Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • tkazmer

    addikt

    válasz Gyantusz #247 üzenetére

    Az odáig lehet, hogy a tank a legerősebb szárazföldi fegyvernem, de ha nekem van egy rakétám, azzal bizony kilövöm a tankot, ha tetszik ha nem.
    Itt alapvetően védelemről van szó, mégpedig igazából csak egy nagyon kis határszakasz védelméről, az ukrán-magyar határéról. Oda elégnek kell lennie a jelenlegi harckocsiknak, pláne, hogy hiába vesznek újakat, ha egyszer nem lesz mivel etetni őket, mert az ukránok fogják magukat, és azt mondják, hogy nekünk jobb, ha ti nem juttok gázhoz ill üzemanyaghoz. kérdem én, ilyenkor mit kezdenél a csudajól felszerelt hadseregeddel? tudom, nem jó dolog egy filmből idézni, de mégis azt teszem, illetve csak utalok vmelyik második vh-s film azon részére, amikoris a németek azért nem tudták legyőzni az ameriakiakat, mert a szuperjó tigris tankjaikhoz egyszerűen elfogyott az üzemanyag. ez bizony reális veszély egy ukrán-magyar viszály esetén. Ja, és ehhez hozzá tartozik, hogy a két fél közül pont a gáz és olajvezeték miatt egyiknek sem érdeke a háború...

    de minek is vinnék el olyan messzire? Én ezt tőled kérdezem, nekem fel sem merült a fejemben?
    Miért kellene harckocsikat vinnünk Afganisztánba?

    biztos csak félreértettem az első hsz-edet, de nekem az jött le, hogy te a nato miatt akarsz harckocsikat...


    a jelenlegi radarmennyiség nyilván nem elég, de akkoris: egyrészt vannak országok, amelyek még rosszabbul állnak ilyen szempontból, másrészt örülni kellene neki, hogy az a 2 megépült, és már csak a zengői körzetbe tartozó részeket nem tudjuk figyelni. nem azt mondom, hogy ez jó, hogy ott nincs radar, mert nyilván nem árthat, de szerintem érdemes figyelni, hogy fejlesztenek. tehát nemcsak szidni, hogy nincs ez, és nincs az, hanem elismerni, hogy igenis, csinálnak azért néhány dolgot. persze, lehet azt mondani, hogy inkább vegyünk tankot, mert az jó, de akkor meg nem lesz radar. el kellene fogadni, hogy mo így is rengeteget költ hadászati célokra, többet már nem képes, és nem is kell, hogy képes legyen.*


    *itt azt értem, hogy nem kellene, hogy a kiadásokat a gdp-hez mérten növelje


    Azt nem állítom, hogy egyáltalán nem kell hadsereg. Szükség van rá, de szerintem bőven elég, ha ehhez a natosdihoz megfelelő hadseregünk van, ami pedig már most is megvan.

    ui: az idézet nagyon szép, de azzal kezdi, hogy ''a legjobb hadászat''...tehát már feltétlenül háborúról van szó. a környéken ez nem fenyeget, a nato missziókhoz megfelelőek vagyunk, tehát lényegében a jelenlegi állomány többsége is csak naplopó, igaz, azt elismerem, komoly kockázat mellett naplopó.

    ui2: van msn-en elérhető légvédelmis ismerősöd?

    úgy tervezték, hogy kibirjon egy atomtámadást is. De nekünk komolyabb fegyvereink vannak, mint pl Béla bá, a földmunkagépkezelő

Új hozzászólás Aktív témák