Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Apollyon

    Korrektor

    válasz Carasc0 #23788 üzenetére

    Nos, én az elmúlt 7-8 hónapban kockultam rá abszolút totál a linuxra. Az elmúlt években többször próbálkoztam, először én is Ubuntut raktam fel (ez még olyan 2008-ban volt), de nem működött csomó minden, aztán jött a Debian de itt sem tudtam megoldani pár dolgot. Viszont belevágtam újra, elkezdtem mindenféle fórumot bújni meg telepítésekről (karakteres) használatról videókat nézni, itt elolvastam az összes hsz-t amikor ráértem stb. és csak azért is át akartam jönni winről.

    Azóta már nagyon jól kiforrottak a disztrók, már kismillió változat van, egyre több out-of-the-box működik.

    Chakrát is használtam egy ideig majd végül megismertem a Manjarot. Végül teljesen áttértem linuxra ezen belül Manjarora, nem is értem, miért nem kezdtem el előbb ezt a linux fanatizmust .D
    Windowst már csak Mass Effectre használok .D

    Az Ubuntut nem ajánlom semmiképpen, persze van akinél tök jól működik, de véleményem szerint nem követik azt a szellemet amit kéne. Akkor már inkább a Mint. A Debiannal sokat kell majd guglizni, de full kezdőként úgyis minden disztrónál fog majd ez kelleni. Vannak dolgok amik közösek a disztrókban (pl pendrive formázás stb) de egyre több mindenben eltérnek egymástól. A könyv inkább puskának lesz jó, de az a legjobb ha több disztrót és DE-t kipróbálsz, mert biztos hogy meg fogod magadnak találni azt ami neked kell.

    Nem tudom mennyire érdekel ez amit leírtam, mindenesetre remélem mégjobban meghozta a kedved :D

    #1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

Új hozzászólás Aktív témák