Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • geckowize

    őstag

    Sziasztok,

    Úgy látom nem túl aktív a topic, de próba szerencse, hátha valaki tud segíteni.

    Volt egy PowerColor TurboDuo R9 280X 3GB GDDR5 OC (AXR9 280X 3GBD5-T2DHE/OC) kártyám, amelyet gond nélkül használtam 1080p@60Hz-en több, mint 5 évig, majd meghirdettem és eladtam tegnap.

    A gond ott jött, hogy a vásárló felkeresett, azt mondta villódzik mindkét monitorja vele.
    A két monitorja adatai:
    - 1080p@75 Hz (HDMI)
    - 1080p@240 Hz (DP, a kártyához kapott Mini DP->DP átalakítóval)

    Friss win reinstall után is ugyanez fennállt. Előtte egy GTX 1060 volt a gépben, azzal jól működött mindkét monitor, tehát sem a monitorokkal, sem a DP/HDMI kábellel nem lehet baj.

    Hosszas, frusztráló googling session után valami olyasmi kezd körvonalazódni, hogy
    - vagy nem bírja a kártya a 2 monitort kezelni,
    - vagy az új AMD driverek kavarnak be,
    - vagy a 60 Hz-nél magasabb képfrissítés miatt
    - vagy VBIOS-t kell updatelni

    Találkozott már valaki hasonló problémával?

    A hétvégén lehetséges, hogy ki tudom próbálni egy 75 Hz-es monitorral HDMI-n és DP-n keresztül is, viszont a 2 monitort csak úgy, hogy ugyanerre a 75 Hz-es monitorra DP-vel kötöm és egy 60 Hz-es TV-re HDMI-n. Viszont ha így nem jön elő a probléma, nem tudom mitévő legyek, azért nem lenne rossz, ha el tudnám adni, de ha nem tudom mi a baja, nem tudom rá felhívni a figyelmet a hirdetésben...

Új hozzászólás Aktív témák