Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • HSM

    félisten

    válasz Eagl3 #1281 üzenetére

    Azért a 93 fokos VRM eléggé meleg. És ez csak egy vacak párperces Valley teszt, nem is egy komolyabb játék, egy Tomb Raider pl. jó 10-20%-al nagyobb terhelés bizonyos pályákon. Ezenkívül 2000rpm, ami egy akkora ventinél már kell, hogy jelentős szélzajt produkáljon.

    Ahogy már linkeltem, az ajánlható szerintem valami ilyesmi: [link]. Így 70 fok alatt ugyanis ez még nagyon sokáig kari fog maradni, míg 90 fok felett azért már legfeljebb negyed élettartamuk van a kondiknak a 70-hez képest a legoptimistább becslések szerint is.

    Szerintem ilyen Valley alatt pár perc alatt 93 fokra melegedő VRM-el szerelt kártya nem az ajánlható kategória, hanem inkább a kerülendő. :(

    Ne érts félre, nem ellened szól amit írtam, aki viszont még nem vette meg, annak azért ez hasznos infó lehet. :B

    (#1285) ST05: De az MSI-n nagyobb a venti, mint ami a többi hasonló (pl. Asus, Sapphire) karin van... :)

    (#1287) Sonja: Egyáltalán nem jó értékek. Azok itt kezdődnek: [link]. Teljesen gyári minden, és 20%-ra feltolt power limit.
    És nekem is oldalt hangszigetelő habos a házam, csak elölről és felülről fúj be 1-1db 18cm-es 700rpm-es venti, és egy agyon-letakarékolt 12-es fúj csak ki hátul.

    (#1288) ST05: Marhaság... Ugyanúgy többszáz wattos a 7970-em, amivel lőttem azt a valley képet, 70 fok alatt minden hőfokkal. A 9cm-es venti se lehetett sokkal hangosabb 2400rpm-en, mint egy 10-es 2000rpm körül.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák