nem szó szerint:

    "Ennek a terméknek nincs rezidens védelme, linuxra ez felesleges mert a linuxos kártevők száma nagyon kicsi de még ezek a kártevők elavultnak számítnak a biztonsági frissítések következtében, egy megfelelően frissített ubuntun fertőzést úgy sem tudnának okozni. Ezt a terméket elsősorban a windows particiók és a wine szkennelésére szánjuk"

    Azt akarod mondani, (nem akarlak megsérteni) hogy te jobban értesz az unix rendszerekhez, mint az avastos rendszergazdák? Azt látom hogy te nagyon elfogult vagy a windowssal kapcsolatban.

    PS: Tux pingvines nicked van, de mégis úgy véded a windowst, hogy azt nem is minősítem.

    [ Szerkesztve ]

    “Amikor az emberek félnek a kormánytól, az önkényuralom. Amikor a kormány fél az emberektől, az szabadság.” Thomas Jefferson

Aktív témák