Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • vilmoci

    csendes tag

    válasz #65675776 #821 üzenetére

    Szóval a hk-eket elsőnek kéne küldeni valahova?
    Mert ha nem, akkor először el kell pusztítani a radarokat!
    Akkor majd nem lászik sehol, igaz hangja akkor is van. De nem hangosabb sem a Pumánál, sem a Black hawk-nál, sem a Chinocknál (NH-90-et még nem hallottam élőben sajnos). De az EC-135 is modern helikopter és mégis elég mesziről meg lehet hallani.
    gazdaságos hmű: a TV3-117VM a tüzelőanyag formájában bevitt hömennyiség 23%-ánál többet ad ki tengelyteljesítményként bármilyen üzemmódon.
    önvédelem: szivacs a tüzelőanyag tartályokba + a többit fel lehetne rá szerelni (a franciáknak is így lett a Super Pumából Caracal, bár lehet, hogy tévedek és át lett tervezve az egész gép.)
    EVU konténer meg most is van, csak fel kell tenni a helyére.
    Akkor már jobb a helyzet. (filléres flanc)
    A lelőtt hk-ről nem hallottam, de érdekelne, főleg az oldalszáma.
    maradok mély tisztelettel: vilmoci

    A BTR-ek mennyiségére kíváncsi lennék. (Ha már más írt darabszámot akkor biztosan nem titkos)

  • vilmoci

    csendes tag

    válasz #65675776 #821 üzenetére

    Tiszteletem!

    - daa-raa kolléga, ön át akart engem vágni! :D

    Az említett slaggal locsolós eset nem Mi-8/Mi-17-es helikopterrel történt, hanem a 8346 oldalszámú Mi-2 típusú helikopterrel 1993.06.10-én Örménykút mellett..

    " A 8346 oldalszámú Mi-2-es a földközelben repült, amikor elérte egy mezőgazdasági öntözőberendezés vízsugarát. A hajtóművébe került víz miatt a hajtóművek leálltak. A gép kényszerleszállás közben 170 km/óra sebességgel, a szántóföldbe csapódott és összetört. A vezetőfülkében tartózkodó pilóták: Restás Ágoston oktató és Sarkadi István főhadnagyok szerencsésen elhagyták a sérült helikoptert. A kivizsgálás eredménye: a helikoptervezető a minimális 15 m helyett 12 m magasan repült. "

    Kenyeres Dénes:
    Mi-2 típusú helikopterek alkalmazása a Magyar hadseregben
    299.o

    Vagyis a hír igaz, de nem Jerevánban, hanem Tbilisziben,
    Nem volgákat ... :))

    Remélem nem bántó a stílus , nem állt szándékomban.

    Maradok mély tisztelettel: vilmoci

Új hozzászólás Aktív témák