Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz troviko #5125 üzenetére

    Karakter arc: ugyan így voltam vele korábbi BW játékokban. Az Inquisition volt a fordulópont, ahol kétszer is eszement időt b@sztam el a szerkesztőben, és a human noble férfira ráfogtam, hogy elfogadható lett, de később második nekifutásra a dalish elf nővel sohasem voltam igazán elégedett (már a szerkesztőben sem sikerült úgy kinéznie, ahogy szerettem volna, in-game pedig ahhoz képest is nagyon másképp festett, ezért most a MEA-ban nem is fogtam neki egyedi arcnak (miután gyorsan/felületesen leteszteltem a szerkesztőt, és nem tetszett), ráböktem inkább az alapértelmezett férfira (amivel személy szerint elégedettebb vagyok, mint a MA 1-3 alapértelmezett férfi fejével).

    Szerintem egyébként a "memóriák" cinematic cut-scene nézetében/animációjával egyáltalán nem ronda a női Ryder arc :N (azt az 1.0.4 verzióval láttam), számomra teljesen elfogadhatónak tűnik.
    Még a megjelenés előtti videókkal kapcsolatban (mikor ráadásul valamiért azt sejtettem, hogy nem is lehet majd válogatni, hanem az a nő lesz a főszereplő, és kész) azt mondtam rá, hogy "csúnyácska, de azért meg lehet vele barátkozni". Én személy szerint szeretem is a kicsit csúnyácskát, mert ez a szó számomra olyasmit jelent, hogy alapvetően nem csúnya, csak nem is kirívóan szép (legalább is az aktuális és tömeges idálhoz mérve), ugyanakkor nem is teljesen unalmas, nem a "semmilyen" formában átlagos, hanem inkább a véletlenszerű érzés kérdése, hogy mit szeretnél benne/bele-látni, ami így már picit úgymond izgalmassá, érdekessé is teheti (és konkrét esetben én hajlottam rá, hogy ezt a FemRyder arcot pozitívan fogadjam be, ne panaszkodjak, ha kötelezően az lesz az egyetlen opció -> így viszont inkább férfit választottam, ha már lehetett).

    Azt persze elhiszem, ha in-game nézetben/animációval nagyon más, és úgy esetleg sokkal furább a nő (mint cutscene-ben), mert úgy nem vettem még szemügyre (és szerintem nem is fogom, nem hiszem hogy kétszer végigjátszanám a MEA-t, pedig gyakorlatilag minden MA/DA játékokkal futottam két kört, sőt ME1-el és DA1-el már hármat is). Vagyis csak a cryo részlegen fekve, alvás közben láttam így, de ott sem véltem felfedezni rajta semmi kirívót (szóval inkább az animáció ronthatja csak el). Bár a fene tudja, lehet hogy látom még így is (elvégre nem értem még a story végére, csak elővetítek).

    Elmosódás: Kapcsold ki a Depth Of Field-et, update óta ki lehet, és valódi megváltást hoz. Illetve nézd meg a TAA (Temporal AA) bugzik-e (szerintem csak a legújabb nVidia driver-el működik jól, bár az AMD driver-ből is jött nemrég friss, csak azt már nem teszteltem, de megjelenéskor szerintem mindkét márkával hibásan dolgozott, legalább is nálam).

    Microlag: Resolution Scale OFF (vagy konzolparancsokkal ugyan oda mindkét paramétert, a cine-t és game-et is), illetve tripple-buffering (esetleg Adaptive, ha nV kártyád van és elviseled az alkalmankénti tearing-et). De amúgy igazad van, viszont szerintem már az Inquisition is ilyen volt néha, csak ott ráfogtam az AMD driver-re. (Most már nem tudom mire, mert a forklór szerint az nVidia jobb ebben, mégis csinálja néha nekem is úgy, hogy sem a GPU, sem a CPU használat nem szalad fel 100%-ra).

    Nekem a grafikai anomáliák után, amik ma javarészt megszűntek, a harccal van a legtöbb bajom (a zoom-os célzó mód és az AI, bár most változtat a balance-on az update, majd kiderül).

    A nyílt világgal pedig az a bajom, hogy rengeteg üres játékidőt ad hozzá a sok utazgatás "lóháton" gyors-ponttól a célig, de még maga a gyors-utazás sem villámszerű. Csak pazarolja a sok üres terület a valódi életem óráit. (Ez igaz a DAI-ra is.) :(

    [ Szerkesztve ]

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • VincentVG

    senior tag

    válasz troviko #5125 üzenetére

    +1

    sajnos nekem az 1-2-3 kimaradt, ezért nagyon vártam..

    a legnagyobb problémám (nem akarom ismételgetni magam, első nekifutásra a microlag/stuttering akaszt ki)
    mindent végigpróbáltam, amit itt is írtak a kollégák. sosem szünt meg. javulni néha javult. optimalizálatlan sajnos. nincs mese. van akit jobban zavar van akit nem.

    de amit írni akartam, a patchelgetés tök jó, de akkor most várjak még heteket? hónapokat? most akartam játszani + ha egyszer végigtolom nem veszem elő még1x...

    és ez baromi bosszantó.
    az idei az az év amikor én is rádöbbentem, h nincs többet első napos vétel....

    patchelgetős világ.

Új hozzászólás Aktív témák