Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • vadkörte

    addikt

    válasz Storms #70945 üzenetére

    Mi a bajod a W10-zel? Jó vannak érdekességei ez igaz... :DDD De ha már itt vagy az egy jó jel.
    "Olyan disztrót keresek ami kinézetre, felületre, start menüre a windows-ra hasonlít."
    Ezt szerintem engedd el! Tudomásul kell venned, hogy a linux NEM Windows. Sok esetben gyökeresen más gondolkodásmódot igényel.

    "Ilyesmi,hogy terminál nem érdekel..."
    Majd fog. :K Tapasztalatból mondom!

    Amivel többet tud(???) a Zorin Ultimate, az nem ér meg 40€-t.
    A Zorin-t nem erőltetném, bár nem rossz. Ismerkedésre a Mint-et javaslom Cinnamon felülettel (Desktop Enviroment=DE) én is és az nVidia zárt driver-ével.
    Ha a Cinnamon nem jönne be próbáld ki a Kubuntut, bár kezdőként ez kicsit tálán nagyon mély víz. :) Nem bonyolult, csak nagyon más, mint az eddig megszokott Windows.

    (#70948) Storms:
    "Lehet állítani témákat valahogy? pl.: start menü kinézete, elrendezése stb..?"
    Elég részletesen testreszabható.

    "A drivereket feltelepíti saját maga vagy mindenhez külön kell majd leszedni?"
    Van amihez külön - ha nagyon egzotikus hw - de az drivereket a linux-ok esetében a kernel tartalmazza. Ezért lehetséges, hogy telepítést követően az eszközök 99%-át helyesen kezeli a OS.
    "Windows alatt se használtam talán évente egyszer a CMD-t :) . Akkor itt se kell majd többször?"
    Nem muszáj, lehet, hogy soha nem fogod használni a terminalt, de sokszor lényegesen egyszerűbb terminalban megoldani egy problémát.

    "Olyan rendszer kell ami elé leülök és csak használom amire kell."
    A Windows-t sem kellett gondolom megtanulnod, azonnal tudtad kézség szinten kezelni...

    "Teljesen magyar nyelvű a Linux Mint?"
    Igen az, de a telepítés után nem árt a teljes magyar nyelvi állományokat frissíteni és letölteni a hiányzókat

    [ Szerkesztve ]

    Üdv. V. Körte

Új hozzászólás Aktív témák