Keresés

Hirdetés

Aktív témák

  • lumber_hw

    csendes tag

    válasz HarryPotter #3261 üzenetére

    Norton volt fenn valaha, de nem emlékszem már milyen eredményt ért el nálam. Az is lehet hogy jól teljesít, de én egyrészt nem szeretem a termékeiket, másrészt pedig azt hiszem fizetős.

    Warezkodós koromban egyébként Kaspersky volt a gépen, ez a 4.5-ig nagyon tetszett és állítom, az volt a legjobb Kaspersky, ami valaha létezett. Miután elkezdtem kizárólag legális progikat használni, akkor álltam át Avast!-ra, ez bizonyult a legjobbnak. Sokaknál bónusz lehet a magyar nyelvű kezelőfelület is, ráadásul 64-bites oprendszereken is tökéletesen fut.

    Tűzfalból mindig is Kerio párti voltam (a free verzió elég, felesleges a fizetős ha normális böngészőt használsz). Én ugyan beszélek angolul, de itt sem utolsó tényező a magyar nyelvű kezelőfelület és a viszonylag egyszerű kezelés. Persze egy-két apróságot be kell konfigurálni telepítés után, de ezzel kész is, tökéletesen végzi a dolgát.
    Viszont mivel átálltam 64 bites oprendszerre kénytelen voltam megválni tőle. Egyetlen olyan megoldást találtam, ami ingyenes és hasonló tudással rendelkezik, ez pedig a Comodo, amelyet itt is sokan ajánlottak. Kevésbé felhasználóbarát és van egy-két hülyesége (én például a Defense + részét azonnal kilövöm telepítés után), de ezektől eltekintve igenis nagyon nagyon jó tűzfal, még többet is tud a Kerionál (sőt, sok fizetős tűzfalnál is). Ha teljesen kiforrja magát, félek hogy pénzért fogják majd árulni.

Aktív témák