Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • rii

    nagyúr

    válasz tlac #30546 üzenetére

    az összefoglaló alapján most mégegyszer megcsináltam, sajna mint korábban, csak eddig jut el:
    +++++++++++++++++++++++++++

    az SSD-t mindig a telepítőből csak, de úgy már többször megcsináltam
    vmware player alatt nem kapott disk utility-t (most látom, nincs is ilyen lehetőség, hogy connectaljon hozzá)

    ".... nem iso-ból tetted fel? ...."
    ja de .-))) iso-bol .... de az iso meg a pebdrive is ugyanabból az install sierra-bol van .-)))

    gondoltam, még ezekkel probalkozom majd, csak sajnos koran kelek, köpött a maci .-((((

    - pendrive efi particio findr-ből delete, clover újrarak az itt írt beállításokkal (gondolom a clover is felülírná, nem kellene törölni, csak így tisztább, szárazabb, biztonságosabb érzés)
    - efi // clover // kexts // other folder -t átveszem a fenti linken mutatott bezippelt anyagban levő other folder-ből, .... eredetileg csak a fakesmc.kext-et akartam átvenni, de most látom, jól tele van:

    AppleALC.kext
    AtherosE2200Ethernet.kext
    FakePCIID.kext
    FakeSMC.kext
    IntelMausEthernet.kext
    Lilu.kext
    NvidiaGraphicsFixup.kext
    USBInjectAll.kext
    XHCI-200-series-injector.kext

    mondjuk - sajnos - nem hiszem hogy kext megoldaná, hogy elinduljon a telepítés ,,, mivel gondolom azért nem indul, mert damaged-nek gondolja, csak ez az ablak csak aztán jön fel, hogy egyszer már rányomtam az install-ra, vártam-vártam, .... és utána valami mást indítottam el-majd léptem ki belőle, vissza az "install" gombhoz, ami aktív lesz megint, csak most már damaged-ol ...

    a bios-ban, az ssd-nél van egy olyan, hogy:
    storage configuration // kingstone xxxxxxxx // SATA device type
    ezt átállítsam hard disk drive-ról solid state drive-ra?
    úgy értem .... van jelentősége?
    telepítőben a disk utility látja, és kezeli az ssd-t

    meg a telepítő a "select boot drive" vagy hol továbbra sem látja az ssd-t, mint bootolható eszközt ... voltaképp üres a lista .... (önmagát nem teszi ide,m illetve az ssd-n meg nincs semmi, azért?)

    piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

Új hozzászólás Aktív témák